1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

  1. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Некој за одговор, и мене ме интересира сакам да го пробам, ми боде во очи во маркети?
     
  2. Amelia

    Amelia Популарен член

    Се зачлени на:
    12 септември 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    1.559
    Ги има ли некој користено како сте задоволно, и каде ги има не сум забележала во маркети?
     
  3. mece090

    mece090 Активен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2018
    Пораки:
    77
    Допаѓања:
    30
    Пол:
    Женски
    Не ги имам користено ама ги имам видено во аптеките Зегин
     
  4. Yeeah

    Yeeah Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    704
    Допаѓања:
    2.822
    Препорачајте ми шампон кој што нема да ми создава првут.Го користам на head&shoulders но сакам да земам некој што е поблаг, а да не ми ја мрси косата одма
     
  5. mssuniquee

    mssuniquee Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 февруари 2015
    Пораки:
    3.686
    Допаѓања:
    52.106
    Пол:
    Женски
    7B5D4CCE-E18C-4F34-8B25-BC4D7B9E5652.jpeg Презадоволна сум од овие шампони, еве веќе година дена ги користам и не ги мењам :inlove: Овој и кератинскиот ми се омилени. Штета што тука се многу скапи, а во Косово секогаш на акција ги земам
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    @marchi-cool @Amelia јас го користев овој на Лореал зелениот, тој за масна коса. Мојата коса многу брзо се масти и на почеток шампонот беше сосем ок. Со овој успевав да не ја мијам и еден ден повише. После извесен период почна да ми го суши скалпот и ми се правеше перут, мислам дека ми стана премногу агресивен и прекинав да го користам. Ова е за тој за масна коса што е наменет додека има и за нормална но тој не сум го користела.
    @Luminary јас го користев пред некоја година шампонов, многу е нежен и секојдневен. Убаво мириса исто, но доколку имаш масна коса не би ти го препорачала, мене за жал пребрзо ми се мастеше и сплескуваше.
     
    На Luminary и marchi-cool им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Фризерката ми го препорача шампонот на Здраве (повеќе видови според тип на коса). Искуства?
     
  8. sofija014

    sofija014 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 октомври 2013
    Пораки:
    787
    Допаѓања:
    3.799
    Сакам да земам шампон од Алверде но не знам сѐ уште кој, мојата коса брзо се масти но имам суви врвови и често кога земам шампони за масна коса дополнително ми ја сушат. Ваш предлог?
     
  9. Snowflake97

    Snowflake97 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2018
    Пораки:
    2.180
    Допаѓања:
    8.870
    Пол:
    Женски
    Истиот проблем со косата го имам и јас, на скалпот мрсна а врвовите суви, долго време се мачев и имам сменето милион шампони, на крај и кажав на фризерката за проблемот и ми рече да си купувам од тие 'старските' шампони од коприва, бреза и сл што се, јас купив од тој од коприва и веќе 2 месеци се мијам само со тој и не ми се мрси толку брзо косата, а за врвовите користам маска за коса од гарниер со мед и прополис, многу мека ја прави косата и лесно се расчешлува.
    Не си фрлај за џабе пари на скапи шампони не вредат.
     
    На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Marina*F

    Marina*F Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2019
    Пораки:
    304
    Допаѓања:
    266
    Пол:
    Женски
    Од кофеин купи го
     
    На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    Jaс го користев тој за виткана коса и многу се разочарав од шампоното, му давав неколку шанси и се истоот резултат го добивав, малтене како со свинска маст да сум ставала на косата, ми ја мрсеше косата за медал. На крајот шампонот заврши кај татко ми. Повеќе не летам по оваа линија на шампони.
     
  12. Leat

    Leat Популарен член

    Се зачлени на:
    4 мај 2016
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    1.075
    Пол:
    Женски
    Denes bev da kupam regenerator na Alverde od kosos posto citav deka ste zasovolni ama po greska sum zemala sampon od istata linija no e za suva I ostetena kosa a jas imam masna.
    Da go korstam ili voopsto da ne probuvam?
     
  13. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    42.789
    Пол:
    Женски
    Јас би пробала :)
    И тој со авокадо е исто за сува, а имам читано мислења од девојки со масна коса дека го користеле.
    Така да пробај, нема што да изгубиш :)
     
    На Leat и koritsaki им се допаѓа ова.
  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.052
    Пол:
    Женски
    @Leat пробај го па да ни кажеш мислење :) јас сите шампони на Алверде ги имам пробано (освен ти тој што го наведе) и од сите сум презадоволна , а имам масна коса. Некоја да ми каже дали пробала прво да нанесе од регенераторот на коса од Алверде па потоа да се измие со шампон? Каков е резултатот?
    Биодевојка го имаше спомнувано ова на нејзиниот блог па ме интересира дали некоја го испробала овој начин на миење на косата
     
    На Leat и Luminary им се допаѓа ова.
  15. little.doll

    little.doll Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 август 2014
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    23
    Чудно ми е како шампоните на Alverde се органски, а се толку евтини за разлика од други органски шампони на други фирми. Навистина ли се органски? Што мислите?
     
  16. maaraa96

    maaraa96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2015
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    326
    Пол:
    Женски
    Го фалат србиве, да не го има користено некоја?
     

    Прикачени фајлови:

    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Luminary

    Luminary Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 август 2017
    Пораки:
    2.417
    Допаѓања:
    42.789
    Пол:
    Женски
    @koritsaki или било кој :)
    Ако може да ми предложите шампон од Алверде. Тој од авокадо ми е добар, 3то шише користам но сакам и некој друг да пробам. Да ми биде мека косата, сјајна, но и убаво да ми го чисти скалпот. Или нема везе, предложете некој од тие што сте ги пробале а сте најзадоволни, чисто да сменам малку :D
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  18. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.052
    Пол:
    Женски
    Тој од авокадо јас мислам еднаш го имам пробано ама не се сеќавам како ми одговараше..
    Овој го имам користено зошто имав во последно време проблеми со првут и не ми ја сплескуваше косата воопшто.

    [​IMG]
    Можеш и овој да го пробаш , овој е за волумен и од него сум задоволна. Јас општо имам тенко влакно , и косата ми е без волумен :) шампониве ми се одлични

    [​IMG]
     
    На Luminary му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MayDiamonds

    MayDiamonds Популарен член

    Се зачлени на:
    23 август 2013
    Пораки:
    1.695
    Допаѓања:
    1.990
    Девојки препорачајте ми шампон кој ја мие косата убаво и не ја прави тешка и замрсена после миењето и мирисот останува..
    Досега сум пробала не знам колку шампони, од некои мириса убаво но ми изгледа како некапена од други пак ми е лесна и лелеава но не мириса никако (facepalm)
     
  20. VDT2906

    VDT2906 Популарен член

    Се зачлени на:
    4 август 2017
    Пораки:
    4.129
    Допаѓања:
    18.397
    Пол:
    Женски
    Дали само на мене не ми одговараат шампоните на Алверде? Ги имам пробано тој со кофеин, за фарбана коса и за перут и од авокадо. Сите ми ја правеа косата ужас. Предложете некој природен кој сте задоволни.
     
    На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.