1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Чудно се чувствувам

Дискусија во 'Психологија' започната од peperutka-2.2, 27 октомври 2011.

  1. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Можеби поминуваш низ некој таков период во кој што не те привлекува посилниот пол или пак си разочарана па имаш некоја одбивност кон нив.Можеби те привлекува женската убавина со тоа што ние повеќе се дотеруваме,па забележуваш некои детали кај нив во врска со облеката,шминката,целовкупниот изглед.Тоа е нормално јас мислам и дека тука нема место за паника,сепак секоја од нас се огледува на некој друг.Кога ќе видиме некое женско кое што е убаво средено и привлечно,убаво облечено ни дава идеа за ние како да искомбинираме некое парче облека,пак како да се нашминкаме или пак им се восхитуваме на убавината па и ние сакаме да изгледаме како нив.Тоа е мое мислење,а ти најдобро се познаваш самата себеси,своите размислувања ,психата и чувствата кон половите.
     
  2. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.004
    Допаѓања:
    11.125
    Порано многу си фантазирав, па дури било добро да се фантазира барем 10 мин дневно. Тоа го опушта човека. Сега веќе не, не сакам да си ја хранам психата со нешто што нема да се случи. Ама за помлади во пубертет, па и 19, 20 ајде де, зошто да не , може да се случи да фантазира.
     
  3. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Па видете, ме привлекува спротивниот пол. Ама на моменти ми е толку многу одвратен, уф незнам... Толку ми се несфатливи и одвратни што неможам да ги гледам. А можеви се случува поради тоа што ододамна не сум сретнала некого од кого би ми застанал здивот. Се едно те исто ми е и монотоно, па почнав са им се восхитувам на жените се повеќе и повеќе :angel:
     
  4. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.542
    Допаѓања:
    21.519
    Пол:
    Женски
    Воопшто да не се грижиш.Јас многу се радував кога требаше да купам лап-топ и цел ден го мислев и дали родителите ке ми купат ова-она.И јас и се пожалив на мајка ми зошто цел ден го имам во мозокот.Но верувајте сите сме имале вакви случки или ке имаме кога нешто мнооооооооооооогу посакуваме.

    А за фантазиите,терај гајле јас многу фантазирам за ЛОШИ работи и тоа не е добро,ама што да правам ?