1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шишки или не?

Дискусија во 'Коса' започната од HelloKityy, 19 јануари 2013.

 1. HelloKityy

  HelloKityy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2012
  Пораки:
  240
  Допаѓања:
  73
  Дале сега се во мода шишките ? :tmi: |( Незнам дали да чувам мене ми е свеедно
   
 2. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Лично јас, имам еднаш носено шишки, и мене не ми стојат. Обично шишки прават девојки со поголемо чело, иако нормално тоа не е никаков услов. Исто така во тинејџерските години не е препорачливо носење на шишки, од причина што предизвикуваат бубулички од самата мрснотија на челото, и поголемото потење заради шишките.

  Мислам дека секој сам треба да си одреди дали му стојат шишки, затоа што тоа е променлива работи.
  Доколу знаеш дека ти стојат и имаш желба за промена во изгледот, направи си :up:
   
 3. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.193
  Допаѓања:
  8.925
  Пол:
  Женски
  Мора да се во мода за да ги носиш ?
  Ти треба да одлучиш дали да ги чуваш, види дали ти стојат на формата на косата, дали ти се убави за одржување и дали воопшто ти стојат, оти не секому стојат. Ако имаш високо чело, мислам да си ги чуваш.

  Не гледај дали се во мода или не, гледај дали тебе ти се допаѓа како изгледа. ;)
   
  На obey и sweet-star им се допаѓа ова.
 4. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.925
  Допаѓања:
  26.767
  Пол:
  Женски
  http://www.taaz.com/ - овде си ја пробај новата фризура со шишки, и види како ќе ти стојат, јас прво носев ама веќе не.. Па после кога решив да ги чувам колку косата ваква бев: :emo:
  Тоа ти одлучи си, нема врска дали се во мода или не, инаку мене ми е попријатно без шишки, повеќе можности за фризура има.. Сепак, тоа е твоја одлука, ние тука не можеме да се мешаме. :)

  Пиши што одлучи.. позз.. :* :emo: ;)
   
 5. Tikvi4ka

  Tikvi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2012
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  451
  јас откако знам за себе сум со шишки, а и до сега немам слушнато дали се во мода или не. Мене лично ми се допаѓаат како ми стојат па затоа и ги имам :!:
   
 6. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  54.989
  Пол:
  Женски
  Јас како помала имав шишки, некаде околу 4то-5то одделение ги пуштив да ми пораснат, за во средно повторно да ги скратам. Најчесто ги носев рамни, убаво ми стоеја, ама ми здосадија, па пак ги пуштив. Сега веќе ми се во иста должина со косата.
  Мачно е за одржување, јас секој ден ги миев и ги фенирав.
  Летно време се мачни за носење бидејќи дополнително го потат челото, а да не зборувам колку пречат при било какви физички активности.
  Ако сакаш да пробаш, направи си шишки, па носи ги некое време. Во случај да ти досадат, фризерката нека ти ги подели на два дела како патецот на косата и нека ти ги скрати на степен за да можеш да ги носиш на страна. Така барем јас направив. Шишки брзо растат :)
   
 7. Katerinceee

  Katerinceee Популарен член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  814
  Допаѓања:
  1.230
  Пол:
  Женски
  Нема шанси,никогаш во живот повторно нема да ја направам истата грешка :tmi: :fubar: .Имав шишки шес месеци одвај ми пораснаа и што маки имав со нив.Секое сабајле ги фенирав а понекогаш но многу ретко ги пеглав.Станувам сабајле и се искривиле како рогови на коза :tmi: :| .Неможам ни да замислам уште еднаш да си направам такво нешто.Сега на кој како,ама јас никако.
   
 8. xxAngelxx

  xxAngelxx Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2010
  Пораки:
  1.503
  Допаѓања:
  966
  Пол:
  Женски
  Шишки да, но само ако ви стојат убаво на лицето. Јас порано ко мала носев шишки, и сега сакам пак да си направам ко за промена, велат дека убаво би ми стоеле. :)
   
  На the.child му/ѝ се допаѓа ова.
 9. zWaTuShKo

  zWaTuShKo Активен член

  Се зачлени на:
  29 септември 2012
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  10
  Абе треба одржавање.Нон стоп да се шишаат коај ќе пораснат да не сметаат кај очите а и на изглед да бидат убави.Дефинитивно не !
   
 10. arontt

  arontt Популарен член

  Се зачлени на:
  22 август 2012
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  485
  Да, сум носела шишки и убаво ми стојат бидеќи имам големо чело. Сум имала и рамни и настрана, убаво ми седат и едните и другите само се тешки за одржување, поготово ако имаш мрсна коса и кожа, треба секој ден миење.. фенирање... пеглање.. |(
   
  На Shpagetta му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Kristinna1

  Kristinna1 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 август 2011
  Пораки:
  274
  Допаѓања:
  124
  Убаво и со шишки на некои ќе ви стојат на некои не. Па мене не ми стојат со шишки но сепак ја чувам да ми е долга коса :D :D
   
 12. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Како мала имав шишки, и баш бев слатка и ми стоеа , ама сега шишки,нема шанси боље да ме убијат него шишки да имам.Тешки се за одржување,порано стани исчешлај ги и не ми е гајле ама сега,којзнае каква ке бидам :lol: :tmi:
   
 13. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.037
  Допаѓања:
  77.365
  Пол:
  Женски
  Јас всушност и заборавив како изгледам без шишки. :$
  Уште од мала носам, а немам преголемо чело, така што „теоријата“ дека шишки им стојат само на девојките со големи чела слободно фрлете ја в канта. :lol:
  Имав рамни како помала, ми здосадија еден период па ги пуштив да пораснат скроз. Ми беа изедначени со самата должина на косата и дали дека ненавикната, едноставно не си се допаѓав, ма не си се ни препознавав во огледало.
  Мислам дека без шишки не ми стои никаква фризура, тоа едноставно не сум јас. :$

  Веќе долги години носам шишки на страна, скалесто потстрижени, ми достигаат некаде до крајот на носот и мислам дека такви ми стојат најдобро.
  Многу пати сум помислила пак да ги пораснам, ама сеќавајќи се на некогашната слика во огледалото, секогаш си велам „никогаш повеќе“. :D :tmi:

  Проблематични се, се мрсат најбрзо, ама мене ми е задоволство да ги одржувам.
  Единствен „порок“, ако смеам така да го наречам, е тоа што ги пеглам пречесто - секој ден или преку ден, ама ете, фала Богу не се оштетени. :)
  И мислам дека нема мода во однос на фризурите, па и носењето шишки - или си се допаѓаш или не и нема потреба од мешање мода во шишкосувањето. :P
   
  На Ingvild и lolyta777 им се допаѓа ова.
 14. Veki4kaa

  Veki4kaa Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јануари 2012
  Пораки:
  4.639
  Допаѓања:
  14.597
  Пол:
  Женски
  сакам шишки колку да сменам малце, ама досадни се за одржување :)
   
 15. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.971
  Допаѓања:
  84.745
  Пол:
  Женски
  Јас долги години имав шишки :) Сега некое време ги оставив да пораснат но , мислам дека поубава сум со шишки иако се стварно досадни за одржување :D Сега бидејки носам и наочари диоптерски , се мислам дали ке ми стојат шишки |(
   
 16. WarriorAngel

  WarriorAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  1.510
  Допаѓања:
  3.226
  Пол:
  Женски
  http://popara.mk/2012/zhivot/ubavina/fr ... -sezonava/
  Пробав и рамни и коси шишки. Рамните ми беа добри, ама ме правеа како детенце, изгледав многу помладо некако. :D
  Еднаш кога имав рамни си ги кратев сама и ги ошишав до горе. И, муки. Ни со шнола нејќеа да се приберат, единствено со лак и со пена се залижував. Будала. :tmi:
  Со коси шишки бев поубава ама ги пуштив да ми израснат и си ја скратив косата и сега се мислам дали пак да си направам.
  Вака нешто сакам. :wasntme:
  http://www.femina.mk/%D0%BD%D0%BE%D0%B2 ... 1%98%D0%B0
   
 17. lolyta777

  lolyta777 Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2011
  Пораки:
  2.337
  Допаѓања:
  6.833
  Пол:
  Женски
  Jaс секоја година си правам шишки. :nod:
  Непосредно пред или после роденденот на ќерка ми одам на фризер со умисла за вадење шишки.
  Сакам шишки и убаво ми стојат дури и помладолика изгледам. 8)
  Имам шишки есенско-зимските-па и пролетни месеци, од окт./ноемв. до кај април/мај негде редовно си ги шишкам и одржувам.
  Летно време ми сметаат и ми го потат челото, па затоа ги пуштам и си ги потфаќам со шноли. Летно време всучност и немам никаква фризура бидејќи сум склетчика и цело време ми е фатена косата во репче така што едвај чекам да помине летото и трк на фризер по асално фризурче. :emo:
   
 18. luna589

  luna589 Активен член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2013
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  6
  Шишките се интересни, забавни и некако изгледаш по детски со нив :talk: но многу се тешки за одржување :) Како и да е јас имам шишки кои ги носам пуштено само откако ќе се избањам, после тоа ми се разлетени на сите страни :lol:
   
 19. Elennaa

  Elennaa Популарен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2011
  Пораки:
  3.901
  Допаѓања:
  12.693
  Пол:
  Женски
  Со оглед на тоа што имам многу ниско чело, само 2 прста, не ми стојат.
  Носев шишки негде докај 2-3 одделние. Ама јас имав рамна коса, до рамена и рамни шишки.
  Сестра ми ме викаше тенџерка. Ама голема мака си имав со нив. Секој ден, различни програми ми фаќаа антените. Морав секој ден, пред да одам во школо да си мијам глава. Па субрини, па гелови...
  Бегај таму, кој ќе ги спаструва секој ден. Јас како што се потам многу, уште они ми требаат.
   
 20. vickyy90

  vickyy90 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2011
  Пораки:
  1.487
  Допаѓања:
  1.065
  Шишки никогаш не сум носела и мислам дека и никогаш нема да носам,не дека сум против тие што ги носат ама едноставно не можам да се замислам со шишки.