1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шесто сетило

Дискусија во 'Психологија' започната од Braveheart, 1 февруари 2010.

  1. beyonce22

    beyonce22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    38
    Јасмин од Ангели имаше многу моќно шесто сетило
     
  2. naughtygirl

    naughtygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    100
    Јас верувам во мојата интуиција ми се има докажано неколку пати :) хахаха
     
  3. naughtygirl

    naughtygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2013
    Пораки:
    194
    Допаѓања:
    100
    Јасмин имаше трето око,а Мар беше интуицијата овде станува збор за интуиција :)
     
  4. chiquita

    chiquita Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2013
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    37
    Пол:
    Женски
    Дефинитивно постои! Интуицијата е нешто што ретко знае да ме излаже. :D
     
    На little.woman му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.085
    Допаѓања:
    11.238
    Bерувате ли во васата интуиција?

    Да верувам. Обично од прва ги читам луѓето, осеќам дали се позитивни или негативни. Е последен пат излегов со еден дечко и интуицијата ми викаше дека е подобро да стојам понастрана од него бидејќи ми се виде “испод мира триста вира“, значи подмолен, себичен, самобендисан. Не си ја послушав интуицијата и после се разочарав. Чув што не сум чула до сега, видов себичност што кај машко досега не сум ја сретнала.
     
    На Gordana10 и Kirovska им се допаѓа ова.
  6. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    Bерувате ли во васата интуиција?

    искрено мојата интуиција била за никаде од секогаш :^) ама чудно од како забременив некако се сменив,нешто да посакам знам дека ако го земам нема да згрешам бидејки ке е добро.
    последните неколку пати на гребка сакав да гребам и сите 3 пати си добив мала цифра :D чудно кога сакам знам дека нешто ке е а ако несакам а пробам тогаш ништо :)
     
    На Kirovska му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Kirovska

    Kirovska Активен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2013
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    4
    Bерувате ли во васата интуиција?

    Bелат женската интуиција е поизрназена од машката,се согласувам до некаде но мислам дека мажите и не обраќаат толку внимание.Jас многу повеке ја слусам сопствената инт.отколку мисленјата на другите,е тоа знае некогас да ми е проблем,бидејки не секогас е точна.Mеѓутоа кога се работи за проценка на луѓето како сто кажа една феминка,секогас испаѓала точна,судејки по нивното понасање честопати сум знаела како ке постапат во одредени ситуации.Dечко ми често знае да се насмее на моја сметка,дека имам некоја предвидувацка моќ :lol:
     
  8. Jay-jay

    Jay-jay Активен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2013
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    40
    Bерувате ли во васата интуиција?

    Многу често ми се случува (на пр.) да не се осеќам добро во врска со нешто и најлошо е што наместо да го кажам моето мислење јас си молчам и после секогаш се случува тоа што сум го чувствувала или настаните добиваат таков тек... :@ Идиотизам!!! :(
     
  9. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    Bерувате ли во васата интуиција?

    верувам ама некогаш и нее во ред таа претерана интуиција што ја имам...посебно за лоши работи знам дека ќесе скарам со дечкоми знаам кога некој близок ќе умри и без да ми кажат (мн пати ми се случило тоа) пред некоја година имаше невреме со голема матријална штета мн беше и страшно јас предчувствував знаеев и на сон ми се јавуваше...и мн други работи...
     
  10. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Bерувате ли во васата интуиција?

    Дека некој стварно им оди со ова интуицијата, им оди, а мене ич ... :emo:
     
  11. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    Bерувате ли во васата интуиција?

    и подобро што не ти оди :)
     
  12. ColoursOfTheRainbow

    ColoursOfTheRainbow Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    2.411
    Пол:
    Женски
    Bерувате ли во васата интуиција?

    Да, супер ми оди со интуицијата. Секогаш на што и да си помислам така испадне. Само некогаш не го кажувам тоа што го мислам, па испадне како што сум рекла. Се случи нешто и јас просто ЗНАЕВ! :D Или некогаш кажам дека ќе се случи нешто, никој не ме послуша, па испадне по моето и „Ти реков?“ 8)
     
  13. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.595
    Допаѓања:
    155.801
    Пол:
    Женски
    Bерувате ли во васата интуиција?

    Е јас кога го викам тоа „Ти реков“ или „Знаев“ не е до мојата интуиција туку гледам на фактите дека ќе излези така ... :$
     
  14. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Делумно верувам во ова со интуицијиве и сетилата :lol: понекогаш ми се случува да си осетам дека доаѓа среќа или тага пред мене, некое претчуство за некои поважни и поголеми работи :D
     
  15. aleks26

    aleks26 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јули 2012
    Пораки:
    309
    Допаѓања:
    97
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со ова,има луѓе кој одма донесуваат некоја одлука,но има и некои што ја разгледуваат ситуацијата од сите агли и премногу размислуваат,па имаат повеќе шанси да ја предвидат ситуацијата.Барем моја дефиниција за “Шестото сетило“е таа.
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
  16. vitomir

    vitomir Нов член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2011
    Пораки:
    2.095
    Допаѓања:
    3.628
    имам некоја интиуција за многу работи,осеќам дали некој ме лаже,дали е искрен.
    Пс затоа немојте да ме лажете не ви вреди :)
     
  17. anngelique

    anngelique Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јуни 2010
    Пораки:
    2.484
    Допаѓања:
    5.836
    Пол:
    Женски
    До сега во повеќе наврати се испоставило дека шестото сетило не ме излажало во одредени ситуации. :) Дури некогаш и другарките се консултираат со мене :lol:
     
  18. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Обично ова шесто сетило се јавува само пред некој лош период, небитно дали е поврзан лично со мене или со некоја друга личност или настан или што и да е :tmi:

    Многупати се случило да и кажам на мајка ми некоја работа и таа да не ми поверува па откако ќе се случи да и речам "ти реков".
     
  19. bella96

    bella96 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2012
    Пораки:
    310
    Допаѓања:
    1.027
    Интуицијата кај мене е доста развиена,значи ненормално јако чувство,ми се има случено и визии да имам и од што ми било страв сон не ме фаќало. :tmi: Но колку е добра интуицијата толку е и лоша,некои работи понекогаш верувајте не сакате да ги знаете.
     
    На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Anabelle.Amorette

    Anabelle.Amorette Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2013
    Пораки:
    3.068
    Допаѓања:
    44.096
    Пол:
    Женски
    Имам добра интуиција,ретко ми се случува да ме прелаже...Кога нешто лошо се спрема,цело време чувствувам нешто како трема,во стомакот имам чудно чувство,некако меланхолична сум,,тажна,вознемирена,не знам како да објаснам,но е премногу чудно.