Шесто сетило

Дискусија во 'Психологија' започната од Braveheart, 1 февруари 2010.

 1. beyonce22

  beyonce22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2013
  Пораки:
  62
  Допаѓања:
  37
  Јасмин од Ангели имаше многу моќно шесто сетило
   
 2. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  100
  Јас верувам во мојата интуиција ми се има докажано неколку пати :) хахаха
   
 3. naughtygirl

  naughtygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2013
  Пораки:
  196
  Допаѓања:
  100
  Јасмин имаше трето око,а Мар беше интуицијата овде станува збор за интуиција :)
   
 4. chiquita

  chiquita Активен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2013
  Пораки:
  30
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Женски
  Дефинитивно постои! Интуицијата е нешто што ретко знае да ме излаже. :D
   
  На little.woman му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Tanjamm

  Tanjamm Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  3.437
  Допаѓања:
  4.151
  Bерувате ли во васата интуиција?

  Да верувам. Обично од прва ги читам луѓето, осеќам дали се позитивни или негативни. Е последен пат излегов со еден дечко и интуицијата ми викаше дека е подобро да стојам понастрана од него бидејќи ми се виде “испод мира триста вира“, значи подмолен, себичен, самобендисан. Не си ја послушав интуицијата и после се разочарав. Чув што не сум чула до сега, видов себичност што кај машко досега не сум ја сретнала.
   
  На Gordana10 и Kirovska им се допаѓа ова.
 6. girl-miri

  girl-miri Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  7.612
  Допаѓања:
  19.010
  Пол:
  Женски
  Bерувате ли во васата интуиција?

  искрено мојата интуиција била за никаде од секогаш :^) ама чудно од како забременив некако се сменив,нешто да посакам знам дека ако го земам нема да згрешам бидејки ке е добро.
  последните неколку пати на гребка сакав да гребам и сите 3 пати си добив мала цифра :D чудно кога сакам знам дека нешто ке е а ако несакам а пробам тогаш ништо :)
   
  На Kirovska му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Kirovska

  Kirovska Активен член

  Се зачлени на:
  25 септември 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  4
  Bерувате ли во васата интуиција?

  Bелат женската интуиција е поизрназена од машката,се согласувам до некаде но мислам дека мажите и не обраќаат толку внимание.Jас многу повеке ја слусам сопствената инт.отколку мисленјата на другите,е тоа знае некогас да ми е проблем,бидејки не секогас е точна.Mеѓутоа кога се работи за проценка на луѓето како сто кажа една феминка,секогас испаѓала точна,судејки по нивното понасање честопати сум знаела како ке постапат во одредени ситуации.Dечко ми често знае да се насмее на моја сметка,дека имам некоја предвидувацка моќ :lol:
   
 8. Jay-jay

  Jay-jay Активен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2013
  Пораки:
  97
  Допаѓања:
  40
  Bерувате ли во васата интуиција?

  Многу често ми се случува (на пр.) да не се осеќам добро во врска со нешто и најлошо е што наместо да го кажам моето мислење јас си молчам и после секогаш се случува тоа што сум го чувствувала или настаните добиваат таков тек... :@ Идиотизам!!! :(
   
 9. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  141
  Bерувате ли во васата интуиција?

  верувам ама некогаш и нее во ред таа претерана интуиција што ја имам...посебно за лоши работи знам дека ќесе скарам со дечкоми знаам кога некој близок ќе умри и без да ми кажат (мн пати ми се случило тоа) пред некоја година имаше невреме со голема матријална штета мн беше и страшно јас предчувствував знаеев и на сон ми се јавуваше...и мн други работи...
   
 10. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.059
  Допаѓања:
  97.222
  Bерувате ли во васата интуиција?

  Дека некој стварно им оди со ова интуицијата, им оди, а мене ич ... :emo:
   
 11. ang246

  ang246 Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  660
  Допаѓања:
  141
  Bерувате ли во васата интуиција?

  и подобро што не ти оди :)
   
 12. ColoursOfTheRainbow

  ColoursOfTheRainbow Популарен член

  Се зачлени на:
  23 март 2012
  Пораки:
  1.187
  Допаѓања:
  2.402
  Пол:
  Женски
  Bерувате ли во васата интуиција?

  Да, супер ми оди со интуицијата. Секогаш на што и да си помислам така испадне. Само некогаш не го кажувам тоа што го мислам, па испадне како што сум рекла. Се случи нешто и јас просто ЗНАЕВ! :D Или некогаш кажам дека ќе се случи нешто, никој не ме послуша, па испадне по моето и „Ти реков?“ 8)
   
 13. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.059
  Допаѓања:
  97.222
  Bерувате ли во васата интуиција?

  Е јас кога го викам тоа „Ти реков“ или „Знаев“ не е до мојата интуиција туку гледам на фактите дека ќе излези така ... :$
   
 14. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.816
  Допаѓања:
  44.324
  Пол:
  Женски
  Делумно верувам во ова со интуицијиве и сетилата :lol: понекогаш ми се случува да си осетам дека доаѓа среќа или тага пред мене, некое претчуство за некои поважни и поголеми работи :D
   
 15. aleks26

  aleks26 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јули 2012
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  93
  Пол:
  Женски
  Се согласувам со ова,има луѓе кој одма донесуваат некоја одлука,но има и некои што ја разгледуваат ситуацијата од сите агли и премногу размислуваат,па имаат повеќе шанси да ја предвидат ситуацијата.Барем моја дефиниција за “Шестото сетило“е таа.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 16. vitomir

  vitomir Нов член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2011
  Пораки:
  2.095
  Допаѓања:
  3.614
  имам некоја интиуција за многу работи,осеќам дали некој ме лаже,дали е искрен.
  Пс затоа немојте да ме лажете не ви вреди :)
   
 17. anngelique

  anngelique Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2010
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  463
  До сега во повеќе наврати се испоставило дека шестото сетило не ме излажало во одредени ситуации. :) Дури некогаш и другарките се консултираат со мене :lol:
   
 18. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.886
  Пол:
  Женски
  Обично ова шесто сетило се јавува само пред некој лош период, небитно дали е поврзан лично со мене или со некоја друга личност или настан или што и да е :tmi:

  Многупати се случило да и кажам на мајка ми некоја работа и таа да не ми поверува па откако ќе се случи да и речам "ти реков".
   
 19. bella96

  bella96 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2012
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  1.025
  Интуицијата кај мене е доста развиена,значи ненормално јако чувство,ми се има случено и визии да имам и од што ми било страв сон не ме фаќало. :tmi: Но колку е добра интуицијата толку е и лоша,некои работи понекогаш верувајте не сакате да ги знаете.
   
  На Gordana10 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Anabelle.Amorette

  Anabelle.Amorette Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2013
  Пораки:
  2.108
  Допаѓања:
  28.277
  Пол:
  Женски
  Имам добра интуиција,ретко ми се случува да ме прелаже...Кога нешто лошо се спрема,цело време чувствувам нешто како трема,во стомакот имам чудно чувство,некако меланхолична сум,,тажна,вознемирена,не знам како да објаснам,но е премногу чудно.