1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шлифки (Те обележав на вратот)

Дискусија во 'Врски' започната од pupi.girl, 11 септември 2011.

 1. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Шлифки... сите знаеме како се прават ( со шмукање на кожата навнатре) за некои е знак на љубов, за некои чиста бебешка глупост или нешто што сте го правеле кога сте биле млади.... Дали го оставате вашиот партнер да ви прави шлифки, дали ви се романтични или не.... слободно искажете се овде :D :D :D :D :D
   
 2. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.876
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Ај јас прва...Имав ќејф да оставам шлифки...а чат-пат оставав и мене да ми оставаат...како некое обележје се...уствари беа, веќе не ми се интересни :D ;)
   
 3. Beauchamp

  Beauchamp Популарен член

  Се зачлени на:
  4 септември 2011
  Пораки:
  1.921
  Допаѓања:
  5.594
  Пол:
  Женски
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  порано правевме сега не :$ знам дека последната беше на негов образ и беше црно ахахахаххах :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: незнам зошто ,до ден денес се смеам за тоа... иначе,не ми се нешто романтични,или интересни,онака,колку за неколку пати и доволно е :D
   
 4. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.716
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Јас му имам оставено неколку пати ама ненамерно, онака кога сум занесена и не сум свесна што правам. :D Инаку ги избегнувам, не ми изгледаат убаво, нападни се некако. А ако тој случајно ми направи, не се лутам (знам дека и тој не ги прави намерно :D)
   
 5. INSIDIOUS

  INSIDIOUS Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јули 2011
  Пораки:
  705
  Допаѓања:
  512
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Порано да, ама сега кога ми текне фуј :$
  Бај д веј еднаш имав една голема и мајками ја забележа, и од тогаш завршена сум со шлифките :D
  И сега кога ке видам некоја мн грдо ми стои, блјак, сите знаат што правела синоќа :lol:
   
 6. Bunny05

  Bunny05 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2011
  Пораки:
  260
  Допаѓања:
  124
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Не давам да ми прави многу невкусно ми стои,онака обележана :D А јас знам да му направам чат-пат и ме кара после,ама што да правам интересно ми е да му правам :rofl:
   
 7. najubava2010

  najubava2010 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 април 2010
  Пораки:
  1.619
  Допаѓања:
  4.644
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Ахх ме врати во младоста темава :) ...
  Со еден „дечко“ си се обележувавме секое гледање, а во тогашното „наше“ време, шливка на врат значеше исто што и сега срце на ѕид на фб :rofl: .
  И за да не не закачаат други, ќе си се шмукнеме и мирно спиеш, никоја не го дира кога ќе ја види шливката :rofl: .
  И така јас еднаш шливкосана седам дома кога ме виде брат ми :x ми одржа една лекција по „запознавање на меѓу-себни интимни и блиски меѓу-партнерски односи’’ и одтогаш секој момак кој на едно место на вратот ќе се задржеше подолго од 3 секунди добиваше клоца, а до душа воопшто не ни им дозволував да ме љубат во врат, гадно ми беше(детски памет :lol: ).

  Значи добри 5-6 години не практикувам шливкосување, тоа во основно е хит, кој има шливка-има дечко, во средно криеш траги повеќе да смуваш а не еден да те обележи, а на факултет веќе шмукаш други области и органи, доста оддалечени од вратот и деколтето :rofl: .
  Постфакултетскиот период не сум го поминала, кога ќе бидне ќе ви кажам и тогаш што се шмука, лиже и сл.

  Лелеееее ама сум безобразна, срам да ми е :!: :tmi: .
   
  На darklady12, teddygirl, SexyLady и 3 други им се допаѓа ова.
 8. Cello-PlaYer

  Cello-PlaYer Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 мај 2011
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  23
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Дозволувам но само на некои места каде што не се гледа. Еднаш имав на вратот и ме видеа дома. Од тогаш реков крај и навистина беше крај ( за шливкосување на видливи места ). Инаку да сакам да правам и еднаш дечко ми имаше толку грозна шливка дури црна некако му беше.. :$ :tmi: И откако се случи тоа му правам ама ретко и тоа исто така на некои места каде што не е толку забележително. :)
   
 9. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  3.749
  Допаѓања:
  8.595
  Пол:
  Женски
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Не го практикувам ова шливкосувањево, со сегашниот дечко имафме и мала дискусија поради 2 шливки на мојот врат.. едноставно не ми изгледа убаво и угледно..
   
 10. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.541
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Како што рече Тошо Малерот: „Шљивки батка, праат само сељаци“.

  Вратот ми е еден од омилените делови од телото и не давам да ми го шмукаат. Бакнежи да, шљивки не. Плус ретко го покривам со марами/ролки, па нема смисла да се шетам како вампир да ме каснал.

  Шљивки на внатрешниот дел на бутовите се друга работа. :lol:
   
  На darklady12, teddygirl, SexyLady и 6 други им се допаѓа ова.
 11. imelda

  imelda Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  1.622
  Допаѓања:
  10.327
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Никогаш не ми биле интересни и не сум дозволила некој да ми остави шлифка намерно. Тој што пробал против моја дозвола си е добил нешто назад :D Мои другарки ги имаа, па пробаа да ги скријат од родителите по дома, ама гордо ги покажуваа на другарките, види што направивме синоќа со дечкото |(
   
 12. Jojoba

  Jojoba Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 април 2011
  Пораки:
  868
  Допаѓања:
  718
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  И мене прво ми текна на Тошо кога ја видов темава :D НЕ за шмукање на врат или гради, бљак. Имав една и единствена на врат која настанала несвесно, ја приметив откако ми кажаа во школо :tmi: Се осеќав... лошо, многу лошо и си помислив е супер сеа сите ќе мислат дека дечко ми е сељак :D
   
  На thinkerbell му/ѝ се допаѓа ова.
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.328
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Не сум обележала вака некого до сега, не е убаво.Луѓе те гледаат, домашните и не е баш пријатно.На не многу видливи места може :D
  Јас на пример на градите, речиси секогаш сум со шлифки, ама на врат не давам :$
   
 14. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.538
  Допаѓања:
  4.057
  Пол:
  Женски
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  На времето во основно беше интересно сега некако ептен детско не ми личи
   
 15. blond

  blond Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  2.251
  Допаѓања:
  4.691
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Ма има помодерен начин на обележување на својата територија.
  Туку, што кога ти го обележиш вратот како твоја територија, а друга меѓуножјето ? :?:
  Јас сакам шмукам, јас сакам он мене шмука, он мене шливка на врат јас нему ВО газ стап. Параскева може да биде шливкосана цела, друг дел не.

  Никогаш не сум имала на врат, само еднаш маженцето (додека бевме во врска тазе сексуално активни) ми направи на цице :$ од пусти ќеф.

  Ме потсетивте на една школска. Доаѓа со ШЛИВОК ОГРОМЕН чиниш мајмун ја шмукал. И таква се покажува, трга коса сите да и ја видат. И ајде доаѓаат испитна комисија-каде, што, кој, кога. И следеше добра приказна.

  По една недела помалата и сестра призна дека она и ја направила, бидејќи дада и немала фатено дечко до тогаш, па ова демек да ги разувери другите :| |( Е тоа беше голем шок за испитната комисија. Така заврши нивниот последен работен ден, неславно.
   
  На SexyLady и eutixismena им се допаѓа ова.
 16. tessie

  tessie Форумски идол

  Се зачлени на:
  11 ноември 2010
  Пораки:
  5.352
  Допаѓања:
  18.441
  Пол:
  Женски
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Поодвратно, попонижувачки и понеромантично нешто не постои. Демек ко животнине ќе се бележиме сеа...бог да чува. Никад не сум дозволила таков “луксуз“ никому и никогаш не би :D
   
 17. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.756
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  На по сељачко нешто значи не може да ми текне...греота за младинава
   
 18. Theodora

  Theodora Популарен член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  1.505
  Допаѓања:
  5.565
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Дека не личи да се шеташ обележан не личи, плус бројот на шлифки треба да е обратнопропорционален со бројот на години од пуста конформистичка примерност :D .
  Ама не се согласувам дека е одвратно, мене самиот шлифкомејкинг процес ми е меѓу нештата што ми предизвикуваат најголема возбуда и ко за инает баш на врат ми е екстазата :tmi: . Затоа сама барам понекогаш да сум подшмукната де без видливи обележја потоа. И не :shake: ,не се шлифките причина што обожавам ролки :D , добро де донекаде може и се.
  А, од друга страна пре би некој да ме обележи територијално вака, него со урина :D .
   
  На SexyLady, eutixismena и zhap4e им се допаѓа ова.
 19. WhiteAngel

  WhiteAngel Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2011
  Пораки:
  2.107
  Допаѓања:
  1.638
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Не ми се ни интересни ни ми личат на знак на љубов, а најмалку ми се романтични. Не сум правела и никогаш не би дозволила некој да ми направи. Не сакам такви обележја...
   
 20. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  498
  Шлифки ( Те обележав на вратот )

  Ептен сељачки ми е да бележиш некого на врат...и кога другите ќе видат Што? На г'з ќе паднат? Или пак ќе им отвориш тема на разговор :lol:
  Сепак и јас обележав еден фраер и тоа во прва година средно школо. Уствари тој самиот сакаше, јас не го натерав, ама со задоволство прифатив. Нареден ден татко му го забележал и го прашал "Која беше бе сине таа ненаситна?" :sweat:
  Енивеј, за скриените места и невидливи за околината тоа е дозволено, барем за мене :$