1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шлифки (Те обележав на вратот)

Дискусија во 'Врски' започната од pupi.girl, 11 септември 2011.

  1. Mekana

    Mekana Активен член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Девојки , имам шливка на градите.. И дај кажете ми некој совет како до нова година да ми помине , што да ставам ??
     
  2. katrin96

    katrin96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 мај 2011
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    9
    знаете ли како побрзо да помине?
     
  3. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.193
    Допаѓања:
    10.813
    Пол:
    Женски
    Нема поминување, тоа е модрица, треба време сама да си се излечи.
    Милиот ми правеше шливки мислам дека секоја недела порано, од ролка не можев да искочам :D Додуша се тоа се случувало во момент на страст, па ни ја не приметував дури не биднала работата :$
    Како и да е, ништо страшно. Сега не ми личи да одам со шливки по вратот, но порано не ми сметаа.
     
  4. Elena69221

    Elena69221 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 август 2011
    Пораки:
    2.352
    Допаѓања:
    3.519
    Пол:
    Женски
    Многу лоша работа! Се лутам кога некој ми прави тоа. Ама понекогаш се случува и јас да направам.. без размислување. :D
     
  5. flowerred

    flowerred Активен член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2013
    Пораки:
    79
    Допаѓања:
    34
    На вратот еднаш сум имала глупост а според мене ,а на градите појќе пати ама една вечер кога се запна чоеков градите ми ги откорна ма :rofl: немаше место кај што не бев шливкосана дури крв ми протече болеше тоа :x аа и сум имала еднаш на гз :lol:
     
  6. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Само еднаш имав и повеќе не, но некако возбудливо ми е да ме тегла да ме бакнува така или јас на него... Но сепак кога ке видам некој со шлифки не ми е убаво... Повеке сакам на места каде не се гледаат :lol: :$
     
  7. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    И на мене и на партнерот тоа ни е многу просто и никогаш не сме ни помислиле да го направиме, а камо ли да го направиме. Работава, еј сите видете што правев синоќа, божем накит е па ќе се фалиме со него и ќе го носиме како украс. :D
     
  8. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Не го сакам тоа ич. Немој ни да помислил на такво нешто. Па не сме деца да одиме обележани на вратот. Се шетаме, или одиме на работа и со шлифки. Никогаш не сум правела, а несакам ни да ми прават. Не се докажува така љубовта.
     
  9. Viktorijaaa5

    Viktorijaaa5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 октомври 2013
    Пораки:
    5.348
    Допаѓања:
    83.696
    Пол:
    Женски
    Абе ајде детска работа до прва шлифки ќе си прајм :D Сум имала 2-3 пати ама кога бев тинејџерка . А сега ни правам ни сакам да ми прават :D Се случува да видам некоја бележана некогаш или кога ќе видам машко цел модар по вратот :x неубаво е за во јавност :D
     
  10. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    тоа е нешто што најмногу ме нервира ми има направено шлифка и го гризнав со сета сила за уста и крв му пуштив :lol:
     
  11. ABeautiful

    ABeautiful Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2013
    Пораки:
    179
    Допаѓања:
    56
    Пред две години,бев премногу занесена по едно момче. Па ми направи шлифка и имав лошо искуство,затоа што ме фатија дома и прво морав да лажам а после да ја кажам вистината...
     
  12. princess5

    princess5 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    4.880
    Допаѓања:
    34.223
    Пол:
    Женски
    нешто што ми е да не речам најодвратно и најглупа работа не ги сакам ама ич ни да правам ни да ми направи..
     
  13. QueenN

    QueenN Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2011
    Пораки:
    246
    Допаѓања:
    342
    Пол:
    Женски
    Не сум имала шливка, ниту пак сум му направила на дечко ми. Меѓутоа, мојата кожа е многу нежна па само малку посилно да ме бакне или гризне,веднаш се познава и стои така црвено некое време. Не ги сакам шливките, тој се согласува со мене па немаме проблеми :$
     
  14. Jenniffer

    Jenniffer Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2013
    Пораки:
    2.375
    Допаѓања:
    7.415
    Пол:
    Женски
    Многу ми се грди, толку грдо изгледаат особено на вратот. :tmi:
    Немам зборови...
     
  15. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Леле ми нема погнасно нешто!Криј се ајде со ролки па кога ќе ги видам некој сега во ова наше понапредно време уште со шлифките се шетаат!Боже сачувај :x
     
  16. ana-girl

    ana-girl Популарен член

    Се зачлени на:
    14 март 2011
    Пораки:
    535
    Допаѓања:
    648
    Една сум имала до сега и беше чисто од љубопитност направена и не многу голема. Многу вешто ја сокрив. :lol:
     
  17. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    Има ли некој начин што побрзо да мине, што да се стави,што да се прави... ? :?:
     
  18. m3a3c3a3

    m3a3c3a3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 октомври 2011
    Пораки:
    414
    Допаѓања:
    259
    Сакам да му правам на дечко ми, но не сакам тој да ми прави :lol:
    а leо- nora може само да се прекрие со пудра и тоа да ставиш 5 слоја или да се прикрие со облека.
     
  19. Leo-nora

    Leo-nora Популарен член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    1.934
    Допаѓања:
    1.260
    Пол:
    Женски
    100 слоја ставив и сите можни нијанси ги пробав, ама проклето тоа делче деле( ко потемно иде) :D
    ми се плаче ко ке се видам, веке 3та ден ја имам и божик ме фати :D
    Од прилика колку дена ,,носат,,???? :D
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.668
    Пол:
    Женски
    Не можат да се прикријат со пудра, па дури и да ставите десет слоја.
    Многу тешко се прикрива со жолт коректор. Затоа што нели, местото е модро - кафено-виолетово и какво ли уште не, па единствено можете да го неутрализирате со жолт коректор и потоа малку пудра одозгора.
    Само пудра ретко кога може да помогне, освен ако не станува збор за мало и не толку приметно место.

    Ако е црвено (а штом веќе неколку дена го имаш, се сомневам дека е такво), со зелен коректор ќе се неутрализира малку од малку.