1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Штикли кои ви се допаѓаат...

Дискусија во 'Форумски игри' започната од shmizlaa, 23 декември 2010.

 1. shmizlaa

  shmizlaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  Овде ставете ги штиклите што најмногу ви се допаѓаат...Да видиме кои штикли ке бидат најубави :D [​IMG]
   
 2. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  86
  штикли кои ви се допагаат...

  Да не треба да биде темава во мода и стил,или грешам?
   
 3. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.911
  Допаѓања:
  31.650
  Пол:
  Женски
 4. x.Daisy.x

  x.Daisy.x Популарен член

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  3.888
  Допаѓања:
  13.458
  штикли кои ви се допагаат...

  ^ може да биде како игра. Секоја да си поставува по некоја штикла или слично. :wasntme:
   
 5. shmizlaa

  shmizlaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  па ајде да поставуваме :D
   
 6. nate.k

  nate.k Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јуни 2010
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Te vakvi sakam...<3
   

  Прикачени фајлови:

 7. shmizlaa

  shmizlaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 декември 2010
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  1
  убави се :) ако најдеш такви едни и мене чувај ми :D
  еве од мене други
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 8. Angel4e123

  Angel4e123 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2010
  Пораки:
  140
  Допаѓања:
  86
  Играва може да се игра што секоја форумџика и поставува штикла на форумџиката над тебе :) На пример вие сте на ред мене да ми ставете а наредниот на тој што мене ми поставил и така натаму!Исто како што има тема Погоди ја личноста над вас оваа нека биде Постави и штикла над форумџиката над вас..Шмизла смени го насловот :)
   
 9. sea-star

  sea-star Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 октомври 2010
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  4
  8)
   

  Прикачени фајлови:

  • ryh.jpg
   ryh.jpg
   Големина на фајлот:
   5 KB
   Прегледи:
   994
 10. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  Ај за некоја година :talk:
  [​IMG]
   
 11. Kala007

  Kala007 Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јануари 2011
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  6
  :)
   

  Прикачени фајлови:

 12. Ayomi

  Ayomi Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 февруари 2011
  Пораки:
  6
  Допаѓања:
  4
  Gi obozavaam :*
   

  Прикачени фајлови:

 13. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.481
  [​IMG]

  нема да се смирам додека не ги поседувам. :D
   
 14. Rock-a-Fella

  Rock-a-Fella Популарен член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  1.392
  Допаѓања:
  1.384
  Tall, Dark and Handsome :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 15. the.one

  the.one Популарен член

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  564
  Допаѓања:
  797
  :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

 16. eutixismena

  eutixismena Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 мај 2011
  Пораки:
  408
  Допаѓања:
  1.414
 17. MSkorpionka

  MSkorpionka Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.972
  Допаѓања:
  4.096
 18. La.Reina.Del.Sur

  La.Reina.Del.Sur Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 мај 2011
  Пораки:
  1.508
  Допаѓања:
  3.878
  :inlove: :inlove: :inlove:
   

  Прикачени фајлови:

  • 23.jpg
   23.jpg
   Големина на фајлот:
   28,2 KB
   Прегледи:
   141
 19. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски
 20. Anja98

  Anja98 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2011
  Пораки:
  362
  Допаѓања:
  553
  Пол:
  Женски