1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шишки или не?

Дискусија во 'Коса' започната од HelloKityy, 19 јануари 2013.

  1. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Oд кога знам за себе носам шишки.И тоа рамни.Некаде октомври мислам дека беше изминатава година да ги сменам шишките и да ги направам настрана,ама наместо такви фризерката(ако можам така да е наречам) ми ги направи како од глувци да се грицкани.Тотален ужас.Ми беше срам каде и да се појавам таква,а никако неќев да ги соберам бидејќи имам ептен големо цело да неречам огромно.А јас самата си се бендисувам и без шишки и низ дома често си ги носам собрани,така пуштени средени само за нашколо и за излегување,а за дома фатени.Незнам можеби сум поубава без шишки ама не би се осмелила таква да излезам надвор бидејќи си имам набиено ептен голем комплекс.Сакам сега пак да ги направам настрана,ама овој пат да биде успешен обидот а не како предходниот ама некако ми е страв,да не испаднам пак таква никаква.
     
  2. katerina222

    katerina222 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2011
    Пораки:
    262
    Допаѓања:
    72
    Пол:
    Женски
    Моментално имам шишка на страна, но ми се здосади веќе и сакам да си ја пораснам и да си ја вратам во нормала - Патец на средина, долга и степенеста.
     
  3. Micheleljubov

    Micheleljubov Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2012
    Пораки:
    484
    Допаѓања:
    2.939
    Кога кратам шишка, обавезно или се подвиткува или ми се дели на две како брк на чело.
    И решив веќе да не правам.
    А па ако дува ветер како бабе некое разлетано сум . :D
    Исто и кога спијам ми се улепуваат ми се делат, ми се замачкуваат на чело.. катастрофа.
     
  4. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Цел живот имам шишки, и рамни и настрана, наизменично.
    Преку лето ги пуштам и ги носам на страна бидејќи за рамни е премногу топло, повеќе се поти челото и самиве шишки се лепат, не изгледа убаво. Останатиот дел од годината ги шишам рамни.
    Не можам да се замислам без шишки, не знам каква фризура би носела искрено.
    Тешки се за одржување, тоа да, ама јас секако ја мијам косата секој ден така да, не ми прави некоја разлика тоа што тие најбрзо се мрсат.

    На кратко, јас не сум јас без шишки. :)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Name

    Name Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    1.433
    Допаѓања:
    880
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум имала шишки а мноооогу сакам. Али имам мало чело и коса која почесто се мрси, а башка што шишките бараат доста тинтрење..така да се откажав од тоа стварно да си напраам.
    А прееска после бањање си ја праев косата, ја местев демек како би изгледала со шишки и лелееееееееее прекрасна :D Ептен си се бендисав, ко што никогаш немам пуштено шишка, ниту на страна, никаква..
    А ептен сакам некаква промена со косава да направам..да менувам боја нејќам, си ја сакам бојата..
    фризурички си правам понекојпат...
    Али ова со шишкиве е полн погодок, баш промена ќе му дојде.

    Така да размислував, и да ве прашам, каде можам да најдам вештачки шишки? Односно шишки како шнола?
    Нешто како ова

    http://www.youtube.com/watch?v=YHRZ7mV20v0

    Ниту треба одржување ниту ништо..уф како би ги носелаааа
    Молам ако има некој идеја каде вакво нешто се набавува, или некоја алтернатива, нека пише :)
     
  6. gingerchild

    gingerchild Популарен член

    Се зачлени на:
    19 август 2011
    Пораки:
    1.495
    Допаѓања:
    4.992
    Пол:
    Женски
    Мене сите ми викаа дека имам мало чело и дека не ми стојат шишки, ама фатив и ги крцнав сама. И сама ги одржувам. И сите се чудеа како ми стојат, после дури и поубава им бев со шишки. Рамни ко летва. :devil:
     
  7. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Јас носев ама ич не ми стоеја, затоа сега си ги пуштив :D
     
  8. ku4ence

    ku4ence Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    883
    Допаѓања:
    1.753
    Пол:
    Женски
    Умм да како помала имав..И си се свигам со шишки..(не за друго јас секако сум убава :lol: ) ама тогаш имав права коса и убаво ми сотеа..и пред 1 година пуштив шишки ама не ми стоае требаше се да ги пеглам дека ми се извитка косата..
     
  9. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Моментално ги растам, и ич не ја сакам оваа меѓу фаза, ни со шишка ни без. :emo:

    Долго време немав шишки и пред година и пол мислам решив дека сакам. Си ги сецнав сама и цело време сама си ги одржував и многу подобри беа него од претходниот пат кога ме утна тотално фризерката |( Сега ја поминав таа фаза, целам кон долги коси.

    Во секој случај, мене ме нервира само тоа глупаво одржување. Јас имам природно виткана односно брановидна коса, и шишките не заостануваа во ова. За фенирање и пеглање исто немам навика, ама после некое време им најдов чаре.
     
  10. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Според мене, шишkите се преубава ствар за некој што има овално лице, или малку поголемо чело. Мене на пример не ми одговараат шишки, поради формата на моето лице, и поради тоа што имам ниско чело, а на некои стварно преубаво им стои. Така да релативно е :))
     
  11. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Мал милион пати до сега сум направила шишки од причина што многу ми се допаѓаат, ама и мал милион пати сум се покајала после тоа :^) Значи, ептен ми се допаѓа како ми стојат и се` тоа, ама не знам и не знам сама да си ги направам! :tmi: Ќе се избањам, ќе се средам, ќе се исфенирам на истиот начин како и секогаш, ама шишките секогаш си наоѓаат свој правец, секое влакно своја политика тера :rofl:

    И на крај се откажав од идејата дека некогаш ќе носам шишки, зошто едноставно не можам да ги спастрам и да ги одржувам. Тенко влакно имам, многу мека коса, па ми летаат, ми се прекршуваат, ми се слепуваат... Ужас :D
     
  12. MaggieTatum

    MaggieTatum Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2012
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    509
    Пол:
    Женски
    Шишки не стојат на секој убаво, така да кој сака да си направи, треба убаво да размисли дали би му стоеле убаво.. Во мојот клас има девојче со тенка/ретка коса и незнам од која причина си направи шишки.. како што и е тенка косата, шишките и изгледаат вака - ll ll ll ll, односно и се делат и и се гледа челото, што според мене изгледа многу невкусно, шишките треба да го покријат челото, не да го разделат на 5-6 делчиња :fubar:
    јас имав шишки од мала до некаде 4то одделение, тогаш бев дете, гајле ми беше како изгледам ама сега кога гледам слики од забавиште, училишни фотографии и слично ми иди да :puke: од 5то одд. ги собирав со штипче над главата, а сега ми се пораснати колку косата.. е сега, откако ми пораснаја, сакам пак да си направам, ама не сум сигурна дали ќе ми стојат убаво, па ако одлучам да правам, ќе ги направам во почетокот на летниот распуст, барем ако не ми стојат убаво, немора да се срамам од сите :tmi:
     
  13. HelloKityy

    HelloKityy Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 јуни 2012
    Пораки:
    240
    Допаѓања:
    73
    еве ги чувам шишките сега на една страна ке пробам ако не ми стојат ке ги скратам
     
  14. gentle.girl

    gentle.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    594
    Допаѓања:
    250
    исто и јас .
    иначе многу пати имам пробано со шишки, ама не ми се најј нај.
     
  15. Mermaid90

    Mermaid90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2012
    Пораки:
    1.146
    Допаѓања:
    1.049
    Сакам шишки,барем на мене убаво ми стојат,но тешки се за местење,затоа и во последно време ги пуштам,за да не си имам мака со местење.Е до кога ке видиме :lol:
     
  16. Gea

    Gea Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2011
    Пораки:
    1.056
    Допаѓања:
    11.602
    Пол:
    Женски
    Обожавам шишки, ги носев и за време на студирањето, носам и сега:
     

    Прикачени фајлови:

    На MandyLane и eli25 им се допаѓа ова.
  17. MotherMonsterI

    MotherMonsterI Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јануари 2012
    Пораки:
    797
    Допаѓања:
    837
    не сум фан на шишки... не ми ни стојат мало чело имам..ама не ! Не ги сакам :!: Можеби настрана некако ајде ама рамни такви никако :(
     
  18. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.476
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Сакам шишки ама незнам никако сама да си ги средувам, а и ме мрзи... мене секое влакно на свој правец ми е и неможам секое сабајле да станувам, да фенирам па и уште сабајле кога треба да станувам и да се средувам...вака раат сум си барем за тоа :)
     
  19. cute12

    cute12 Активен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2013
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    47
    јас едно време имав шишки и се заебав зашто не ми стоеа и не би направила пак сега ми пораснаа :)
     
  20. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    сакам шишки и убаво ми стојат бидејќи имам долгунесто лице ама толку ми се тешки за носење тоа е невероватно посебно кога ќе станам наутро едно стрчи наваму друго натаму одма се мрсат леле ужас кои има нерви нека ги носи сега ми се пораснати многу и едвај чекам да ми бидат исти со косата никогаш повеќе не би направила шишки дефинитивно колку и да се убави :rock: