Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

 1. angel4444

  angel4444 Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 април 2016
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  91
  Пол:
  Женски
  дали го користел некој да сподели искуства? :)
  на акција е во зегин за 69 денари (fingers)
   

  Прикачени фајлови:

 2. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Женски
  Ја мрси косата брзо
   
 3. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.318
  Допаѓања:
  70.647
  Пол:
  Женски
  Некоја да користела производи за коса на Tigi?
   
 4. nobody1

  nobody1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2012
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  74
  B707E014-0D97-432E-A480-30A012F7D08A.jpeg Каде можам да најдам ваков шампон?
   
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.901
  Допаѓања:
  97.459
  Пол:
  Женски
  Препорачајте шампон за сува коса
   
  На poppie му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.287
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Јас сум задоволна од овој :)
  shampoo_intensivpflege3_300ml_ml.png
   
 7. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.901
  Допаѓања:
  97.459
  Пол:
  Женски
 8. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  790
  Допаѓања:
  6.762
  Пол:
  Женски
  Јас го имам користено, не е лош, мене не ми ја мастеше косата нешто посебно - имам сува коса, можеби затоа ми одговарал.
   
 9. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.287
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Овој на Шаума во комбинација со регенераторот од истата линија schauma_com_news_repair_and_care_2560x1090.jpg
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Emy867

  Emy867 Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2014
  Пораки:
  1.748
  Допаѓања:
  62.586
  Јас го користам, мене ми е ок. Имам нетретирана коса, некако ми се заплеткуваше, па го зедов и не е лош.
   
 11. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  5.071
  Допаѓања:
  116.586
  Шампон и маска за бланширана коса? Кој е добар?
   
 12. *Ench@nted*

  *Ench@nted* Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2018
  Пораки:
  1.572
  Допаѓања:
  24.075
  Пол:
  Женски
  Можеби ја мрси косата, но намената му е против перут и е одличен за тоа.
   
 13. Poppins

  Poppins Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 септември 2016
  Пораки:
  1.397
  Допаѓања:
  3.052
  Пол:
  Женски
  Од каде ги земаш , што цена се

  И дали некој др знае

  @Avery да не ги испроба ти , јас сакам шампонов за раст ама незн каде ги има :doh:
   

  Прикачени фајлови:

 14. Bilbilce

  Bilbilce Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 март 2010
  Пораки:
  251
  Допаѓања:
  144
  Од аптека ги купувам. Најчесто во Виола ги наоѓам.
   
  На justonegirl7 му/ѝ се допаѓа ова.
 15. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.901
  Допаѓања:
  97.459
  Пол:
  Женски
  Ова ми го препорача фризерката за после фен.
  IMG_20191029_153609.jpg

  Уште да знам кај да го нарачам онлајн.
   
 16. Ubavka D

  Ubavka D Активен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Nekoj shampon protiv paganje na kosa ??
   
 17. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.287
  Допаѓања:
  3.498
  Пол:
  Женски
  Recept и Афродита со лук
   
 18. Ubavka D

  Ubavka D Активен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2019
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  shto mislish za Alpecin crveniot ?
   
 19. Harper

  Harper Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 април 2018
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  5.710
  Пол:
  Женски
  Дечки, дали шампонот на Лореал за мрсна коса и суви врвови дава волумен? Зошто тој за фарбана коса ми ја сплескува и ја прави како немиена :(
   
 20. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  383
  Допаѓања:
  2.963
  Дава минимално волумен. Јас користам од Сајос за волумен и одличен е. А исто имам користено и од авон и супер се и тие.