1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шишки или не?

Дискусија во 'Коса' започната од HelloKityy, 19 јануари 2013.

  1. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    Мене воопшто не ми стојат шишки :puke: Еднаш направив и со душа чекав да ми пораснат :) Многу изгледам грдо со нив.
     
  2. NewYorker

    NewYorker Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    387
    Допаѓања:
    95
    Јас сакав да си ишишам едно време шишки,ама кога слушнав од другарки каква грижа се шишките се предомислив.Имам бујна права коса,а шишките смешно ќе ми стоеја со таква коса.И плус секој ден фенирање,косата можеш да си ја уништиш.
     
  3. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    15.747
    Допаѓања:
    32.109
    Пол:
    Женски
    Јас имам шишки на левата страна од косата. Шишки на чело не ми стојат.
     
  4. Nefertitii

    Nefertitii Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    239
    Каква коинциденција ,денес имам зажано на фризер и ке шишам токму шишки :) Не им стојат на сите шишки така да тоа е индивидуално.
     
  5. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    Тие што носат шишки многу брзо им се мрсат, бидејќи само ги чешлаат, фаќаат..инаку убави ми се шишките, само не му стојат на секого.
     
  6. Xepp

    Xepp Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    556
    Допаѓања:
    428
    Абе луѓенца, ќе ми стојат шишки?
    [​IMG]
    Ваква нешто сум. Широчко носенце како оваа, скоро па исти очи и веѓи, иста средна уста. Некоја разлика може има. И кафеава ми е косата. Се мислам дали да си правам шишки, ама летово оти и челото ми е мрсно и проблем со акни си имам, не некој сериозен де, ама ми излегуваат по некогаш. Стварно незнам што да правам. А да, и косата ми е средно долга, на степен шишана
    [​IMG]
     
  7. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    ДА, ама многу се тешки за одржување. И така да најчесто зимно време си правам шишки а пред пролет ги пуштам на страна.
     
  8. Silvester

    Silvester Активен член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2012
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    11
    Јас сум цел живот со шишки. Два пати досега сум ги пораснала и мислам дека не бав убава без нив. А за одржување не сум имала никаков проблем. Не ги ни фенирам, сами си се местат убаво (може само малку после миење на косата). И изгледам помлада со шишките барем 5 години ;) .
     
  9. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.658
    Допаѓања:
    121.702
    Јас пак обратно од Сноу на пролет шишам шишки(еве денес имам закажано :) ),зимно време и есенско не,заради тоа што ми е виткано косичево,па што и да им правам се виткаат :(
    Инаку не ги носам долго,ми раснат за 2недели,па си ги фенирам после на страна :emo:
    Чисто за освежување,а не ми стојат нешто најнај :lol:
     
  10. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Досега имам правено шишки само неколку пати, и тоа ни самата не знам зошто.
    Имам округло лице - како топченце, :D и со шишките изгледав како тулумба а цврсто бев убедена дека ми стојат. Плус, имам виткана коса па шишките морав да ги фенирам, пеглам, препеглувам, и доволно беше времето да залади и да биде влажно, за да ми се извиткаат и да изгледам многу лошо. :D

    Од тогаш, немам направено никогаш повеќе шишки - а ниту планирам.
    Јас сум за шишки, но кај оние со природна права коса. Инаку животот ќе ви се скрати.
    :D
     
  11. Girl-50

    Girl-50 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2013
    Пораки:
    542
    Допаѓања:
    842
    Имам шишки не преку цело чело туку настрана, ама сега ќе ги растам ;)
     
  12. Flower27

    Flower27 Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2012
    Пораки:
    1.530
    Допаѓања:
    4.179
    Пол:
    Женски
    Не а и воопшто не ме личи со шишки :D
     
  13. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    и јас сакам да имам на Чело али моментално ги имам на страна :^) се двоумам за тоа да направам или не...пред мн мн години немам правено :?: :?:
     
  14. rosalka

    rosalka Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2012
    Пораки:
    110
    Допаѓања:
    39
    Пол:
    Женски
    Јас имав шишки, само проблемот е што бараат многу нега. Треба да ги миете често бидејќи се мрсат брзо, и да ги кратите скоро секој месец.
     
  15. something

    something Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2011
    Пораки:
    458
    Допаѓања:
    1.374
    Имам шишки - Рамни,негде до кај веѓите. Дома ми се со шнола, а кога ќе ги пуштам не ми се упропастени туку си се во нормала. :!: Повеќе се свиѓам со шишки :)
     
  16. Butterfly-Girl

    Butterfly-Girl Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2013
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    513
    Пол:
    Женски
    Не ме личи со шишки, фатени ми се горре :D
     
  17. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Имав еден краток период и едвај чекав да ми порасне косата.Не ги сакам јас ми сметаат а плус и треба многу нега пеглање, миење..
     
  18. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Поарно носев повеќе. Последен пат си направив така подолги пред Нова година и искрено зажалив, дали не ми ги погоди фризерката или сум се одвикнала, не знам, ама ми бодеа очи, ме нервираа и сега ги пуштам, едвај чекам да пораснат и шишки никогаш повеќе.

    Многу брзо се мрсат, ми создаваат и акни на челото, си бараат фенирање и внимание, и немам живци за нив, иако ми кажале многумина дека ме личат.
     
  19. Mrs.Cuper

    Mrs.Cuper Популарен член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    2.553
    Пол:
    Женски
    Јас шишки сакам да носам и убаво ми стојат, меѓутоа за нив треба голема нега. Мене косата ми е природно виткана па треба постојано нив да ги мијам, фенирам или пеглам па се нервирав најмногу поради тоа. Инаку секоја зима, скоро 10 години наназад по ред носев шишки, и таман кога ќе дојдеше пролет ги пуштав долги за да можев да ги собирам летно време.
    Оваа зима не носев шишки, али за следнава ќе си носам :)
     
  20. Simplicity

    Simplicity Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2013
    Пораки:
    212
    Допаѓања:
    534
    Шишки сакам, меѓутоа не на мене. Има девојчиња на кои навистина убаво им стојат, добро ги одржуваат. Ама дефинитивно не се за мене. :!: Минатата година уште еднаш се уверив во тоа. :!: Ме нервираат, наутро кога ќе се разбудев ќе беа лево-десно испрекршени, па треба фенирање, местење... Немам толку живци. Јас сум да станам, набрзинка да се средам и да бегам. :D