1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампони во прав

Дискусија во 'Коса' започната од Angel-Wings, 14 декември 2011.

 1. Angel-Wings

  Angel-Wings Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Јас имам едно прашање..дали тука во македонија има шампони во прав? Така се викаат и кога ти мрсна косата и немаш баш време да ја миеш (или ти е мака :P ) ги ставаш само на коса (или прскаш)
  Дали имате користено, и дали има добар ефект? :D
  Фала ви однапред!! :*
   
 2. rossonerka

  rossonerka Популарен член

  Се зачлени на:
  13 април 2010
  Пораки:
  4.159
  Допаѓања:
  15.275
  Има спреј таков, може има и некоја како пудра, ама не спаѓа во шампон тоа сигурно :)
  Прскаш со спрејот од подалеку не до коренот одма и ја протресуваш косата и навистина има ефект дефинитивно, ама тој ефект е неколку часовен и потоа мора да ја измиеш. Мрсно си е мрсно, ова е само за некои хитни случаеви :)
  Или знам братучетка ми го користеше имаше мрсна коса и ја миеше секој втор ден, со спрејов пробуваше да издржи уште еден ден. И така ја навикна косата да ја мие 2 пати неделно, наместо 3/4 пати. Да не речам ја оправи косата :)
  И јас го имам од Зегин го купи мајка ми.
  Сестра ми има шприцнато во некои ситуации зашто никогаш не ја носи врзана коса, јас лично никогаш не сум го пробала :lol:
  Пред миење во реп или пунџичка ја носам косата, не ми треба спреј :)
   
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angel-Wings

  Angel-Wings Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Фала ти многу за информацијата! :D
  Се надевам дека и на други девојки многу ќе им послужи :D
  позз ;)
   
 4. Chocoholic

  Chocoholic Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 април 2011
  Пораки:
  747
  Допаѓања:
  986
  На Angel-Wings му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Angel-Wings

  Angel-Wings Активен член

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  55
  Допаѓања:
  8
  Да да баш тоа го барав..меѓутоа гледам девојкиве не се баш задоволни..сепак ќе пробам :)
  а дали знаеш отприлика колку му е цената? :)