1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чуден секрет од анусот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од jarec07, 11 ноември 2012.

 1. jarec07

  jarec07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  Најпрво здраво и срам ми е ова да го прашам но морам бидејќи доста се испаничив.Утрово кога се разбудив имав толку силни болки во стомакот и отидов во WC и пролив :) викам добро и 3 пати отидов,но во текот на денот исто чуство како за пролив но не безбоен секрет како плунка како вода и се загрижив доста незнам што се случува. Ако некој знае да ми помогне доста сум загрижена!
  Ви благодарам,однапред :hai:
   
 2. Kitten

  Kitten Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  9.375
  Допаѓања:
  42.194
  Пол:
  Женски
  чуден секрет од анусот

  Си исфрлала само вода. Цревата ти биле тотално празни ради дијареата што си ја имала цел ден.
  Не е страшно само не дозволувај да дехидрираш, пиј повеќе течности, супа, двопек, и ако имаш дома сушена кора од калинка направи си чај, најдобар природен лек против дијареа. Ако не, купи си Линекс.
   
 3. jarec07

  jarec07 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  1
  чуден секрет од анусот

  ti blagodaram Kitten mnogu pozdrav
   
 4. AngelOfArh

  AngelOfArh Форумски идол

  Се зачлени на:
  26 септември 2011
  Пораки:
  18.147
  Допаѓања:
  97.402
  Пол:
  Женски
  sekret od anusot

  Ко прво ова не е гинеколошки проблем, ко второ чаре, веројатно се работи храна некоја која си ја јадела, можеби си била и болна, па шлајмови, мрсули кои неретко знаеме да ги проголтаме најчесто ги вадиме преку фецесот. Е сега пошто имаш пролив веројатно си се стаила на диета па поради тоа немаш што да исфрлиш, а цревата се иритирани и го исфрлаат тоа што останало, ако не е продолжено, односно ако не престане до утре оди на лекар, но немој на Гинеколог, обичен матичен лекар може да ти помогне. Дотогаш сува храна, банани, чај од нане и одмарај.