Чудни чувства во стомакот

Дискусија во 'Здравствени проблеми' започната од Marija343, 29 август 2019.

 1. Marija343

  Marija343 Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Девојки Здраво,

  Сакам да ве прашам дали некој го имал овој проблем или можеби знае што ми се случува.
  Веќе 2 месеци чувствувам во стомакот декс нешто ми чука постојано и не престанува ден и ноќ,како да пулсира.Последава недела чувствувам како да имам некоја топка во стомакот и во неа како да се собираат гасови.На почетокот мислев дека сум бремена и направив тест испадна негативен.3 теста од тогаш сум направила и сите испаднаа негативни.Дали се работи за некоја болест или што ми се случува,ве молам помогнете ми.

  Фала ви однапред <3
   
 2. Dina valerry

  Dina valerry Нов член

  Се зачлени на:
  29 август 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  Со Такво чувство несум имала искуство.. Но мислам најдобро отиди кај добар интернист кажи што осекаш и нека ти направи ехо на, абдоменот. Можеш и комплетна крвна, слика и требаш за, да полесно постави дијагноза според резултатите. Така ке ја разрешиш дилемата. Негрижи се.. Може некоја, циста можи нешто со цревата, ке провериш и гинеколошки не е лошо.. И ке дознаеш вака само ке ти пише некој и ке се мислиш и читаш по форум. Појди неплаши се за, да си раат. Срекно и побргу да, ти олесни и помине шо и да, е.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  4.680
  Допаѓања:
  101.379
  Пол:
  Женски
  Одма на интернист. На ехо, на ртг, на компјутер ако треба. Не е за занемарување оваа појава.
   
 4. Nigredo Odor

  Nigredo Odor Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2016
  Пораки:
  3.103
  Допаѓања:
  17.605
  Каде е лоцирано лупањето, над или под папокот?
  Можно е да се работи за желудечна кила или хијатална хернија. Ништо страшно, само не се прејадувај, и за секој случај оди на интернист.
   
 5. mariz

  mariz Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 март 2014
  Пораки:
  13.238
  Допаѓања:
  65.656
  Пол:
  Женски
  И јас имам така, имам папочна кила ама и проблем кога ке внесам производи со лактоза. Тоа мрдање ми е особено лево и малку погоре од папокот, таму е тенкото црево и во него ми се собираат гасови, имам и грчеви... дури и видливо ми мрда стомакот сам (т.е цревата се...)
  Да не ти е од храна и тебе?

  Јас бев на интернист и освен килата која рекоа дека и не ми била страшна, немам друго. И што си имам мака со млечни производи, ги избегавам колку можам и без нив поарно ми е..
   
 6. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.849
  Допаѓања:
  7.654
  Пол:
  Женски
  Јас имав болки кај папокот страшни цели 7 месеци, не знам каков лекар не посетив,од лекариве секакви фикс идеи добивав, се снимав на ехо, компјутерска и се по 100 пати, за на крај да излезе иритабилни црева, се на психичка база.
  Оди направи си едно ехо не те кошта ништо, и ако нема ништо на ехото опушти си ја психата зошто мене ме мрднаа по тие лекари и снимања без конкретна дијагноза и си навлеков анксиозност со која се борам еве веќе 3 години.
   
 7. Marti96th

  Marti96th Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2019
  Пораки:
  123
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Веќе 2 дена ми какп да ми кркорат цревата ама не горе туку во долниот дел пд стпмакот кај јаниците матката. Осеќјаж мрдање како кога кркпрат цревата ама нема звук. Некое слично искуство. А имам многѕ стресен период и не сум имала односи до сега