1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шлифки (Те обележав на вратот)

Дискусија во 'Врски' започната од pupi.girl, 11 септември 2011.

  1. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Шлифки... сите знаеме како се прават ( со шмукање на кожата навнатре) за некои е знак на љубов, за некои чиста бебешка глупост или нешто што сте го правеле кога сте биле млади.... Дали го оставате вашиот партнер да ви прави шлифки, дали ви се романтични или не.... слободно искажете се овде :D :D :D :D :D
     
  2. La.Reina.Del.Sur

    La.Reina.Del.Sur Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2011
    Пораки:
    1.508
    Допаѓања:
    3.878
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Ај јас прва...Имав ќејф да оставам шлифки...а чат-пат оставав и мене да ми оставаат...како некое обележје се...уствари беа, веќе не ми се интересни :D ;)
     
  3. Beauchamp

    Beauchamp Популарен член

    Се зачлени на:
    4 септември 2011
    Пораки:
    1.930
    Допаѓања:
    5.607
    Пол:
    Женски
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    порано правевме сега не :$ знам дека последната беше на негов образ и беше црно ахахахаххах :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: незнам зошто ,до ден денес се смеам за тоа... иначе,не ми се нешто романтични,или интересни,онака,колку за неколку пати и доволно е :D
     
  4. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Јас му имам оставено неколку пати ама ненамерно, онака кога сум занесена и не сум свесна што правам. :D Инаку ги избегнувам, не ми изгледаат убаво, нападни се некако. А ако тој случајно ми направи, не се лутам (знам дека и тој не ги прави намерно :D)
     
  5. INSIDIOUS

    INSIDIOUS Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    705
    Допаѓања:
    512
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Порано да, ама сега кога ми текне фуј :$
    Бај д веј еднаш имав една голема и мајками ја забележа, и од тогаш завршена сум со шлифките :D
    И сега кога ке видам некоја мн грдо ми стои, блјак, сите знаат што правела синоќа :lol:
     
  6. Bunny05

    Bunny05 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2011
    Пораки:
    260
    Допаѓања:
    124
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Не давам да ми прави многу невкусно ми стои,онака обележана :D А јас знам да му направам чат-пат и ме кара после,ама што да правам интересно ми е да му правам :rofl:
     
  7. najubava2010

    najubava2010 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    1.619
    Допаѓања:
    4.653
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Ахх ме врати во младоста темава :) ...
    Со еден „дечко“ си се обележувавме секое гледање, а во тогашното „наше“ време, шливка на врат значеше исто што и сега срце на ѕид на фб :rofl: .
    И за да не не закачаат други, ќе си се шмукнеме и мирно спиеш, никоја не го дира кога ќе ја види шливката :rofl: .
    И така јас еднаш шливкосана седам дома кога ме виде брат ми :x ми одржа една лекција по „запознавање на меѓу-себни интимни и блиски меѓу-партнерски односи’’ и одтогаш секој момак кој на едно место на вратот ќе се задржеше подолго од 3 секунди добиваше клоца, а до душа воопшто не ни им дозволував да ме љубат во врат, гадно ми беше(детски памет :lol: ).

    Значи добри 5-6 години не практикувам шливкосување, тоа во основно е хит, кој има шливка-има дечко, во средно криеш траги повеќе да смуваш а не еден да те обележи, а на факултет веќе шмукаш други области и органи, доста оддалечени од вратот и деколтето :rofl: .
    Постфакултетскиот период не сум го поминала, кога ќе бидне ќе ви кажам и тогаш што се шмука, лиже и сл.

    Лелеееее ама сум безобразна, срам да ми е :!: :tmi: .
     
    На darklady12, teddygirl, SexyLady и 3 други им се допаѓа ова.
  8. Cello-PlaYer

    Cello-PlaYer Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2011
    Пораки:
    106
    Допаѓања:
    23
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Дозволувам но само на некои места каде што не се гледа. Еднаш имав на вратот и ме видеа дома. Од тогаш реков крај и навистина беше крај ( за шливкосување на видливи места ). Инаку да сакам да правам и еднаш дечко ми имаше толку грозна шливка дури црна некако му беше.. :$ :tmi: И откако се случи тоа му правам ама ретко и тоа исто така на некои места каде што не е толку забележително. :)
     
  9. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Не го практикувам ова шливкосувањево, со сегашниот дечко имафме и мала дискусија поради 2 шливки на мојот врат.. едноставно не ми изгледа убаво и угледно..
     
  10. Saya

    Saya Популарен член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2011
    Пораки:
    1.190
    Допаѓања:
    5.551
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Како што рече Тошо Малерот: „Шљивки батка, праат само сељаци“.

    Вратот ми е еден од омилените делови од телото и не давам да ми го шмукаат. Бакнежи да, шљивки не. Плус ретко го покривам со марами/ролки, па нема смисла да се шетам како вампир да ме каснал.

    Шљивки на внатрешниот дел на бутовите се друга работа. :lol:
     
    На darklady12, teddygirl, SexyLady и 6 други им се допаѓа ова.
  11. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Никогаш не ми биле интересни и не сум дозволила некој да ми остави шлифка намерно. Тој што пробал против моја дозвола си е добил нешто назад :D Мои другарки ги имаа, па пробаа да ги скријат од родителите по дома, ама гордо ги покажуваа на другарките, види што направивме синоќа со дечкото |(
     
  12. Jojoba

    Jojoba Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 април 2011
    Пораки:
    868
    Допаѓања:
    718
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    И мене прво ми текна на Тошо кога ја видов темава :D НЕ за шмукање на врат или гради, бљак. Имав една и единствена на врат која настанала несвесно, ја приметив откако ми кажаа во школо :tmi: Се осеќав... лошо, многу лошо и си помислив е супер сеа сите ќе мислат дека дечко ми е сељак :D
     
    На thinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Не сум обележала вака некого до сега, не е убаво.Луѓе те гледаат, домашните и не е баш пријатно.На не многу видливи места може :D
    Јас на пример на градите, речиси секогаш сум со шлифки, ама на врат не давам :$
     
  14. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.634
    Допаѓања:
    4.451
    Пол:
    Женски
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    На времето во основно беше интересно сега некако ептен детско не ми личи
     
  15. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Ма има помодерен начин на обележување на својата територија.
    Туку, што кога ти го обележиш вратот како твоја територија, а друга меѓуножјето ? :?:
    Јас сакам шмукам, јас сакам он мене шмука, он мене шливка на врат јас нему ВО газ стап. Параскева може да биде шливкосана цела, друг дел не.

    Никогаш не сум имала на врат, само еднаш маженцето (додека бевме во врска тазе сексуално активни) ми направи на цице :$ од пусти ќеф.

    Ме потсетивте на една школска. Доаѓа со ШЛИВОК ОГРОМЕН чиниш мајмун ја шмукал. И таква се покажува, трга коса сите да и ја видат. И ајде доаѓаат испитна комисија-каде, што, кој, кога. И следеше добра приказна.

    По една недела помалата и сестра призна дека она и ја направила, бидејќи дада и немала фатено дечко до тогаш, па ова демек да ги разувери другите :| |( Е тоа беше голем шок за испитната комисија. Така заврши нивниот последен работен ден, неславно.
     
    На SexyLady и eutixismena им се допаѓа ова.
  16. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.961
    Пол:
    Женски
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Поодвратно, попонижувачки и понеромантично нешто не постои. Демек ко животнине ќе се бележиме сеа...бог да чува. Никад не сум дозволила таков “луксуз“ никому и никогаш не би :D
     
  17. NoellePage

    NoellePage Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    910
    Допаѓања:
    1.767
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    На по сељачко нешто значи не може да ми текне...греота за младинава
     
  18. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Дека не личи да се шеташ обележан не личи, плус бројот на шлифки треба да е обратнопропорционален со бројот на години од пуста конформистичка примерност :D .
    Ама не се согласувам дека е одвратно, мене самиот шлифкомејкинг процес ми е меѓу нештата што ми предизвикуваат најголема возбуда и ко за инает баш на врат ми е екстазата :tmi: . Затоа сама барам понекогаш да сум подшмукната де без видливи обележја потоа. И не :shake: ,не се шлифките причина што обожавам ролки :D , добро де донекаде може и се.
    А, од друга страна пре би некој да ме обележи територијално вака, него со урина :D .
     
    На SexyLady, eutixismena и zhap4e им се допаѓа ова.
  19. WhiteAngel

    WhiteAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2011
    Пораки:
    2.107
    Допаѓања:
    1.640
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Не ми се ни интересни ни ми личат на знак на љубов, а најмалку ми се романтични. Не сум правела и никогаш не би дозволила некој да ми направи. Не сакам такви обележја...
     
  20. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Ептен сељачки ми е да бележиш некого на врат...и кога другите ќе видат Што? На г'з ќе паднат? Или пак ќе им отвориш тема на разговор :lol:
    Сепак и јас обележав еден фраер и тоа во прва година средно школо. Уствари тој самиот сакаше, јас не го натерав, ама со задоволство прифатив. Нареден ден татко му го забележал и го прашал "Која беше бе сине таа ненаситна?" :sweat:
    Енивеј, за скриените места и невидливи за околината тоа е дозволено, барем за мене :$