1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шатирање

Дискусија во 'Коса' започната од natasinka, 11 јуни 2010.

  1. Caci_93

    Caci_93 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2023
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Дали може да се користи олаплекс додека дојдам ? Дали има врска тоа
     
  2. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    18.251
    Допаѓања:
    104.914
    Пол:
    Женски

    За време на доење мислиш? Јас ги имам користено и во бременоста и за време на доење. Немаат штетни состојки.
     
  3. Caci_93

    Caci_93 Активен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2023
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    11
    Пол:
    Женски
    Доење да, ти благодарам ❤️
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Opinion

    Opinion Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2022
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    Здраво на сите
    Имам еден проблем и ве молам за помош !
    Косата по грешка на фризерка ми беше фарбана црна ,мојата природна беше костенлива
    Црното неможев да го осветлам па се шатирав пред 2 недели и веќе прамените едни ми пожолтеа а другите добија боја на рѓа
    Како да ги покријам ? Дали да ставам некој прелив и каков пд каде да го купам или пак да ја исфарбам цела кафеава ?
     
  5. Selena01

    Selena01 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2020
    Пораки:
    1.754
    Допаѓања:
    6.932
    Пол:
    Женски
    Да одиш на фризер. Јас така од самостојно поправање добив зелена коса.
     
  6. Opinion

    Opinion Активен член

    Се зачлени на:
    5 април 2022
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    13
    Пол:
    Женски
    На колку време ја шатираш косата ? Јас имав црна боја се шатирав пред месец дена и сега прамените ми станаа пола жолти пола рѓа боја
    Дали можам пак да ја шатирам или да ја исфарбам ? Или да пробам со прелив ..
     
  7. eliesaab

    eliesaab Популарен член

    Се зачлени на:
    27 април 2013
    Пораки:
    3.712
    Допаѓања:
    11.173
    Пол:
    Женски
    @Opinion деколор да ти стават, евентуално преливи. Нема нешто драстично да се оправи (ќе изгледа секако добро барем некое време), спасот ти е само сечење како што расте. И мене ме утнаа пред некои 6-7 години, само со преливи ја спасив и кратење. Немој само да ти текнало црвена фарба да ставиш оти тек тогаш ужасно ќе биде. Внимавај, од костенлива фарба често знае и да фати накај црвено. Може и она те фарбала со боја каква што треба, ама ако не ти е цел број (барем кај мене е така), обавезно е утната.

    Мене ми требаа некои 2.5 години за да ја средам и оттогаш не ми текнало никако фарбање на цела коса.
     
    На Opinion му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anggell

    anggell Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    5.296
    Допаѓања:
    10.165
    Пол:
    Женски
    Мајка ми темна боја вадеше со Ц витамин. Толчеше од витамините и во шампонот ги ставаше. За многу брзо и падна бојата,за некои 10 тина дена. А сега читам има и некои посебни за вадење боја. Јас би пробала на некои вакви начини прво да ја вадам отколку на таа да ставам друга боја. Ем ќе ја гориш и без коса ќе останеш, а на толку фарбање којзнае каква боја ќе добиеш.
     
  9. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Витамин Ц таблетите многу ја сушат косата. Спомнувам чисто колку да си има предвид членката ако пробува...
    Иако, според мене решението во случајот би бил фризер, па таму да се среди косата некако најбезболно и да се спаси од дополнително оштетување.
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.