Шишки или не?

Дискусија во 'Коса' започната од HelloKityy, 19 јануари 2013.

 1. mirandaa

  mirandaa Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 септември 2013
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  24.650
  Пол:
  Женски
  Сакам шишки и понекогаш одам на фризер да ми направат.Вакви најмногу сакам и ми се свиѓа како ми стојат. Screenshot_2015-01-17-10-55-20-1.png Screenshot_2015-01-17-10-59-36-1.png Screenshot_2015-01-17-10-59-00-1.png Потешки се за одржување да,бараат секој ден скоро да се мијат,фенираат/пеглаат,но јас ги сакам.Моментално немам,но во план сум пак да си направам.
  Одлични се и мн сакам кога ќе видам девојка со вакви убави шишки и на која навистина и стојат.
   
  На VivienLeigh, Sky-butterfly, natemila и 7 други им се допаѓа ова.
 2. be.positive

  be.positive Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јули 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  145
  Пол:
  Женски
  Шишки дааааааа! :inlove::inlove::inlove:
   
  На natemila, jelly888 и mirandaa им се допаѓа ова.
 3. Bufi

  Bufi Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  367
  Допаѓања:
  647
  Mnogu sakam da imam ....ama ne mi stojat:(
   
 4. angela19

  angela19 Активен член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2015
  Пораки:
  111
  Допаѓања:
  128
  Пол:
  Женски
 5. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  659
  Допаѓања:
  333
  Од малечка до пред скоро имав шишки целиот мој живот така ја носев а плус и многу убаво ми стојат рамни шишки , но морав да ги пораснам зошто премногу ми се изретчи косата напред секоја ден морав да ги мијам и да ги фенирам.
   
 6. LUCERKA

  LUCERKA Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 април 2015
  Пораки:
  761
  Допаѓања:
  5.351
  Пол:
  Женски
  definitivno daaaaa
   
 7. nevermet18

  nevermet18 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 мај 2014
  Пораки:
  1.689
  Допаѓања:
  4.956
  Пол:
  Женски
  Од секогаш сакав да имам шишки. Другарките постојано ме убедуваа дека нема да ми стојат, но не ги послушав и пред околу две недели сама си ги исеков. 8):whew:
  Сега си имам шишки и сите околу мене ми викаат дека вака сум била поубава, хаха. Од мене да за шишки. :D
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.323
  Допаѓања:
  100.409
  Пол:
  Женски
  Хмм, не.
   
 9. natemila

  natemila Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.523
  Допаѓања:
  8.409
  Пол:
  Женски
  И јас многу сакам шишкиииииии
   
 10. maaraa96

  maaraa96 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2015
  Пораки:
  389
  Допаѓања:
  243
  Пол:
  Женски
  јас носам шишки 3 години и да, секако многу бараат одржување, ама неможам да се замислам 24 часа без шишки а камо ли подолг период :lol:
   
 11. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.551
  Допаѓања:
  48.084
  Пол:
  Женски
  Немам шишки моментално, но откако ќе помине летово сакам да си направам. Си бараат одржување, кога имав постојано ги пеглав бидејќи ми фаќаа некои правци нагоре, налево, надесно. Но долго време сум без шишки и сакам сега промена :)
   
 12. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.836
  Допаѓања:
  7.570
  Пол:
  Женски
  Не сакам имав шишки никако не ми стојат не ги сакам :D:D
   
 13. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.354
  Допаѓања:
  6.670
  Пол:
  Женски
 14. Wild Ones

  Wild Ones Активен член

  Се зачлени на:
  25 август 2015
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
  Не ми се допаѓаат, и не ми одговараат на формата на лицето.
   
 15. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.124
  Немам шишки едно време имав шишки но не прави туку настрана, ми се свиѓаат клај одредени девојки но на мене не баш.
   
 16. Monica*

  Monica* Активен член

  Се зачлени на:
  13 април 2015
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  9
  Пол:
  Женски
 17. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.466
  Допаѓања:
  16.012
  Пол:
  Женски
  Јас носам шишки од кога постојам може да се каже :D
  Мајка ми прв пат ми ишишала на 3 годинки и ден денес носам само шишки,немам високо чело ама сите викаат дека ми стојат :D Тој стил ми се како на Тејлор Свифт,не ми се рамни ич неќам рамни,како изгрицкани, изретчени ми се :)
  Ама тешки се за одржување секоја вечер ги фенирам и мијам посебно само нив и така секоја вечер, ама шишките се за некој што има живци како на пример јас. 8)
   
 18. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  457
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Па, не дека не сакам ама не ми стојат :) зависи од формата на лицето, некогаш кога ќе видам девојка со шишки што и стојат убаво, супер ми изгледа :)
   
 19. VivienLeigh

  VivienLeigh Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2016
  Пораки:
  368
  Допаѓања:
  10.080
  Пол:
  Женски
  Шишките ми се свиѓаат како стојат, ептен секси некако :$
  А мене не ми стојат, ете едноставно, изгледам како детенце од 4то одделение, со дебели образи. |(
   
  На makgirl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Punk girl

  Punk girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2015
  Пораки:
  217
  Допаѓања:
  429
  Пол:
  Женски
  Имам сменето сите фризури сите можни бои..зелена ..сина..виолетова..
  и еве на крај си направив шишки.. совршено ми стојат
  :D