Шишки или не?

Дискусија во 'Коса' започната од HelloKityy, 19 јануари 2013.

 1. my heart cry

  my heart cry Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2015
  Пораки:
  94
  Допаѓања:
  125
  Пол:
  Женски
  Порано да, сега немам, мн ме нервира да ги средувам посебно кога знае да се уврти на страна ми е фујј :D
   
 2. Queen8

  Queen8 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2018
  Пораки:
  4.271
  Допаѓања:
  20.555
  Пол:
  Женски
  Немам и ме нервираат, не сум навикната на шишки, еднаш имав и едвај чекав да пораснат.
   
  На didisi, KuklickaMoja, Lovelybaby<3 и 4 други им се допаѓа ова.
 3. hellocity

  hellocity Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2017
  Пораки:
  2.039
  Допаѓања:
  4.127
  Пол:
  Женски
  Шишките пак се во модаа... Па да ве прашам дали би стоеле на виткана коса, густа не многу долга до кај рамењата? Се мислам да не утнаммм па да чекам после едвај да порасне ако напраам утка.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Kimberly11

  Kimberly11 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 септември 2015
  Пораки:
  3.142
  Допаѓања:
  14.900
  Пол:
  Женски
  Шишките секогаш се во мода,може да стои ама размисли затоа што може да те нервираат и да изгледаат чупаво на виткана коса јас имам ама скрос рамни :)
   
  На didisi и hellocity им се допаѓа ова.
 5. nightingale

  nightingale Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2012
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  2.771
  Пол:
  Женски
  Искрено никогаш не ми се допаѓале на виткана коса. Барем не рамни шишки. Поинтересни на виткана коса се поизразити степени, од шишките надоле.
  Зборувам за тоа јас што сум видела на луѓе, секако некому може да стојат и добро :)
   
  На hellocity му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  4.933
  Пол:
  Женски
  Имав секогаш од мала, па ќе ги пораснев, па пак ќе ги скратев, ги имам секако носено. Но тешки се за одржавање и еве последен период ги растам. Ми се допаѓа како стојат ама одземаат многу време.
  Сепак нема да ме чуди ако после некој месец повторно ги скратам.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Snow-Star

  Snow-Star Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2014
  Пораки:
  2.399
  Допаѓања:
  14.375
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум носела фризура со шишки, ниту пак некогаш ќе носам. Не ми се допаѓа како изгледаат.
   
  На didisi му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Milobebence

  Milobebence Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  44.222
  Пол:
  Женски
  Многу убаво ми стојат ме личат и веќе 6 години сум со шишки така и уште многу долго време ќе остане.
   
  На piksooki и didisi им се допаѓа ова.
 9. Sweetlove_0312

  Sweetlove_0312 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 октомври 2017
  Пораки:
  467
  Допаѓања:
  7.266
  Пол:
  Женски
  Јас носев фризура со шишки како мала можеби 5 години. И ми го потеа челото и скоро секоја недела или секоја втора недела ги кратев на фризер. И ми правеа мозолчиња на челото и откако ги тргнав шишките веќе немав такви мозолчиња. Ги тргнав по совет од другарки некои. И така ми беше подобро и до ден денес ми е подобро без шишки. И најверојатно така и ќе остане, иако ми изгледаат симпатични на слики.
   
  На piksooki му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Cherry333

  Cherry333 Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 јули 2019
  Пораки:
  1.130
  Допаѓања:
  3.245
  Пол:
  Женски
  Сум носела. Порано многу експериментирав со фризурите. Се шишав и скроз кратка и шишки носев. Ама ми правеа мозолчиња, а и последниот пат така ме окастри фризерката до пола чело и со тие ножиците за ретчење, што од тогаш ниту шишки сум видела, а богами ни неа не ја видов повеќе. А убава промена се, ама досадни за одржување во секој случај.
   
  На piksooki и didisi им се допаѓа ова.
 11. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  341
  Допаѓања:
  612
  Пол:
  Женски
  Како мала мајка ми цело време ми правела шишки, не дека не ми стојат убаво само многу ми се тешки за одржување.
  Пред 6 месеци си направив и поише во живот не сум се каела. Прво таа фризерката така ме осакати ми ги скрати премногу и плус ми ги изретчи. Абе како исчупана кокошка бев, не можев во огледало да се гледам плачки по дома(facepalm) Уште не ми пораснале што се не и правев, ама сега се каде каде подобри..6 месеци репче немав врзано хаха. Повеќе никогаш нема да си направам:@
   
 12. Mrs.Precious

  Mrs.Precious Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јуни 2019
  Пораки:
  1.383
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Не. Не се свиѓам ич со шишки. Како мала имав и само тогаш и никогаш повеќе. Понекогаш размислував дали да пуштам но веднаш се откажував, а и да пуштам знам многу ќе се каам затоа подобро е вака.
   
 13. Brunhilde

  Brunhilde Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2019
  Пораки:
  2.452
  Допаѓања:
  20.598
  Пол:
  Женски
  Кога бев помала имав шишки ама сега повеќе немам затоа што воопшто не се свиѓам со нив.
   
 14. Nadica1002

  Nadica1002 Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Каде можам да најдам вештачки шишки како шнола што се??
   
 15. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  4.933
  Пол:
  Женски
  На Алиекспрес, за многу ефтина цена, но не изгледаат баш природно и тешко е да ја погодиш бојата на косата. Сепак ако ти е ќеф, пробај.
   
 16. Nadica1002

  Nadica1002 Активен член

  Се зачлени на:
  15 септември 2019
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Женски
  Да, си порачав од таму но ќе треба да се чекаат околу 30 дена а мене ми требаат за скоро
   
 17. Angie1432

  Angie1432 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  4.181
  Пол:
  Женски
  Имам во џамбо видено ама не знам тие на што би личеле кога ќе се стават.
  Прашај кај фризер да ти стават ако имаат или можат за брзо да нарачаат.
   
  На Nadica1002 му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  987
  Допаѓања:
  4.933
  Пол:
  Женски
  Тоа да, ќе треба да ги чекаш, за побрзо навистина не знам каде би можела да најдeш. Можеби во фризерско студио како што предложија погоре :)
   
  На Nadica1002 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Fallen.Angel

  Fallen.Angel Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2014
  Пораки:
  2.097
  Допаѓања:
  5.535
  Зависи какви шишки. Имав и рамни и шишки на страна подолги. Едвај дочекав да пораснат. Зависи од тоа кој какво лице и каква коса има.
   
 20. Marijana93

  Marijana93 Популарен член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  3.796
  Имав порано, сега не :)