1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

 1. A.srcuska

  A.srcuska Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2009
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  21
  Девојки,ајде препорачајте добар шампон и регенератор за коса кој ја прави мека,лелеава и миризлива.Јас го користев шампонот на лореал али некако мислам дека ми е време да го сменам.Ако користите некој ептен добар препорачајте!Поздрав
   
  На jessica2kay му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Имам користено шампон и регенератор од Palmolive,можам да кажам дека се добри или пак на Пантен,исто имаат добри и шампони и регенератори за коса,незнам дали уште е во продажба шампонот на Голди,не ми текнува чије производтство беше,но ептен ја прави косата мека и нежна.
   
  На LittleFairy и 1234girl им се допаѓа ова.
 3. blue.rose

  blue.rose Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  29
  Допаѓања:
  28
  Регенератор: Морам да ги пофалам Pantene. Значи подобри регенератори не сум користела. Всушност се што е на P&G мене ми се допаѓа, особено што многу имам истражувано за таа компанија и знам дека кога прават нешто го прават навистина да се разликува од другите според квалитет.

  Шампон: Од нив користам и Head&Shoulders, ама тоа морам поради првутот. Неколку пати се обидувам да ги сменам овие продукти за коса, но на крајот пак се враќам на нив. Ги препорачувам со две раце :y: :y:
   
  На LittleFairy и 1234girl им се допаѓа ова.
 4. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  i jas sum za Head&Shoulders,mn se kvalitetni
   
  На LittleFairy му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.505
  Допаѓања:
  195.485
  Пол:
  Женски
  Мене ми одговараат шампоните од Шварцкопф од колекцијата Gliss. Еднаш користам Liquid Silk, еднаш Lasting Brown (мислам дека така беше :?: ). Користам шампон, регенератор кој се измива и регенератор во спреј, кој не се измива, а тој спреј обично е оној жолтиот против цветање на косата. Сега почнав со нов шампон и регенератор од Гарние, го зедов оној за фарбана коса, со арган масло и брусница. Ама спрејот на Gliss продолжувам да го користам, и тој има арган масло и брусница, и има ефект, навистина помага против цветањето на косата. И ја прави баш мека, лелеава, а за мирис, да не правиме муабет - има супер мирис кој трае и трае - барем кај мене :)
   
  На Cacuvche и LittleFairy им се допаѓа ова.
 6. tanjaaaa

  tanjaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  13
  orzene samponot i regeneratorot definitivno pred eden mesec pocnav da go koristam i toplo go preporacuvam na site.ima poveke jas go koristam za suva i ostetena kosa.prezadovolna sum
   
  На shururup му/ѝ се допаѓа ова.
 7. danyela

  danyela Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  0
  za sekoj tip kosa potreben e razli4en sampon balskam regenerator itn int... mnogu e tesko da go najdes vistinskiot. jas 4-5 godini go barav ona sto i odgovara na mojava kosa i konecno go najdov... :)
  sega koristam sampon FITOVAL onoj crveniot super e.potoa stavam balsam za kosa evolution i na kraj regenerator pantene ali samo na vrvovite posto ne smee da se stava na kozata ... :) najubavo e posle mienje da ja isplakenes uste ednaska kosata so ladna voda ..toa dava sjaj..
  odkako ke ja is4eslam stavam schwarzkopf regenerator pak ali toj se prska samo ne se plakni...
  REZULTATO E PREKRASEN :) :) :D
   
 8. swety

  swety Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2009
  Пораки:
  90
  Допаѓања:
  5
  jas koristam momentalnona recpt sampon i subrina regenerator za normalna kosa a predhodno koristev bekutan :$ i subrina regenerator prekrasno e no iprirodno imam meka kosa,nefarbana bekotanot za mene kako sampon e nezamenliv a recept v go preporacuvam na tie sto imaat problem so opaganjeto veruvale ili ne jas ja spasiv kosata od toj sampon pozz
   
 9. Lizalka

  Lizalka Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  2.004
  Допаѓања:
  93
  Loreal... Зашто да го менуваш... најдобар е... ок според мене :)
  Исто и за глис се сложувам, по препорака не знам чија беше од форумџикиве, ама пола форум купивме таков :) , шварцкопф треба да и платат на фемина :rofl: мене у тандем лореал и глис ми идат преубаво... косата ми е најмека на свет, лелеава и преубаво мириса :inlove:
   
 10. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Јас користам Wash & Go и шампон и регенератор и сум презадоволна.
   
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  јас сум најзAдоволна од лореал елививе,сите се 5ка,и маските и регенараторите.посебно тој со жолто -бела паковка ;)
   
 12. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Шампон: Nivea Diamond Gloss за сува и оштетена коса, и презадоволна сум. Откако го користам немам толку распукани врвови, и косата ми доби сјај.

  Регенератор: Исто Nivea Diamond Gloss за сува и оштетена коса, со тоа што регенераторот го олеснува чешлањето и дава дупло поголем сјај.

  На сите со оштетена и сува коса им го препорачувам.
   
  На Снегулк@23 и Макрис им се допаѓа ова.
 13. k.i.m

  k.i.m Популарен член

  Се зачлени на:
  12 мај 2010
  Пораки:
  4.732
  Допаѓања:
  5.151
  За шампон неможам да кажам, не сум од некој презадоволна, но регенератор дефинитивно Pantene
   
  На ViktorijaMari и 1234girl им се допаѓа ова.
 14. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.516
  Palmolive и регенератор (жолиот) и шампон (2 во 1 тој што е од праска) -- дефинитивно константно најдобри!
   
  На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.293
  Пол:
  Женски
  Јас сум најзадоволна од Fructis на Garnier, ама сега моментално користам Shauma oil intense портокаловиот. Регенератор не користам никогаш, зошто многу ми ја мрси косата.
  А инаку секогаш прво се мијам со шампон од коприва или бреза, па потоа ставам од овие другиве.
   
 16. zvezdakoska

  zvezdakoska Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  777
  Допаѓања:
  60
  Од секогаш со шапмон од бреза, сега некое време шапмон од зелен чај. Супер е ;)
  Регенератор има во шампоните :P
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. scarlet

  scarlet Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 август 2010
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  48
  Пол:
  Женски
  Користам AVEENO® NOURISH+ MOISTURIZE SHAMPOO + Conditioner и сега за сега сум задоволна од овие продукти.Одлични се за мојата сува коса. Порано користев шампон од Loreal, но не беше ништо посебно.
   
 18. SpoiledBaby

  SpoiledBaby Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  888
  Допаѓања:
  301
  Nivea Diamond Gloss,Nivea Blond Shine,Subrina за плава коса,сега го користам Wash And Go Jasmine Touch и сум презадоволна многууу убаво мириса,а за регенератор од Авон Moisture Sleek.
   
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.811
  Вош‘ен‘Гоу, и шампон и регенератор...
  За ништо не би ги менувала.
   
  На Снегулк@23 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.833
  Допаѓања:
  10.128
  Пол:
  Женски
  :y: :y:
  и мене овие ми се омилени. дефинитивно најдобри резултати даваат, барем мене.