Чиј ник?

Дискусија во 'Канта' започната од anuvcheto, 20 февруари 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. anuvcheto

  anuvcheto Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јули 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  352
  Претпоставувам сите си имаме по некој член со ник кој ни паднал в очи, уникатен ник, никој кој ни се допаѓа. Епа ако има такви, повелете. Може и да ги означувате членовите чиј ник ќе го кажете.
  Еве ќе кажам прва затоа што @Kukla994 во другата тема што ја направив ми кажа дека јас треба да го срушам ледот:D
  @Daleron
  @crimson
  @Rama
  @Hipica
  @s1a1n1d1r1a1
  Цц, не се олку, сигурна сум дека имаше уште некој, само не ми текнува сега:?:
  Ајде,вие сте на ред.
   
  На justin4ever, crimson, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
 2. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
  Во моментот кога решив да се зачленам ќерка ми беше настината и на маста имаше Далерон :)
   
  На cresa-jagoda, buba4e89, Kitten и 2 други им се допаѓа ова.
 3. atala

  atala Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2011
  Пораки:
  1.135
  Допаѓања:
  892
  Пол:
  Женски
  Мене уникатни никови,секако покрај мојот @atala којшто исто така ми е уникатен и оригинален бидејќи е име на литературен лик којшто ми текна во моментот кога се зачленив на форумот исто така ми се:
  @Hipica,@tessie,@Daleron,@AnaKarenina,@Magnolija,@Wild.Child,@Daydream,@black-angel.Можеби со тек на времето ќе ми текне или ќе наидам на уште некој,но на овие сега засега први ми паднаа во очи како уникатни и оригинални никови на членови на нашиот форум.:hug::l:
   
  На black-angel му/ѝ се допаѓа ова.
 4. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.844
  Допаѓања:
  7.589
  Пол:
  Женски
  На Anabelle.Amorette, Adina и atala им се допаѓа ова.
 5. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Мојот е најубав, како и се мое. Срцкаст. Можете само да љубоморите.

  Има тема топ 3 кориснички имиња.
   
 6. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Што така во јули настинка?
   
 7. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
  Ауууууууууууу важен е месецот?????????????????
   
 8. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Па чудно ми е кога луѓето настинуваат во јули :D
   
 9. Daleron

  Daleron Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  2.996
  Допаѓања:
  16.390
  Пол:
  Женски
  А јбга
   
  На troublesome му/ѝ се допаѓа ова.
 10. MysteryMan23

  MysteryMan23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јануари 2015
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  265
  Пол:
  Машки
 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.389
  Пол:
  Женски
 12. troublesome

  troublesome Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 март 2014
  Пораки:
  114
  Допаѓања:
  152
  Исто како и на минатата, одиш на првото мислење и го пријавуваш.
   
  На Hipster му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.