1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шлифки (Те обележав на вратот)

Дискусија во 'Врски' започната од pupi.girl, 11 септември 2011.

  1. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.729
    Допаѓања:
    122.076
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    :lol: Си се изнасмеав.На сите ни се сељaчки,одвратни ама сепак нема ниедна што не ги носела или не ги направила некогаш.Барем еднаш :lol:
    За мене не се карактеристични за периодот за основно,(сега пошто многу ни се напредни девојчиците-разбирам дека им е занимливо ;) )зашто во средно го фатив првиот дечко.И поима немав што е тоа,додека еднаш не си го видов на врат...ми беше ептен гадно ама ептен а за беља,мама ми го виде :$ .Му реков никогаш повеќе да не ми прави,а и јас мразев некому да правам...ама се случувало ете онака занесени ,и ќе се деси.Ама она на вратот па и фалење дека го имаат ...can't understand :|
     
  2. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    3.269
    Шлифки ( Те обележав на вратот )

    Мразам кога ми прават шливки и најчесто кажувам дека несакам. А незнам зошто дечко ми обожава шливки, па затоа летово шеташе како да го нападнало животно :lol:
     
    На katerina222 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Прв и единствен пат во животов ми ја „подари“ првиот дечко, во средно нели тоа :)
    И тоа идиотот кога фати да шмука, а ние седнати во сендвичарата спроти училиштето, внатре луѓе колку ти душа сака, Боже сачувај |(
    Јас го изгребав, му вратив мило за драго да не му текне уште еднаш, а додека ми помина со марами шетав на мене. Па уште да се фалам?! :o |(
     
    На eli25 и Hiii им се допаѓа ова.
  4. lucky-girl

    lucky-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 септември 2011
    Пораки:
    70
    Допаѓања:
    16
    лелее,сега пред некое време имав и многу се налутив..се наоѓаше позади уво и не се гледаше од косата но глупаво ми беше да знам дека воопшто постои хахах....и следниот ден Памти па прати :P да ти кажам нешто му реков мал,краток муабет и ЦВРЦ ете ти е тебе хахаха тој па поише се налути дека има пократка коса ама ако му е,кога се мешка со мене кога не сакам :rock: инаку сигурно се тоа знаци на љубов штом постојат нели :*
     
  5. vampire.p

    vampire.p Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    11
    мене не ми се нешто романтично..но интересни беа кога јас ги правев :)
    на вториот наш состанок се опијанивме и двајцата и наредниот ден тој имаше 6 шлифки на десниот образ и вратот и 2 на левиот .. од тогаш не имам правено шлифки...тој на мене 2 ама ненамерно беа :)
    а сега и не се толку интересни
     
  6. MarchelineAmaru

    MarchelineAmaru Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    2.255
    Допаѓања:
    1.343
    Ах да ,жигосување на говедото да се знае кој му е стопан :rofl:
    Не го оставам ,секако дека не ,ужас ме фаќа од тие точкести крварења ,ама се гнасни :puke:
    Арно ама ,оно моје ,маленкото ,си има многу нежно кожиче и јас ете така да го цмокнам ко стринка (читај - со цела внатершност на чурилката :lol: ) ,нему му се појавуваат шливки.
    И ај сега?
    Мое си е јунчето ,бре ,што сакам ќе му правам :lol: :rofl:
     
    На Lov3 и Hipica им се допаѓа ова.
  7. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Да бе, животни сме ние па да си обележуваме територија...
    Се има десено, ама децентно ме има ишмукано и грицнато на внатрешниот дел од раката и ме боли и нема пристап сеа. И на бут. 8)

    На врат делува глупо само коа се фалат.

    Гробили...
     
  8. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    и ја така :$
     
  9. unhappyy

    unhappyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    147
    Понекогаш онака на зезанција порано..сега ми е детска работа,а и не знам како би се фалела со тоа,јас си носам ролки,марами или шал евентуално ако се појави од некаде..глупаво ми е да ја прчам демек‘‘ ееејјјј јас имам шлифкааа‘‘ пффф..
     
  10. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Јас од тие што никогаш во животот ниту имале, ниту па направиле шливка. Значи ептен ми се одвратни. Крвни подливи, па уште намерно направени не ми се знак на љубов, па ни на страст. На ништо не личат. За страстно шмучкање на "работи" на друго место ме води мозокот. :D Не можам да сфатам како "ненамерно" се прави шливка. Според тоа дека имам прилично нежна кожа, често ми се прават модринки, а до сега не сум имала шливка, значи треба бааги да зашмукаш за да го добиеш посакуваниот ефект. А модринки од страсно фрлање по ѕидови, маси и ќошиња од столици, е такви си имам редовно :D . Ама од сценскиот настап се тие, а толку се внесувам во улогата што не ни забележувам каде се трескам.
     
  11. angel4e121

    angel4e121 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 август 2010
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    291
    аххх.....тие шлифки...
    обожавам да го обележувам некој...
    Го оставав само дечкото да ми прави..ама никогаш нема да заборавам ми направи прво 4 раздалечено и потоа ги спои тоаа не беше шливка..преголема беше и немаше шанса да ја скријам со пудра и бев приморана да носам шалови -.-''
     
  12. didush

    didush Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    176
    Допаѓања:
    293
    Пол:
    Женски
    Шлифките се детски работи па и непријатно изгледаат.Мене лично би ми било страм да излезам со шливка на вратот :worried:
     
  13. Melany.Macedonia

    Melany.Macedonia Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2012
    Пораки:
    333
    Допаѓања:
    67
    Значи најмногу ги мразам, особено ко ќе се сетам со колку пудра ги прикривав и не успевав целосно :@
    икорфгои0рјг0иреј-0р,г0фтг0ири0рнфи0- најголема глупост!
     
  14. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Тој мене на врат ми нема направено,освен по образите ме има гризано онака од милост,а јас него еднаш на врат онака фино лепо да му вратам и тој не осетил а потоа кога се видел во гледало сите го прашувале да не го тепал некој,се утепав од смеење,ама оттогаш наваму не,сме се договориле без такви глупости зошто не ни личи не сме деца.
     
  15. PinkGir123

    PinkGir123 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    759
    леле ама страм ми беше значии една на ногата а баш лето беше и криј се криј се мајка ми ја здогледауваа и велии леле од што ти е оваа :o и јас ми од .... (дечко ми) :$
     
  16. machka1

    machka1 Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    334
    Допаѓања:
    1.349
    Пол:
    Женски
    Оставањето траги на партнерот ми е бесмислено ако е за очите на другите.Сум дивјак, не велам не.Но мразам шливки, а посебно намерни.Се случиле, пијан бил чоек..Сите други мали слатки задоволства со мала доза на болка (касање, гребење) ми се дел од страста, во никој случај навика или секојдневие во општењето со партнерот.
     
  17. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    Е значи поглупа работа,типична за деца јас стварно не сум видела
    Демек еј види ме дечко ми што ми направи мислам wtf? Не не сваќам, јас имав пред 3-4 месеци ама не ни осетив кога ми ја направи,да знаев ќе го кренев на шут,после тоа се мачкав со пудра на врат бидејќи многу ми беше срам, те обележав на вратот? Море сум го обележала јас него на друго место ама не му се гледа
     
    На machka1 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Miss666

    Miss666 Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2011
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    3.216
    Пол:
    Женски
    Порано ми беа интересни, сега веќе сметам дека тоа не е работа на нормални возрасни луѓе. Периодот на шлифките скоро сите сме го поминале, па не ни е веќе интересен, и подобро што е така..

    Во мои години дури и некултурно ми делува да видам некој/а така..
     
  19. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Не ми се убави. Ко член на домашно насилство да си.
    Неам ни добиено ни направено.
    А осеќам дека ако направам ко што ми се разделени 10 сантима забите ко ќе и ја шмукнам кожата вена ќе и скинам. :|
     
    На TennisBabe му/ѝ се допаѓа ова.
  20. SEKSI.BARBI

    SEKSI.BARBI Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2011
    Пораки:
    152
    Допаѓања:
    43
    :tmi: porano mi bese interesno i da pravam i da imam no sega toa mi izgleda malku nezrelo,ama ponekogas se slucuva :lol: