1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шишки или не?

Дискусија во 'Коса' започната од HelloKityy, 19 јануари 2013.

  1. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Мене ми е до рамена сега брзо ја истрижав, и истрижав и шишки, ај на почетокот ми беа арни, ама проблемот е кај мене шо имам свиок и ич не ми стојат ;( , сега ми се пораснати и ми претставуват само пречка, оти неможам никако да ги напрам ако ја фаќам косата или ако ја носам пуштена, мора тие да се фатени.
    Дефинтивно огромно НЕ поќе за шишки, ама секогаш ко ќе седнам на столче се премислувам :D
     
  2. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Значи вака.Јас ишишав иако мама ми викаше не ама ајде ја не ја послушав и зажалив заради тоа.Кога ишишав не ми стојеа,од причина што имам високо чело.Кога ја ишишав едвај чекав да ми порасне,а шишките постојано ми беа врзани,па понекогаш ми паѓаа,па ќе се испотам ми се лепеа,ме нервираа.Ее секогаш кога мајка нешто ќе рече значи е во право ама ете ние не слушаме :lol: Така да не :emo:
     
  3. Barca-Gril

    Barca-Gril Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    874
    Допаѓања:
    927
    Пол:
    Женски
    Истово :wasntme: ,и јас сакав шишки и мајка ми ми викаше немој,и јас сакав и сега воопшто не ги носам туку само шноличка и ги закачам,одвај чекам да ми пораснат,секогаш ама баш секогаш се каам зошто ставам шишки :tmi: (инаку шишките ми се тие на страна не целосно на челото,ме сваќате нели?)
     
  4. fashion.owl

    fashion.owl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 август 2013
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    21
    Леле кога ќе се сетам дека и јас имав шишки :tmi:
    на цели 2 месеци :lol:

    Најмногу ми се допаѓаат рамни во линија на веѓите (подолги не, пократки :tmi: -посебно на пола чело :puke:), тие на страна долги - :emo: , а кратки :worried: .

    Многу се тешки за одржување и ретко кому му стојат. :emo:
     
  5. AniAngie

    AniAngie Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2012
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    15
    Сакам шишки убаво мни стојат ама проблемот е во тоа што природно ми е брановидна косата и ретко кое годишно време ми е погодено за нив, во лето се потам и се виткаат во зима од снегот и капите а пролет и лето од ветрови и дождови :tmi: така да нека се какви што се до крајот на вратот.
     
  6. LadyNitro

    LadyNitro Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2013
    Пораки:
    163
    Допаѓања:
    31
    Јас искрено не сум фан на шишките, го затвараат лицето и не ми се допаѓаат...воопшто :)
     
  7. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Мене шишките ми стојат најгрдо, не на ликот туку разделени се.
    Косата ми е прекршена па така и шишките, треба секој ден да ги мијам фенирам...
    Мене се тоа ме мрзи, посебно рано сабајле у 7 кој ќе ги мести :D
     
  8. nikiiii

    nikiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    22 август 2013
    Пораки:
    1.370
    Допаѓања:
    942
    нее..зависи на кого ;)
     
  9. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    За да носиш шишки треба да имаш права и густа коса а паѓаат убаво на челото ако имаш свиок немој ако имаш ретка коса немој ако имаш виткана нема шански ако имаш мека коса немој и на сите не му стојат како прво значи ретки се тие кои можат да носат шишки и кој имаат коса за тоа мене ми се убави јас имам долгунесто лице и ми седат убаво ама имам мека коса и одма ми се мрси и прекршва така да НЕ...сега ми се до рамена порасната и сум лер поќе шишки не не планирам секој ден да ја пеглам косата :x
     
  10. Femina777

    Femina777 Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јуни 2013
    Пораки:
    534
    Допаѓања:
    236
  11. Natali.3

    Natali.3 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 септември 2013
    Пораки:
    5.739
    Допаѓања:
    54.589
    Пол:
    Женски
    Јас лично мислам неее |( ;)
     
  12. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Па вака многу пати се имам изглупирано со шишки.
    Богами не знам кој би можел секој ден да ги пегла и фенира за да стојат прави(не разлетани на сите страни).
    Едноставно не можам да ги поднесам.И кога сум ги носела секогаш ги пипкав да видам дали се на место,да не се одвоиле,да не залутале на друга страна.... |(
    Сега ги пуштив во склоп со костата и си немам мака,така и планирам да ми останат.
    А шишки-НЕ! :|
     
  13. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Дали биле во мода или не, тоа не ме интересира. Едно големо НЕ за шишки. Има некои девојки знаат како да ги носат. На пример многу ми се секси со коса до раменици + шишки ама ретко на кого стои таква коса. :)

    Лично јас, можда некогаш би направила шишки ама од оние на страна што се, а не цело чело да ми го покријат :)
     
  14. stefi23m

    stefi23m Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    1.005
    Допаѓања:
    770
    Пол:
    Женски
    јас сум за шишики, вчера си секов, некако повеќе се бендисувам со шишки.
    сакаат големо внимание. добри се за промена, ама да сум цело време со нив не сакам......
     
  15. cherry-on-top

    cherry-on-top Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 септември 2013
    Пораки:
    221
    Допаѓања:
    45
    До пред 3 години бев со шишки. Ама тоа истата фризура од незнам од кога и мислев дека ми стојат. Но кога почнав да ги растам ми е толку поубаво а и поубаво ми стојат на страна. Сега пак не би си сечела бидејќи имам кругло лице и уште повеќе ќе ми го скратат. А и за нив треба огромна нега за која сега немам време да им ја пружам. Но, на некои девојки многу убаво им стојат шишки, па затоа најубаво види дали ти стојат според формата на лицето, ич не е битно дали се во мода или не :)
     
  16. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.118
    Пол:
    Женски
    Од кога го пишав првото мислење овде дека јас не сум јас без шишки, поради некои околности само одложував шишање и почнав да ги пуштам.
    И еве ме сега, немам шишки и дури сега видов што значи да си раат и дури сега сфаќам колку ме малтретирале тие шишки и колку се всушност захтевни од аспект на нега, а те ограничуваат и во фризури...
    Никогаш повеќе!
     
  17. sofijanoka

    sofijanoka Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2013
    Пораки:
    2.652
    Допаѓања:
    15.512
    Пол:
    Женски
  18. I.want.to.sleep

    I.want.to.sleep Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2013
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    469
    Имав шишки до пред 2 години. Ужасно ми стоеја. Разлетани на сите страни, антени. Почнаа да ме нервираат и ги пуштив. Сега ми се долги, во склоп со косата и поубаво ми е вака.
     
  19. sweetgirl358

    sweetgirl358 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 септември 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    642
    Според мене не
     
  20. Kaylie

    Kaylie Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2013
    Пораки:
    500
    Допаѓања:
    1.402
    Незнам што ме натера ѓаволот, летово во Скопје шишки да правам... :( :@ Сега ги пуштам и морам да кажам дека од кога направив бубуљици почнаа да ми се појавуваат!