1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

  1. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    Oсвен Eлвиве-лореал,морам да го пофалам и овај шампон :)
     
    На ViktorijaMari му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Lacrimosa

    Lacrimosa Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2010
    Пораки:
    1.833
    Допаѓања:
    2.930
    Пол:
    Женски
    Јас сум презадоволна од овој шампон и регенератор. Косата ми е помека, локните подефинирани..сјајна.
    Прв пат толку да приметам разлика на косата од некој шампон и регенератор.
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  3. sanaqualia

    sanaqualia Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 ноември 2010
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    33
    Loreal Elseve total repair.....мнооооогу добар шампон
    Orzene сега почнав да го користам, за фарбана коса, заедно со регенераторот, исто мнооогу добро, за разлика од претходниот орзен за масна коса кој премногу ми ја сушеше косата
    Од медицинскиве имам пробано на Vichy за волумен и за често миенје ептен се убави, исто и керамине шампони кои се многу добри,посебно тој за фарбана коса :)
     
    На Yuefoa му/ѝ се допаѓа ова.
  4. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    [​IMG]
    [​IMG]

    jaс сум многу задоволна од овој шампон и регенератор.
     
  5. samovilce

    samovilce Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2010
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    15
    Jас сега последно го зедов на проба од Afrodita со камилица 1 литар е 135 ден и ок некако ми е посмирена кожава не ме чеша ко порано
     
  6. MeLL

    MeLL Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 октомври 2010
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    85
    да не знаете nivea straight and easy колку пари е?
     
  7. dominantna

    dominantna Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    0
    da jas go koristev do pred eden mesec okolu 168 den. barem jas u tediko za tolku go zemav a imas i balsam straight and easy za oblikuvanje i toj e okoli 200
    ama da znaes deka nema nekoj efekt. jas kazuvam kako mi bese mene ti probaj pa pisi ;)

    [mod-kirilica:3jck0zui][/mod-kirilica:3jck0zui]
     
  8. love23

    love23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    913
    Јас го користам Фитовал за фарбана и оштетена коса, а маска користам од Нивеа, ама последно време не ме воодушевува ќе пробам некоја друга
     
  9. Siksi

    Siksi Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    461
    Допаѓања:
    305
    јас за мојата коса не користам регенератор бидејки мојата е мека цврста и полна со сјај а не користам кујзна каков шампон користам wosh&go многу сум задоволна :D
     
  10. gami

    gami Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    628
    Допаѓања:
    125
    Имам повеќе сменето до сега, моментално од palmolive шампоните користам, а регенератор не користам :)
     
  11. ell

    ell Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2010
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    593
    Од сите шампони сто сум ги пробала, највеќе ми одговараат шампоните на Лореал Елсеве... има многу видови, најчесто ги менувам во зависност од тоа каква нега ми бара косата.. во последно време користам и регенератор...
     
  12. lily-prune

    lily-prune Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2011
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    155
    моментално користам од garnier убаво мириса ама ми се мрси брзо косата од него и сега сум во потрага по друг а регенератор не користам
     
  13. marija.d

    marija.d Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    6
    mn dobri se samponite na revlon,navistina se poskapi no znaj deka ke ti go podobrat vlaknoto,jas veke eden mesec go koristam i premnogu sum zadovolna,kosata mi e meka,ne mi e naelektrizirana i mn brzo mi raste i sekako go sprecuva pojavuvanjeto na metil

    [mod-kirilica:f8dyifyb][/mod-kirilica:f8dyifyb]
     
  14. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Шампон, регенератор и маска. Ептен ги сакам, ми ја прават косата мека и сјајна, и никогаш не ја чешлам, од вратот надолу ми е искршена, а горе права....и немам потреба со овие, не ми се заплеткува никогаш
     

    Прикачени фајлови:

    На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    [​IMG]

    Ги користам Orzene (Beer линијата) шампонот и регенераторот, досега сум најзадоволна, плус мирисаат прекрасно.
     
    На LoVeR му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Latinna

    Latinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    108
    Користев Орзене резултат - ми се појави првут кој никогаш сум го немала.
    Зажалив што го сменив незаменливот Нивеа.Јас го користам класик кеар и сум премногу задоволна.
    Регенератор Пантене според мене е најдобар. ;)
     
  17. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    Јас користев на Авон шампон и регенератор за сува и оштетена коса и совршени ми беа
    [​IMG]
    [​IMG]

    Откако се исфарбав користам на Гарниер шампон и регенератор за бојадисана коса :P
    [​IMG]
    [​IMG]

    Супер ми се и тие, но ке продолжам со менување за да не ми се презасити кожата на главата. :!:
     
  18. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Девојки дали некоја од вас го има користено шампонот ORZENE?Jас го купив прво за нормална коса и регенратор исто,и ми беше преубав,не ми ја мрсеше косата,имав сјај и преубаво мириса.но после купив за сува коса и од тој ми се направи првут :doh: ,а никогаш не сум имала првут.низ муабет од некој што ко користат дознав дека и ним им се направил првит но само од орзен за сува или фарбана коса :( е многу се нанервирав зошто мислев дека конечно си го најдов идеалниот шампон :( а сега незнам како да се ослободам од првутот.п.с. нема кој шампон го немам користено :worried:
     
  19. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    738
    Од лично искуство мислам дека на секоја коса не му одговара истиот шампон. Знам многу што користеле пантен и се многу задоволни, а мене ми ја прави косата катастрофа. Имам мека, права коса, ми се мрси многу, па морам често да ја мијам и затоа користам помеки шампони за секојдневна употреба. Како најдобри за мене до сега се покажале Гарниер Фруктис ( зелените Гарниер ), Рецепт од Субрина и Шаума. Морам да ги искудам новата линија на Гарниер катастрофа се, баш се замислив зошто се толку ефтини кога земав, ама го имав одговорот после првото миење. Инаку користам редовно регенератор и тоа секогаш иста марка со шампонот и за иста намена. Ги менувам на неколку месеци, кога ќе осетам дека ми е заситена косата. Моментално имам Шаума со кокос за сува коса и шампон и регенератор. :)
     
  20. Juicy

    Juicy Популарен член

    Се зачлени на:
    16 декември 2010
    Пораки:
    1.812
    Допаѓања:
    11.127
    Пол:
    Женски