Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

 1. nextredstyle

  nextredstyle Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2018
  Пораки:
  4.341
  Допаѓања:
  36.210
  Пол:
  Женски
  Јас да.
   
 2. poppie

  poppie Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  414
  Допаѓања:
  3.286
  Јас искрено не. Ми ја сплескувааат косата.
   
 3. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.536
  Допаѓања:
  874
  [​IMG]
  Го има некој пробано шампонов да сподели мислење?
   
 4. Beautiful256

  Beautiful256 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2015
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Јас користев од истиот бренд но за масна коса и воопшто не сум задоволна, буквално утредента косата ми беше уште полоша а за регенераторот исто како да не сум ставила ништо на косата.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  4.202
  Пол:
  Женски
  И јас го имам користено , но имам негативно искуство . Косата ми беше многу масна од него , без волумен , на опаѓањето не влијае никако ...
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 6. imorena

  imorena Популарен член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  333
  Допаѓања:
  1.496
  Пол:
  Женски
  Каде го има овој шампон и колку е цената приближно?
  906C8D99-DF02-4320-9D56-63D0AA2A8F31.jpeg
   
 7. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  15.630
  Пол:
  Женски
  Искуства? :) D0E54D3C-1E8D-416B-8194-BFEB64345D78.png
   
  На Alisa22 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  598
  Допаѓања:
  3.465
  Не чини, многу ја сплескува косата и многу брзо ми ја мрсеше.. исто искуство имав и со тој од мед од оваа линија на Гарниер.
   
 9. PoisonIvyFatale

  PoisonIvyFatale Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2016
  Пораки:
  82
  Допаѓања:
  15
  Пол:
  Женски
  Искуства со коњскиот шампон mane n tail??
   
 10. Alisa22

  Alisa22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2017
  Пораки:
  1.783
  Допаѓања:
  9.824
  Пол:
  Женски
  Јас го користев и мене ми се допадна многу ми ја правеше убава косата плус многу убаво мирисаше :inlove:
   
 11. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  15.630
  Пол:
  Женски
  Go kupiv i toj so med prvo toj pocnav da go koristam,sovrshen shampon iako imam mrsna kosa voopsto ne mi ja mrsi,go koristam zaedno so maskata od istata linija i plus go kupiv regeneratorot denes se isprobav zaedno i kosata mi e svilena :inlove:
   
 12. mssuniquee

  mssuniquee Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 февруари 2015
  Пораки:
  1.341
  Допаѓања:
  23.985
  Пол:
  Женски
  Девојки кој шампон би ми го препорачале во комбинација со маскава? Одлична е, досега можеби и најдобра што сум користела :) F9E91F85-650F-4AB1-974E-8FB3C3EC6CFB.jpeg
   
 13. beautys20

  beautys20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  277
  Допаѓања:
  4.202
  Пол:
  Женски
  98C95BC8-9ED7-4FCC-A0FD-AE133A216404.jpeg Долго време читав позитивни мислења за овој шампон но некако не сакав да го купам поради цената . Пробав многу шампони во последно време но решив да го купам овој шампон бидејки сакам да ми порасне побрзо косата , јас го купив тој со коприва и можам да кажам дека е одличен ! Кога ја мијам косата ја осеќам некако исчистена , до 4 дена не ми се масти и имам волумен . Проблем е малку што не се чешла добро косата по миењето но и тоа го решив со овааа ПРЕКРАСНА маска од која имам само пофални зборови . За растот дали ќе ми помогне незнам бидејки уште првото шише го потрошив но уште долго ќе се дружам со оваа комбинација ! 9F162ABE-9710-4989-ADDD-CFEA9542EA88.jpeg
   
 14. NewGirl05

  NewGirl05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Ома Гертруд шампоните од каде ги купувате? Во Космо видов но немаат од шампоните, барав и во еден помал Тинекс но и таму немаше.
  Ако некој скоро купил ве молам пишете од каде.
  Благодарам! :)
   
 15. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.348
  Допаѓања:
  15.630
  Пол:
  Женски
  Знае некој каде можам да го најдам Гарниер шампонот со 5 билки?
  @Mishela
   
 16. eva993

  eva993 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2019
  Пораки:
  135
  Допаѓања:
  293
  Пол:
  Женски
  Побарај во ДМ или во Веро маркетите, мислам дека и таму ги има. :)
   
  На NewGirl05 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. poenta

  poenta Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 ноември 2013
  Пораки:
  4.467
  Допаѓања:
  29.764
  Пол:
  Женски
  Во Веро ги има.
   
  На NewGirl05 и eva993 им се допаѓа ова.
 18. NewGirl05

  NewGirl05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Видов во Веро денес, немаше, ама ќе видам и во Веро Тафталиџе, ако имаат таму би имало сигурно.
  Фала ви
   
  На poenta и eva993 им се допаѓа ова.
 19. *Ane*

  *Ane* Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2017
  Пораки:
  759
  Допаѓања:
  2.191
  Пол:
  Женски
  Ja go koristam toj za kasna so regeneratorot veke 1 godina, ne bi go menjala za nisto... Ne mi se mrsi, ja rascesluvam super bez problem ko porano, a i raste ko luda za drugite Neznam... Moze do vlaknoto na kosata ima razlika :)
   
 20. NewGirl05

  NewGirl05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 декември 2016
  Пораки:
  59
  Допаѓања:
  43
  Пол:
  Женски
  Бидејќи веројатно во моментов шампоните на Ома Гертруде ги нема никаде, ве молам за мислење околу следниве шампони:
  1. Konopka’s шампонот против опаѓање
  2. Urtekram шампонот со мача
  3. Yves Rocher шампоните за волумен или мицеларниот

  Знам дека од првите два сте многу задоволни, ме интересира само дали првиот брзо ја масти косата?

  Инаку имам тенко и право влакно што лесно се кубе но косата не ми е ретка туку со нормална густина.

  Благодарам :)
   
  На eva993 му/ѝ се допаѓа ова.