1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шампон и регенератор

Дискусија во 'Коса' започната од A.srcuska, 7 април 2010.

  1. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски

    Да според мене најдобрата колекција е Нивеа.
     
    На Juicy му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    Јас многу совети си прибирам од формчево, па сакав да прашам за шампонот од бреза на илирија.. на мн места го сретнав посочен,ама неможам да го најдам во продажба..барав во зегин,парфимерија на рубин кармин,тинех... каде да го најдам и колку чини и во колкаво шише се продава(мл)?
    фалаа однапред :*
     
  3. Sanji4ka21

    Sanji4ka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 септември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    88
    Барај го во помалите продавнички сигурно го има и е околу 80 денари 230 мл.
     
  4. Srekicka

    Srekicka Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    1.863
    Допаѓања:
    2.846
    Во Рубин кармин во Буњаковец провери, би требало да има, другарка ми со години го користеше и од таму купуваше...
     
  5. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Во моментов го користам шампонот Orzene Beer и воопшто не сум задоволна од него. Можеби не е од шампонот, до типот на косата е, зашто баш тетка ми и братучетка ми ми го препорачаа и беа многу задоволни од него, ама тие имаат сосем различна коса од мојата. Мене дури првиот ден ми се мрси косата од него, што и не е баш случај за мене, и некако како косата да ми има потемнето или можеби само јас си замислувам. :worried:
    А инаку веќе подолго време го користам L'oreal Elseve, оној белиот со зелено капаче. Убаво мириса и ми ја прави косата нежна и свиленкаста. А и гледам дека многу феминки се задоволни од него. Знам дека треба да се менува шампонот што го користиш од време на време, но некако тешко ми е да најдам шампон што ќе ми одговара на косата. Порано со мајка ми користевме Schauma и навистина беше добар, но потоа престанавме да го користиме зашто не и се допаѓаше на мајка ми, незнам зашто. :?:
    Јас веќе неможам да го користам овој Orzene Beer, па најверојатно ќе си го купам оној од Nivea, Angel Star розевиот, многу убаво мириса и така за тинејџери е. :)


    А за регенератор незнам, зашто и не користам. :)
     
  6. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.643
    Допаѓања:
    251.444
    Пол:
    Женски
    Да си прашам и во соодветнава тема ако некоја воопшто знае :^)
     
  7. litllemarmaidia

    litllemarmaidia Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    14
    јас ги испробав буквално сите шампони, нивеа, лореал орзене итн, и конечно го најдов вистинскиот- шампонот и регенератор 2 во 1 на орифлеим и сум презадоволна. Косата ми е мека многу лесно се чешла немам ни првут повеќе ниту пак ми се мрси. ги имам испробано скоро сите шампони на орифлеим и сум задоволна од сите.
     

    Прикачени фајлови:

    • 11284_2.png
      11284_2.png
      Големина на фајлот:
      51,1 KB
      Прегледи:
      449
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  8. mima83

    mima83 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    148
    Допаѓања:
    57
    [​IMG]
    или
    [​IMG]
    и субрина регенератор[​IMG]
     
  9. Lady01

    Lady01 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 септември 2010
    Пораки:
    57
    Допаѓања:
    8
    Ијас сум задоволна од него исто така пофалби до Илирија :)
     
  10. nedzma

    nedzma Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    688
    Допаѓања:
    192
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    Задоволна сум од L’Oreal ELVIVE Total Repair 5 ги користам и шампонот и регенераторот и маската, косата ми е мека и не ми масти секој ден како што ми се мастела од други шампони
     
    На 1234girl му/ѝ се допаѓа ова.
  11. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.691
    Дали некоја го има користено пантен со зелено капаче за тенка и сува коса?и како е задоволна?
     
  12. k.i.m

    k.i.m Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2010
    Пораки:
    4.732
    Допаѓања:
    5.151
    ^Јас ги имам користено шампоните на Пантен и задоволна сум, ама нели кај секого е различно.
    А тоа за тенка и сува коса, или пак за волумен, или за не знам што, да ти кажам јас не чувствувам никаква разлика :^)
     
    На maca99 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. angie

    angie Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2009
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    242
    Од овие регенератори сум најзадоволна. Имам мнооогу сува и разлетана коса и ако не и ставам регенератор не ќе можам од дома да излезам. Од шампоните на Лореал не сум задоволна, ама регенераториве се чиста 10ка.
     

    Прикачени фајлови:

    На frutini и k.i.m им се допаѓа ова.
  14. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    го купив ова и ќе видам што чудо е!
    [​IMG]

    вака од прв пат не е лошо,таман ми е косата не е мрсна, а сепак мазна. :^)
     
  15. Latinna

    Latinna Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2010
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    108
    [​IMG]
    Женски,да ве прашам го има некоја од вас користено овој шампон ? Каков е ? :)
    Мислам знам дека е Летна нега,ама јас уште од сега си размислувам за летово :lol: .
     
  16. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    Јас моментално ги користам овие два шампони и ги менувам. Задоволна сум и од двата.
    [​IMG][​IMG]
    А иначе го користам овој регенератор. Многу ретко купувам ист шампон и регенератор, и да купам шампонот брзо се троши а регенераторот секогаш останува :)
    [​IMG]
     
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    кажи ми како си задоволна од регенераторот? :wasntme: инаку прозиводите на глис ми се многу симпатични, најпогодени ми се. :^)
     
  18. frutini

    frutini Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    252
    ^Па добар е регенераторот, ја прави косата свиленкаста, мазна, лесна за расчешчување, и многу повеќе сакам да го користам отколку маска. Маската ми прави перут. А овој регенератор ми одговара :)
     
  19. Hova

    Hova Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 октомври 2010
    Пораки:
    248
    Допаѓања:
    127
    Јас по долго експеримантирање си го пронајдов шампонот и регенераторот токму овие од ORZENE за фарбана коса... колку прекрасно мириса косата , и убава е,, јас имам природно виткана коса, Орзене ми прави да имам не убави локни туку локни и пол скоро две, а кога ја исправам сјае :D ( треба да ме земат за реклама) ... настрана шегата убав е шампонот но ќе морам да го сменам еден период зш ми се засити косата ... :!: ...„многу арно не е на арно“
     
  20. butterfly.93

    butterfly.93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2010
    Пораки:
    1.099
    Допаѓања:
    655
    Јас ги користам шампонот и регенераторот и прекрасни се! Косата ми беше сува и без сјај а сега блеска од далеку :wasntme: