Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  34.239
  Пол:
  Женски
  Не дава.
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.971
  Допаѓања:
  97.658
  Пол:
  Женски
  За сува и оштетена коса овој шампон ми е врв. Го има во Лидл дури се мислев дали да го земам и мислам се усреќив.
  Шампонот ја прави косата мека и убава, лесно се расчешлува веднаш по миење без да се кубете + убаво мириса. 750мл.
  Малку гуглав на амазон го имате малку поскап можеби, јас го земав околу 3.50-4.50евра не ме држи сеќавањето.
  Башка дава волумен кој и онака си го имам.
  514-qLfjvmL._AC_UY1000_.jpg
  Screenshot_20191102_224234_com.android.chrome.jpg

  Ќе видам со тек на време како ќе се покаже, но ефектот овие 2 пати ми е феноменален.
   
  На Cosmi и poppie им се допаѓа ова.
 3. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Знае ли некој каде во Скопје може да ги најдам производите на Лавера, поконкретно овој шампон? :$
   

  Прикачени фајлови:

 4. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  34.239
  Пол:
  Женски
  Шампони од оваа марка има во ДМ и Космо Тинекс,но не знам дали го има тој.
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.323
  Допаѓања:
  70.675
  Пол:
  Женски

  Шампонот е топ , инаку треба да го има во Космо Тинекс , ДМ
   
  На maaraa96 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  380
  Допаѓања:
  239
  Пол:
  Женски
  Не знам зошто ја немам приметено козметикава во ДМ дека ја има или можеби јас сум грешка нешто :?:
   
  На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.
 7. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  13.323
  Допаѓања:
  70.675
  Пол:
  Женски

  Може не ги носат баш сите производи во дм :?::)
   
  На maaraa96 и nextredstyle им се допаѓа ова.
 8. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  34.239
  Пол:
  Женски
  ДМ само од нивните производи ги имаат сите врсти/варијанти,а од другиве производители само по неколку врсти.Така приметив.
   
  На poppie, maaraa96 и koritsaki им се допаѓа ова.
 9. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Јас колку што знам, Lavera во ДМ нема.

  Во Космо знам има сигурно, барем последен пат кога бев имаше, за ДМ речиси сигурна сум дека нема, или барем ја нема во делот на природна козметика (кадешто би требало и да биде сместена ако ја има).

  Баш и се чудев минатиот пат кога бев во МК, дека ДМ како Германски ланец, нема ниту еден Германски бренд (освен сопствените марки секако), а баш во Македонија некако Германските брендови на природна козметика се најзастапени.

  Имаат нешто на Natura Siberica и Olival. Многу сиромашен избор, за жал. Се надевам дека ќе се смени во иднина, од цели маркети по 200 квадрати, катчето за природна козметика едвај е еден метар широко. :(
   
  На poppie и koritsaki им се допаѓа ова.
 10. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  34.239
  Пол:
  Женски
  Јас имав видено Лавера во ДМ Тафталиџе.
   
 11. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Верувај, далеку од сите врсти ги имаат, дури и од нивните (пример Алверде). :)

  Најубавите органски производи од Алверде баш ги немаа, кои се впрочем хит во Германија.
   
  На nextredstyle му/ѝ се допаѓа ова.
 12. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  34.239
  Пол:
  Женски
  Мислев претежно на шампоните,но и менуваат.
  Ќе донесат нешто,ќе го има неколку месеци,па оп,после не и друго носат.

  Бев во ДМ,баш ми текна да видам кај шампоните,нема Лавера.
  Види си во Космо Тинекс.
   
  Последна измена од модератор: 15 ноември 2019
  На maaraa96 и eva993 им се допаѓа ова.
 13. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  244
  Допаѓања:
  187
  Пол:
  Женски
  Внимавајте со шампоните на Лореал, имаат нова формула. Не се повеќе без силикони.
   
  На Alisa22 и maaraa96 им се допаѓа ова.
 14. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Мене ми се катастрофа, последен пат дадов шанса на зелениот за мрсен скалп и суви врвови, косата не можам да си ја оправам, никогаш повеќе нема да посегнам по нив.

  Го земав последно регенераторот со арган што е за сите типови коса, па ќе видиме како ќе се покаже.
   
  Последна измена од модератор: 22 ноември 2019
  На Alisa22 и Marina*F им се допаѓа ова.
 15. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.141
  Допаѓања:
  34.239
  Пол:
  Женски
  @poppie Ти ме праша за шампонот Garnier Fructis Grow Strong Fortifying Shampoo со арома на јаболко.
  Вака,по прва употреба,ми делува ок.Убаво ја мие косата и стварно мириса на јаболко.
  По повеќе употреби пак ќе пишам.
   
  На Alisa22 и poppie им се допаѓа ова.
 16. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  848
  [​IMG]
  Овој шампон во пакет со регенераторот ми се добитна комбинација:inlove:
   
  На Beauchamp, Aschenputtel и Kimberly11 им се допаѓа ова.
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  14.651
  Пол:
  Женски
  Исто :inlove: нема утка,само бара долго време користење и има резултати.
   
  На Beauchamp и ana-sweet им се допаѓа ова.
 18. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.073
  Допаѓања:
  14.651
  Пол:
  Женски
  Го пробал ли некој шампонов?Пишува дека е за нормална коса. 5DC0334A-0B6D-4338-966B-B11F1F86BEBF.jpeg
   
 19. teagjurov

  teagjurov Нов член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2019
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Здраво, дали некој од шампониве е со добри состојки?
  Доколку не може да ми кажете некој за сува коса? Фала!
   

  Прикачени фајлови:

 20. teap1

  teap1 Активен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2019
  Пораки:
  69
  Допаѓања:
  73
  Пол:
  Женски
  Дали сте задоволни од шампоните на Schauma?