1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон за фарбана коса

Дискусија во 'Коса' започната од verica94, 10 октомври 2011.

 1. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  Шампон за коса што ја чува бојата подолго време ? :) фала однапред ;)
   
 2. wwwbella

  wwwbella Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  8
  шампон за фарбана коса

  Па најверојатно оние што се наменети за фарбана коса.Задоволна сум од шампоните од авон Advance Techniques :)
   
 3. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.165
  Допаѓања:
  26.938
  шампон за фарбана коса

  Има разни шампони, ама јас ти ја препорачувам маската за фарбана коса од Докторс, многу е добра. Сестра ми ја купила, арно ама не видела дека е за фарбана коса па сега јас си ја трошам :lol:
  Неможам да најдам слика, само ќе ти кажам со црвено капаче дека е :) Многу е убава, јас барем задоволна сум од неа :)
   
 4. verica94

  verica94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јули 2011
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  27
  Пол:
  Женски
  фала кје пробам баш :P
   
 5. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Јас имам бланширана коса и освен Пантен, повремено го употребувам и овој шампон
  [​IMG]
  Шампонот е од линијата на Eugene Perma, темно виолетов е и е стриктно за плава или шатирана коса. Се остава да делува неколку минути и зависно од времето колку ќе го оставиш, косата каде што имаш бланш може да стане бела, а ако се заборавиш може да ти мава на тегет, па дури и накај виолетово. :lol:
  Како и да е, се одмива после неколку миења и затоа се употребува да речеме еднаш во месец ипол, два.
   
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.546
  Допаѓања:
  4.087
  Пол:
  Женски
 7. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.882
  Засега сум задоволна од Garnier од брусница и арганово масло.[​IMG].
  Од кај фризерката нарачав и специјален шампон за плавуши (Silver Mix), па ќе видиме исход и од него.
   
  На kjukli и Beauchamp им се допаѓа ова.
 8. glamour-lady

  glamour-lady Популарен член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2010
  Пораки:
  572
  Допаѓања:
  775
  јас сум презадоволна од глис за фарбана коса :)
  [​IMG]
   
 9. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.929
  Допаѓања:
  5.601
  Пол:
  Женски
  баш сакав ова да го постирам :$ го имам ,и за фалење е,мислам дека ја задржува бојата подолго ,е сега дали ми е до фарбата/косата,нз баш,ама знам дека помалце ми паѓа бојата некако од кога го користам ова :lol:
   
 10. Timova1

  Timova1 Нов член

  Се зачлени на:
  8 април 2015
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Мојата коса не е фарбана, па сакам да знам дали можам да го користам овој шампон?
   
 11. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  9.134
  Пол:
  Женски
 12. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  Garnier Fructis color shield
   
 13. Abrakadabra

  Abrakadabra Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  1.467
  Допаѓања:
  20.050
  Пол:
  Женски
  можеш, само тој е повеќе за слаба коса на која и треба волумен.
   
 14. resenska

  resenska Популарен член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  1.246
  Допаѓања:
  9.134
  Пол:
  Женски
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  4.235
  Допаѓања:
  35.427
  Пол:
  Женски
  Сакам да ве прашам дали шампоните од авон Advance Techniques за фарбана коса се добри за мрсна коса и дали прават првут? Предложете ми некој добар шампон за ваков тип на коса.:)
   
 16. ♡BuBaLe♡

  ♡BuBaLe♡ Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 мај 2015
  Пораки:
  5.017
  Допаѓања:
  102.989
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно gliss
  Сега зедов за проба syoss
   
 17. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  13.775
  Допаѓања:
  25.335
  Пол:
  Женски
  Само Глис

  61q2pN3A4FL._SX466_.jpg
   
 18. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.937
  Допаѓања:
  7.783
  Имав користено Orzene цела линија, шампон, регенератор, маска и третман за фарбана коса. Тогаш имав светло кафена фарба ставено и многу убаво ми изгледаше. Сјајна ми беше косата дури и 3-4 месеци немав потреба од фарбање. Некако и кога ми делеше коренот од фабаното пак убаво изгледаше. Случајно ги имав купено бидејќи беа на некој попуст. Сега по маркетиве барав има само шампон и регенератор, другите производи од таа линија потешко се наоѓаат. А не беа скапи баш памтам сите заедно помалку од 1000 денари ме коштаа. Кафено шише е со розево.
  Инаку сите производи на овој бренд содржат и пиво во нив и велат дека од нив побрзо расте косата. Не знам дали е вистина, мене и онака многу брзо ми расте косата па не можам да приметам до што е.
   
 19. Ева33

  Ева33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2019
  Пораки:
  1.577
  Допаѓања:
  3.748
  Пол:
  Женски
  Кој е најдобар шампон за фарбана коса? Без разлика на цена. Имав од Фармаси, долго го користев, не ми одговараше повеќе. Сега го користам од Delia со кератин што е, но и тој не ми штима нешто многу.
  Any suggestions?
   
 20. Intuicija1

  Intuicija1 Активен член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2021
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  13
  Хелоу :)
  Дали некоја од вас го пробала шампонов? prd-front-5244695-1-600x600.jpeg
  Има ли ефект?