Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

 1. TanYa

  TanYa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  2

  I jas imam koristeno Pantene i stvarno e super regeneratorot kosata mi beshe kako svila, a ne e ni skap :)
   
 2. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
  Како стучњак за неодоливо долга и здрава коса јас ќе препорачам некои шампони: за растење на косата добро би било да го земиш ФИТОВАЛ ,ова е еден од најубавите шампони и би го препорачала на секоја девојка,а посебно ФИТОВАЛ за сува коса и расцветани врвови многу помага....за непрекорно сјајна коса можете да го користите незаменливиот ОРЗЕН....а исто така во најдобрите спаќаат и шампоните на ЛОРЕАЛ....поззз
   
 3. Rozich

  Rozich Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  1.191
  Допаѓања:
  1.078
  Не знам сега можда ќе ми се смеете ама јас го користам Шаума два во еден-за деца во црвеното пакување.Ем преубаво мириса,ем ја прави косата мека и сјајна.Регенератор исто користам Шаума од 7 треви.Задоволна сум од нив.
  :)
   
 4. TanYa

  TanYa Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 мај 2010
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  2
  Jas ke si kupam sprej za kosa za rasheshluvanje [ako ne mi se pletka bash] od shauma e detsko hahaha mislam deka beshe 99 denari mislam deka e super poshto edni drugarki tie se pogolemi ama go imaja kupeno,a i mnogu ubavi kosi imaat :)
  Jas imam normalna mnogu sjajna i mazna kosa ama vrvovite mi se suvichki i mi cvetaat :sweat: :@
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.505
  Моментално користам шампон Schauma Oil Intense и сум многу задоволна, за сува и оштетена коса, мириса преубаво и дава извонреден сјај.
  Регенератор слабо користам, обично си ставам маска на неколку дена, досега најмногу ми се погодила на Garnier Fructis Instant melting mask. Косата ја прави нежна и лелеава, дава сјај и најдобро е што не мора да чекаш многу долго да дејствува.
  И спреј кој не се одмива, исто како и пола од девојките на форумот - Gliss OIL NUTRITIVE - Express repair rinse ;)
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  [​IMG]
  Шампонов го користам , регенераторот ми се потроши , па користам маска од авон . Инаку ми се свиѓаат шампоните и регенаторите од Авон .
   
 7. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски
  Јас користам ваков шампон
  [​IMG]
  А ваков регенератор...
  [​IMG]

  Ми одговараат на косата,добри се...Порано разлетана ми беше косата,сега континуирано ги користам и ми ја измазнија и не ми е веќе наелектризирана.Ги купувам од авон,не се скапи околу 120 денари еден.
   
 8. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.499
  Допаѓања:
  961
  Пол:
  Женски
  Preporacajte mi nekoj dobar regenerator za ostetna kosa bidejki mojata vo polsedno vreme od farbi e suva i paga. cekam... pozz
   
 9. LoVeR

  LoVeR Популарен член

  Се зачлени на:
  22 јули 2010
  Пораки:
  886
  Допаѓања:
  1.046
   

  Прикачени фајлови:

 10. baguf4e

  baguf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  2.878
  Допаѓања:
  3.917
  Пол:
  Женски

  Во авон имаш цела палета на адванс техник шампони и регенератори за секакви видови на коса.За фарбана коса јас би ти ги препорачала овие:

  Color protection регенератор (има и шампон)
  [​IMG]

  И за сува и оштетена:
  Intensive repair
  [​IMG]

  Не се многу скапи околу 150-160 денари.Поздрав.
   
 11. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.256
  Душице, задоволна си од шампонов? :^)

  Јас го купив и зажалив веднаш. Прво не прави воопшто пена па морав да ставам многу шампон, и пак ми беше косата никаква, масна некаде каде што не фатил шампонот :$ и сплескана.
  После зема мајка ми да се мие со него- цела коса и се направи првут :worried:

  Затоа ме интересира дали и твоето искуство е такво бидејќи кај нас многу се форсира шампонот, а на интернет нема ништо за него.
  Маската беше ок. Инаку го користев шампонот за фарбана коса
   
 12. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  Лореал најубави ми се до сега и одамна ги немам сменето.Само секој пат различен тип купувам.На пример сега го имам овој за фарбана коса,зошто сум шатиранка и одличен е како и сите останати.Убаво делуваат на косата,ја омекнуваат,ја прават мазна,свиленкаста и косата долго после тоаубаво мириса ммммм :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 0.jpg
   0.jpg
   Големина на фајлот:
   12,1 KB
   Прегледи:
   300
  На Lady01 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. HeidiDiWalt

  HeidiDiWalt Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2010
  Пораки:
  1.163
  Допаѓања:
  1.504
  Долго ги користев Garnier Fructis Repair&Shine шампоните и регенераторот, и за ништо на свет не би ги менувала. Но моментално имало некоја акција 1+1 гратис на шампоните на Schwarzkopf мајка ми купила и ќе ја убиев :@ Но откога го пробав, можам да кажам дека ги надмина моите очекувања. Плус што си го дополнив со витамински ампули :) 5-ка Спреј за коса користам на Avon naturals и капки за врвови исто на авон- advance techniques со зелената пумпица.
  :inlove: :inlove: :inlove:
   
 14. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.644
  Допаѓања:
  1.688
  А дали и штети на косата ако при секое миење користиме регенератор????????????
   
 15. Lady01

  Lady01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  8
  se soghla suvam celosno so vas najubavi loreal belo-zolta opakovka. Imaat prekrasen miris na med i mleko.I crvenite gi imam koristeno za farbana kosa :)
   
 16. Lady01

  Lady01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  8
  ....

  I jas gi koristam ovie samo rozovite ne gi imam probano do sega ama ke bidi vo idnina :)
   
 17. Lady01

  Lady01 Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2010
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  8


  Loreal najubavo samo rozevite e sum gi probala inaku i jas gi menuvam :)
   
 18. martincencee

  martincencee Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2010
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  75
  И розевките се убави како и сите останати.Убаво мирисаат и се за сјај на косата,а има и едни розевки ко со нешто зеленко на капачето...е тие се за мрсна коса :) :)
   

  Прикачени фајлови:

 19. Persephonia

  Persephonia Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  0
  Шампон Gliss Kur Liquid Silk Gloss, регенераторот е некој од 500мл што го ставам со розево капаче го има во тинекс и спреј исти како шампонот.
   
 20. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  Моментално користан шампон и регенератор ОРЗЕН..и ми се допаѓа, не е лош...
  но за мојата виткана коса најмногу одговараат детските шампончиња во комбинација со бадемово масло(кое се става пред да се мие косата)