Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

 1. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.921
  Пол:
  Женски

  Јас би ти ги препорачала медицинските шампони против првут, особено на Ducray - има за различни видови првут - кај сув или мрсен скалп, за машки, за женски. Малку се поскапи, ама не се ни мали. Освен тоа, искуството ми е позитивно. Од 10 луѓе што ги пробале, сите 10 се задоволни. Јас лично сум немала таков проблем (освен со Head and Shoulders - колку само сум се зезнала со тој шампон :swear: ), ама моја многу блиска братучетка со години имаше проблем со првутот, ем долга коса, ем и се мрсеше. Немаше што не пробала, ама со Ducray дефинитивно си го реши проблемот.
   
 2. strangewoman

  strangewoman Популарен член

  Се зачлени на:
  9 декември 2009
  Пораки:
  693
  Допаѓања:
  238
  Јас веќе го земав овој. Еве веќе 3 пати се измив со него и се чувствува некаква разлика. Поубава ми е косата и првут забележувам помалку има на облеката. Па ќе видиме дали скроз ќе го снема. Веќе глава неможам да кренам од него, знаеш како грдо изгледа на црна облека :(
  Ако не бидне ништо ќе го пробам Ducray ! :) А колку пари е од прилика ?
   
 3. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  15.596
  Допаѓања:
  132.921
  Пол:
  Женски
  ^^Да не те излажам, ама мислам дека братучетка ми го зеде за нешто повеќе од 600 ден. Знам дека го гледав во Зегин. Инаку, ако ти помага Нивеата, супер. На братучетка ми не и помагаше ниеден од овие обичниве шампони што се против првут, па мораше да го земе тој. А и другите се фалат.
   
 4. pink4ever

  pink4ever Популарен член

  Се зачлени на:
  23 октомври 2010
  Пораки:
  1.042
  Допаѓања:
  1.007
  Дали некој може да ми препораче шампон за
  права, без волумен, ретка и често мрсна коса... ??
  Head and shoulders не помага
  Wash in go ствара првут.
  Pantene ми е последниот ама веке вториот ден ми е мрсна.
   
 5. aleksandra11

  aleksandra11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 март 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  2
  Најдобар е мора да го пробаш. Кај мене и по 5 дена косата е иста како и првиот ден кога е измиена со овој шампон и дури сеуште се чувствува мирисот.
   

  Прикачени фајлови:

 6. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  1.050
  Допаѓања:
  1.650
  Пол:
  Женски
  Имаш ли пробано со шампонот од авон против првут?Премногу помага,барем на сите околу мене и тоа после 2-3 миења веднаш ќе приметиш дека скоро и немаш првут,пробај не е ништо поскап од нивеа,а ако го начекаш на попуст околу 180 денари е шише од400мл пробај :)
   
 7. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  И јас би ти го препорачала НИВЕА, не ми стои 5 дена, ја мијам секој 3 ама убава ја прави косата. Можеш и регенераторот да го купиш, а за да не ти биде залепена (бидејки ти е нели многу ретка) потребно е да ја фенираш после секое миење....
   
 8. didisi

  didisi Популарен член

  Се зачлени на:
  22 септември 2010
  Пораки:
  1.957
  Допаѓања:
  3.583
  Кажете некој шампон од кој сте задоволни :)
   
 9. kate-the-great

  kate-the-great Популарен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2010
  Пораки:
  1.473
  Допаѓања:
  1.822
  Ви го препорачувам Shauma шампонот и регенераторот за обнова и нега златното пакување
  3 години го користам и задоволна сум ;)
   
 10. Kalimerka

  Kalimerka Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 ноември 2010
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  Шампон и регенератор Дове. Нема поубаво. Абе на Дове просто ги обожавам сите производи.
   
 11. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  320
  Девојки дај препорачајте ми екстра ХИДРАТИРАЧКИ шампон!!!
  Досега користев брезов шампон, мн сум задоволна од него, но сакам да сменам малку, па пак ќе се вратам по старо!
  Да не биде нешто екстра скапо, пошто сме во теснец :P :?: :?: :?: !
   
 12. macysh

  macysh Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јуни 2010
  Пораки:
  989
  Допаѓања:
  597
  Dove шампон и регенератор :) Презадоволна сум и не би ги менувала.Имам пробано многу шампони и во Dove го најдов решението за косата.
  Инаку,можам да кажам и дека Pantene не се лоши.Сум ги користела претходно. ;)
   

  Прикачени фајлови:

  • 2221480.jpg
   2221480.jpg
   Големина на фајлот:
   31,9 KB
   Прегледи:
   328
  На 1234girl и LoVeR им се допаѓа ова.
 13. Bau

  Bau Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2010
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Шампон и регенератор: Orzene од Пиво.
  Ја прави косата мека,сјајна и не се мрси брзо.
  Мене ми помага,па не е кај секого исто :)
   
 14. velesanka

  velesanka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  1.551
  Допаѓања:
  1.548
  си го купив GLISS светло розевиот шампон и регенератор и многу ми се убави.. мислам дека никогаш нема да ги сменам :D
   
 15. sweetgirl92

  sweetgirl92 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  248
  Допаѓања:
  1.078
  Wash and go шампон и регенератор, но не сум баш задоволна па затоа планирам да ги сменам.
   
 16. trendy

  trendy Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2010
  Пораки:
  285
  Допаѓања:
  172
  моментално го имам Dove и регенератор и пре пре задоволна сум и косата не ми се мрси многу ;)
   
 17. maja8

  maja8 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  2.811
  Допаѓања:
  2.100
  Како сте задоволни од Este lauder шампоните и регенератори?
   
 18. Cacy

  Cacy Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2010
  Пораки:
  2.245
  Допаѓања:
  1.545
  Моментално користам schauma :D
   
 19. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.503
  Имам нов шампон од кај мојата фризерка, и' го носат доставувачите на препарати за коса.
  Од италијанска фирма е AllWaves, се вика Yellow Stop, наменет за плавуши, чија боја на коса има тенденција после неколку миења да прејде во жолтеникаво-пченкарна.
  Значи против жолтило е, се става мала количина после обичниот шампон и се остава да делува неколку минути.
  И прамените се сивкасто-бели, искрено е спас за плавуши.
  Фала ти фризерке, фала ти Боже, на сета мака да ја осветлам косата, за малку ќе кренев раце и ќе се затемнев скроз...
   
  На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. MiDnIgHtLaDy

  MiDnIgHtLaDy Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  93
  Допаѓања:
  21
  Девојки имам многу густа и долга коса па ако може да ми препорачате некој регенератор или шампон за полесно чешлање на косата,ептен се изнамачувам додека да ја исчешлам |( фала однапред :*