Штикли кои ви се допаѓаат...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од shmizlaa, 23 декември 2010.

 1. shmizlaa

  shmizlaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Овде ставете ги штиклите што најмногу ви се допаѓаат...Да видиме кои штикли ке бидат најубави :D [​IMG]
   
 2. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
  штикли кои ви се допагаат...

  Да не треба да биде темава во мода и стил,или грешам?
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.875
  Допаѓања:
  30.674
  Пол:
  Женски
 4. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.786
  Допаѓања:
  13.191
  штикли кои ви се допагаат...

  ^ може да биде како игра. Секоја да си поставува по некоја штикла или слично. :wasntme:
   
 5. shmizlaa

  shmizlaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  па ајде да поставуваме :D
   
 6. nate.k

  nate.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Te vakvi sakam...<3
   

  Прикачени фајлови:

 7. shmizlaa

  shmizlaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  убави се :) ако најдеш такви едни и мене чувај ми :D
  еве од мене други
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  85
  Играва може да се игра што секоја форумџика и поставува штикла на форумџиката над тебе :) На пример вие сте на ред мене да ми ставете а наредниот на тој што мене ми поставил и така натаму!Исто како што има тема Погоди ја личноста над вас оваа нека биде Постави и штикла над форумџиката над вас..Шмизла смени го насловот :)
   
 9. sea-star

  sea-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • ryh.jpg
   ryh.jpg
   Големина на фајлот:
   5 KB
   Прегледи:
   994
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.561
  Допаѓања:
  7.973
  Пол:
  Женски
  Ај за некоја година :talk:
  [​IMG]
   
 11. Kala007

  Kala007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 12. Ayomi

  Ayomi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Gi obozavaam :*
   

  Прикачени фајлови:

 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.471
  [​IMG]

  нема да се смирам додека не ги поседувам. :D
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.380
  Tall, Dark and Handsome :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 15. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  794
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 16. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
 17. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.070
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.875
  :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 23.jpg
   23.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   141
 19. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски
 20. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  552
  Пол:
  Женски