1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

  1. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.776
    Допаѓања:
    8.785
    Пол:
    Женски
    На маж ми најмногу му помага од камилица на Конопка шампонот, против првут е, нема врска машки, женски.
     
    На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.140
    Допаѓања:
    76.529
    Пол:
    Женски
    Некој искуство со шампонов? Дали навистина има ефект?

    20220731_120220.jpg
     
  3. mia9184

    mia9184 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    336
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Screenshot_20220804-125958_Chrome.jpg Овој пилинг/шанмпон да го пробате. Кај син ми се исчисти првутот веќе по втората употреба.
     
    На Seli20 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. LaTama

    LaTama Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2019
    Пораки:
    369
    Допаѓања:
    343
    Пол:
    Женски
    Јас го имам користено шампонот, не само што не приметив побрзо да расте и да се згусти косата туку и ми ја исуши страшно уште неможам да ја оправам
     
  5. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    669
    Пол:
    Женски
    Женски препорачајте ми некој шампон, имам мрсна коса ама вака не ми е оштетена, ми паѓа нормално не многу. Имав пробано на алверде ама како тесто ми се правеше едвај ја чешлав. Сега користам на балеа professional тие во туба што се, читав дека имаат океј состојки ама долго време го користам па сакам да сменам. Не знам дали да му дадам шанса на алверде пак. Може и од yves rocher некој само да не се скапи многу :?:

    Исто така ме интересира еве конкретно за гарниер, какви се тие лоши состојки што ги има и што и прават на косата? Имам читано баш за тој бренд.
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски

    Според мене користи си некој што би ти одговарал, јас колку органски и со добри состојки имам користено за мрсна коса што се, ама 99% од нив косата ми ја заплеткуваат, сушат и мора секогаш маска да користам.

    Можеш тој на Др.Конопка со рузмарин да го пробаш. Или доколку сакаш на Гарниер

    [​IMG]

    Или

    [​IMG]
     
    На Dodo1 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    669
    Пол:
    Женски
    И јас овие ги загледав, овој се надевам истиот е..
     

    Прикачени фајлови:

    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  8. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски

    Да, првиот шампон од сликата е :) ако го пробаш баш пиши каков е, јас го немсм пробано
     
    На Dodo1 му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Dodo1

    Dodo1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    496
    Допаѓања:
    669
    Пол:
    Женски
    Го пробав, во саботата дента ја миев косата, вчера ја пеглав ја средував бев и на свадба се потев, еве денес уште не ми е мрсна. Тоа е премија за мене со оглед на тоа дека за еден ден веќе ми е мрсна над ушите, сега за сега сум задоволна. Ќе видиме понатаму
     
    На buba4e89 и koritsaki им се допаѓа ова.
  10. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.895
    Допаѓања:
    102.986
    Пол:
    Женски

    Баш ми е мило :) ќе го имам во предвид и јас
     
    На Dodo1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. La-loca

    La-loca Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2020
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    3.970
    Пол:
    Женски
    Добро само мене ли не ми одговара ниту еден шампон од Белина. Не знам више каков се не купив ајде нели органски ама како немиена ми е косава. Па и дека не пенат по пола шампон мислам дека употребувам на миење. Дали јас не знам да ги користам правилно или што е проб стварно не знам.;(
     
  12. Emy867

    Emy867 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2014
    Пораки:
    4.216
    Допаѓања:
    93.731
    Исто, косата ми е никаква. Ни се чешла, ни се фаќа, а имам природнл мека коса која нема проблем со расчешлување. Јас се откажав, си се вратив на класика шампони.
     
  13. La-loca

    La-loca Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2020
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    3.970
    Пол:
    Женски
    Изгледа и јас истото ќе го направам. Ќе видам со фризерката што ќе ми предложи. Пред некој ден ја земав и маската што ја зборевте со кавијар, не може да дојде до израз од шампонот:D Катастрофа. Уште денес мењам шампон.
     
  14. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    Само Lavera шампоните ми се така поокеј, не се како што сакам ама се јаде некако. Од другото, ништо, џабе фрлени пари.

    Мене ми нема подобар шампон од овие два на Алверде, наизменично ги користам.
    [​IMG]
    [​IMG]


    И тој со авокадо го имам користено, со виолетово капаче е. Најчесто го земам после одмор кога косата ми е посува, инаку онака ми е малку потежок.
     
    На Guns N` Roses, La-loca и Maca Macka им се допаѓа ова.
  15. Maca Macka

    Maca Macka Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2022
    Пораки:
    1.166
    Допаѓања:
    2.744
    Пол:
    Женски
    @Mishela
    Истите два ги користам и јас плус машкиот кој е предобар за мрсна коса. А овај со кофеин е одличен против опаѓање.

    @La-loca
    Од Белина не сум пробала шампон, ама сите природни шампони би требало да прават помалку пена. Јас овие од Алверде ги користам и два пати ја мијам косата со шампон на капење, вториот пат доволно ми се прави пена, а имам мрсна коса на коренот.
     
    На La-loca му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    198.982
    Пол:
    Женски
    Мене па овој на Алверде со кофеин ми е ужасен. И тоа благо речено, не сум користела полош шампон. Ко тесто ми ја направи, ко немиена, па и не ми се чешла, џабе маски и масла после миење. Првиот пат кога го користев, ај реков можеби така прави оти е за масна коса, ама вториот пат веќе ужасно ми беше и го баталив, така ми стои. Па си се вратив на омилените Конопка шампони.
     
    На Bananki023 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.667
    Пол:
    Женски
    Уф, Конопка еднаш и никогаш повеќе. :tmi:
    Косата не ми изгледала полошо во живот, тешка и сплескана ко немиена, скалпот масен. Ништо не ми одговара од нив, одамна ги заобиколувам.
    Само Лавера ми беа некоја нијанса поокеј.

    Инаку, баш игра на среќа е практично со сè што користиме. Мене Алверде шампоните ми се одлични, едни од малкуте кои не ми прават реакција на скалпот и навистина сум задоволна како ми изгледа косата. Сè што им е од линиите за коса и тело ми одговара, декоративата и останатото воопшто не ми се свиѓаа. Ама шампоните дефинитивно се покажаа како полн погодок за мојата коса. А и не се нешто скапи, полесно ќе се преболат тие 139 денари ако треба да се фрли. :D
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.776
    Допаѓања:
    8.785
    Пол:
    Женски
    Дали ги имаш на Натура Сиберика пробано, во зелено шише, не знам за каков скалп ти треба, тие најмногу ми се допаднаа, и на Конопка ми се убави, само некако ми се презасити косата од нив, на пауза сум од нив. Од Белина најкатастрофа шампон ми е од Леврана, косата како тесто ми е од него, а мирисот да не зборувам, буквално стомак ми се превртува од него и го баталив.
     
  19. La-loca

    La-loca Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2020
    Пораки:
    612
    Допаѓања:
    3.970
    Пол:
    Женски
    Ако е тој против првут да го имам пробано. Земав од Кене да пробам од фризерката шампон па ќе видиме:)
     
  20. swwetyyy

    swwetyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 април 2021
    Пораки:
    721
    Допаѓања:
    294
    Пол:
    Женски
    Може ли да ми препорачате шампон кој поттикнува раст на нова коса и за масен скалп ве молам , до сега се што имам пробано за еден ипол ден косата ми е масна и имам многу првут , а не сакам да ја мијам 4 пати неделно не е воопшто здраво .Помош.