1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чување дома или приватна градинка

Дискусија во 'Канта' започната од Dori@2015, 23 јануари 2019.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. Dori@2015

  Dori@2015 Нов член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво мајки за 10 месечно бебе дали е подобро да ја носам во приватна градинка или ако мајдам жена "добра" да го чува мојот син дома, читам дека треба за секој ден да правам ручек ако е жената дома јас во принцип готвам кога доагам од работа ретко некоја маџа што треба еден ден порано зото од 6 излегувам од дома па понекогаш и човек не е расположен да готви или нема тоа што и треба ве молам за искуства
   
 2. kukla21

  kukla21 Мама Член на тимот

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  23.646
  Допаѓања:
  108.355
  Како ќе се договориш со жената така. Комшика моја чува дете и им готво, пере, пегла, зачистува..
   
 3. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  13.838
  Допаѓања:
  306.769
  На Dori@2015 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Dori@2015

  Dori@2015 Нов член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2018
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.