1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Шминкери во Скопје

Дискусија во 'Канта' започната од frosyGrc, 10 декември 2015.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. frosyGrc

  frosyGrc Популарен член

  Се зачлени на:
  21 март 2015
  Пораки:
  313
  Допаѓања:
  1.886
  Пол:
  Женски
  Девојки кој е вашиот став за професионалните шминкери кај нас во однос на цена, производи кои ги користат и слично?

  Која цена е прифатлива за вас?

  Кого би препорачале, кого би критикувале?

  Што е она што барате кога одите на професионална шминка, дали имате конкретни барања или оставате на мејк ап атристот да го направи тоа за вас?

  Дали сте реални со барањата кога барате определен тип на шминка, односно дали вашето око поддржува таков тип на шминка?
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.113
  Допаѓања:
  56.351
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.