1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Членот ___ ме асоцира на...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од Таа Сум, 6 мај 2017.

 1. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  617
  Пол:
  Женски
  Уште една нова игра од мене, ако не е добра избришете ја.
  Правилото е следно: Јас означувам еден член од форумот и тој што ќе коментира после мене треба да напише на што означениот член го асоцира (може да е тоа на расправии, на хуманост, музикалност, креативност, интелигенција, може да е тоа економија, психологија, политика, религија, може да е некаква храна или животно, спорт... било што што ви паѓа на памет). Потоа тој предлага друг член и така со ред.
  Еве јас ќе ја означам @theowndemon (случајно таа ми падна на памет, гледам дека е поактивна) :) Продолжете понатака. :)
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.736
  Пол:
  Женски
  Ајде да ја активираме темава :)
  @theowndemon не асоцира на креативност.
  На што ве асоцира @♡BuBaLe♡ ?:mm:
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.227
  Допаѓања:
  129.845
  Пол:
  Женски
  На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  4.287
  Допаѓања:
  209.624
  Пол:
  Женски
  На Doozy и Someonespecial им се допаѓа ова.
 5. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  ^ :hug:
  Дузи – на амбициозност, авантуризам и патувања :l:
  @Lady Phoenix?
   
  На Doozy и Bozica1980 им се допаѓа ова.
 6. Читател

  Читател Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2015
  Пораки:
  737
  Допаѓања:
  5.804
  Пол:
  Машки
  Отсекогаш ме асоцирала на оваа Yu Gi Oh карта но сигурно покрај ова ме асоцира на мистична сила :P

  [​IMG]

  Ајде да видиме на што ве асоција мојот најпозитивен профил @Yowannty :D ?
   
  На Yowannty, theowndemon и Someonespecial им се допаѓа ова.
 7. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.736
  Пол:
  Женски
  @Yowannty ме асоцира на утринско убаво кафе и мачка во скут.
  На што ве асоцира @referentka ?
   
  На Yowannty и referentka им се допаѓа ова.
 8. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  На посветена мајка, сопруга, домаќинка. :)

  @korisnichka ?
   
 9. korisnichka

  korisnichka Популарен член

  Се зачлени на:
  18 мај 2012
  Пораки:
  607
  Допаѓања:
  1.388
  од некни чекам, прво се залетав да пишам, после прочитав поубаво и сфатив дека друг треба, но ете нема, неколку пати отворив :)
   
 10. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.005
  Допаѓања:
  102.736
  Пол:
  Женски
  Стслно ко ќе ја забележам @korisnicka ме асоцира на еден цртан филм со пинк пантер и овцата :lol:
  А како форумски лик ме асоцира на религиозна личност :hug:

  На што ве асоцира @baba Rada ?
   
  На korisnichka му/ѝ се допаѓа ова.
 11. orhideea

  orhideea Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 септември 2011
  Пораки:
  5.959
  Допаѓања:
  65.584
  На позитивна личност, секогаш расположена за шеги.
  На што ве асоцира @vitamina
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
 13. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  Од денес на прв бакнеж во кокошарник :rofl: Се шалам :lol:
  На многу културно, модерно момче со убав вкус за музика (тука посебно на Сиа ме асоцира) :hug:

  @JollyGirl?
   
  На Mr. Right му/ѝ се допаѓа ова.
 14. winter flower

  winter flower Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2016
  Пораки:
  512
  Допаѓања:
  12.203
  Пол:
  Женски
  Хумор, сарказам, интелигенција...

  @Petar80 на што ве асоцира :)?
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  На смиреност, стабилност, зрелост... :)
  @Rama ?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Таа Сум

  Таа Сум Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2016
  Пораки:
  138
  Допаѓања:
  617
  Пол:
  Женски
  И по никот и по аватарот, дама. :makeup:
  @purple..m ?
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  10.322
  Допаѓања:
  58.228
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ама на цветови ме асоцира, вакви

  b6f0e525-4258-4131-818b-b396ef8d2288_1000.jpg

  според никот тоа некако ми иде. :lol:

  @blonde_supergirl ?
   
 18. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.931
  Допаѓања:
  162.215
  Пол:
  Женски
  На креативност и поезија, нежност, добрина :f:
  @crimson?
   
  На blonde_supergirl му/ѝ се допаѓа ова.
 19. piglet1

  piglet1 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2015
  Пораки:
  756
  Допаѓања:
  15.559
  Пол:
  Женски
  Мудрост, уметност, амбициозност.
  @Gosh?
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 20. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  10.227
  Допаѓања:
  129.845
  Пол:
  Женски
  На simonna.a и Gosh им се допаѓа ова.