1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

  1. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.273
    Допаѓања:
    6.914
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
     
    На kikkki и maggy95 им се допаѓа ова.
  2. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    @Mishela moze da postavis fotografija od samponot na garnier? Dali e za masna kosa? I ovoj na loreal dobar e za masna kosa?Go imam koristeno ali onaka go zemav ne neso za mrsen koren pa neznam dali bese dobar
     
  3. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Имав ставено слика од него на претходната страница.
    [​IMG]
    Вака изгледа. Пишува дека е за нормална коса, мене ми се допаѓа како мириса и го зедов поради убавиот состав. На мојата коса (масни корени - суви врвови) одговара одлично.

    Според мене, ок се и двата за масен корен и не ги сушат врвовите. И двата ми се допаѓаат. Не дека прават чуда, косата ми се масти како и обично на 3 дена, ама за тие пари и за количината, супер се.
    Пробај па ќе видиш кој како ти одговара, Гарние е на акија во ДМ, а овој другиов од Лореал не сум сигурна. Малото шише (250мл) Лореал е околу 160-180 денари.
     
    На buba4e89, Кена Рис, koritsaki и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  4. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.817
    Допаѓања:
    102.654
    Пол:
    Женски
    Јас го користев овој шампон пред година дена (кога и ги воведоа во продажба) и навистина е одличен. Нема силикони и останати штетни состојки (браво за Гарниер (y)) овој е за масна коса , и навистина косата не ми ја мастеше , не продолжив да го користам бидејќи на мојава коса и треба плус волумен а шампонов баш и не ми помогна многу во врска со ова. Сепак која сака да го проба со мрсна коса , да го проба , мене ми помогна :)

    [​IMG]
     
    На buba4e89, maggy95, Mishela и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. M.laDy

    M.laDy Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    905
    Допаѓања:
    798
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Јас го користам овој. Го прочитав по форумов дека бил со добри состојки. Пишува дека е за нормална коса а јас имам мрсна, но ми се допаѓа убаво ја измива.
     
    На crazylady, Кена Рис, Mishela и 3 други им се допаѓа ова.
  6. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    HS2IN1400ML80290330OCEANLIFTFRONTCA.jpg
    Прв пат го земам бидејќи ми го препорачаа дека бил добар против првут. Претходно ги користев шампоните на Лореал и супер ми беше косата. Не ми се мрсеше за брзо време и имав волумен.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    32.092
    Пол:
    Женски
    Земав мостра од шампонов и сум презадоволна. Не очекував дека толку убаво ќе ми ја измие косата.

    [​IMG]
     
  8. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Од овој шампон престана да ми паѓа косата. Стварно е ефикасен.
     
    На SummerGirl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    32.092
    Пол:
    Женски
    Одамна се мислев да го купам шампонов. Пазарував нешто во ДМ и видов дека има мостри од него. Решив да земам една. И се покажа како доста ефикасен. Првутот ми го отстранува. Се мислам да го користам понатака.
     
    На iloveyou29 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.289
    Допаѓања:
    20.743
    Пол:
    Женски
    Јас па од шампонов сум пуна првут..користиш маска со шанпонов?
     
  11. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.742
    Допаѓања:
    32.092
    Пол:
    Женски
    Ставам маска. Ама и без неа косава ми е ок. Сигурно зависи до типот на косата. Задоволна сум од тој шампон, од Глис и од Гарниер фруктис. Другите ми создаваа првут. Особено Wash&Go.
     
    На Hellobeautiful му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.549
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Ептен изненадена сум и oд регенераторот од истата линија на Гарние.
    [​IMG]
    Прекрасно мириса, мислам дека ова е колекција со наjубав мирис која сум ја користела изминатиов период.
    Околу 130 денари е во ДМ, мислам на некоја акција.

    Регенератор немав користено со години можеби, ми се потроши путерот од Алверде, па сакајќи да сменам го зедов овој, да ми одговара со шампонот. : )))))

    Од прво користење и не може да се каже многу, но штом врвовите изгледаат убаво и не се познава дека се суви (за шишање сум ептен), значи дека нема да е воопшто лош.
    Нема силикони, нема парабени, нема никакви нафтени деривати. Гарние позитивно изненадуваат со новите колекции за коса и лице. (y)

    Препорака од мене за шампонот и регенераторот, кремата за коса има нафтени деривати. :)
     
    На buba4e89, crazylady, Кена Рис и 11 други им се допаѓа ова.
  13. beautys20

    beautys20 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    519
    Допаѓања:
    6.040
    Пол:
    Женски
    Јас дојдов да го пофалам овој шампон од Биоблас.
    Имав првут и опаѓање на косата па решив да го земам од аптека околу 200 ден.
    Има густа структура , преубав мирис , прави многу пена . Кога шампонирате осеќате некое ладење , јас уште на второто миење имав ефект првутот го снема и опаѓањето се намалува.
    Супер шампон сега планирам да земам за бавно растење
     

    Прикачени фајлови:

  14. resenska

    resenska Популарен член

    Се зачлени на:
    7 август 2014
    Пораки:
    1.590
    Допаѓања:
    13.545
    Пол:
    Женски
    Mislenje za ovoj sampon ako nekoj go koristi da spodeli?
    @Biodevojka
    -25-data.png
     
  15. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    Некој бараше мислење за шампонот на Алверде од кокос.
    Чинам @Mishela беше.

    Да напоменам пред него користев шампон кој не е на природна база па така да ова што ќе го пишам сега се зависи од вашата коса.
    Јас се фарбам, имам густа коса. На коренот ми се мрси, а на врвовите ми е сува. Проблем со кој се соочувам е бел првот кој чеша.
    Првото миење немаше некој ефект, побрзо ми се мрснеше од вообичаено, сува и крута на допир. Ми се појави бел перут.
    Второто миење исто немаше некој ефект, не ми се мрснеше толку ама пак ми беше сува и крута на допир, перутот исчезна.
    Третото миење забележав резултат немав мрснотија не е крута, нема перут ама многу ми беше сува. Пресува значи.
    Четвртото миење исто така ко третото само немав толку сувост. Дали би го купила пак, искрено НЕ.
    Не ми остави впечаток некако ама штом го потрошам ќе се вратам на мојот шампон од Kallos.
     
    На shining_star, UnordinaryOne и Mishela им се допаѓа ова.
  16. Biodevojka

    Biodevojka Популарен член

    Се зачлени на:
    1 февруари 2015
    Пораки:
    3.273
    Допаѓања:
    6.914
    Пол:
    Женски
    За жал го немам користено, не би знаела што да ти кажам. Почекај некоја од девојките која го користела. Позз
     
  17. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    649
    Допаѓања:
    2.613
    Пол:
    Женски
    И јас не сум задоволна од шампоните на Алверде, ја прават косата крута уште на самото миење, тешко се расчешлува..но, за разлика од шампоните маските за коса им се и повеќе од одлични. Доколку немаш пробано во некоја прилка пробај шампон на Балеа, доста солидни шампони имаат. За оние кои сакаат да го избегнат PEG како штетна состојка што ја има во повеќето шампони на Балеа, би го препорачала шампонот наменет за секојдневна употреба, добив и од Биодевојка зелено светло за составот. Поздрав :)
     
    На joy1, mariz, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  18. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.062
    Пол:
    Женски
    На балеа имам пробано еден машки што е и не ми се допадна ич.
    Ќе се вратам на Калос само да најдам.
     
    На UnordinaryOne му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Avery

    Avery Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2014
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    14.231
    Пол:
    Женски
    Kalos пред недела-две видов во Тинекс кај Драмски тратар во Карпош. Само маските и шампоните не им се едни до други, па провери добро или прашал од вработените.
     
    На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    А има ли шампон за зачувавње на бојата на косата и вооедно да не ја мрси косата ?