1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. Unfaithful18

  Unfaithful18 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2010
  Пораки:
  2.381
  Допаѓања:
  1.114
  Пол:
  Женски
  Си седите со дечко ви, се галите, се палите, и кога одеднаш оп : Ве нарекува со друго име :o
  Што ќе направите :lol:
   
 2. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  21.698
  Допаѓања:
  65.016
  Пол:
  Женски
  Леле од кај ги вадиш темиве :D
  Ќе реагирам бурно тоа сигурно. Тоа е показател дека нешто друго му е на памет и не треба да се занемари.
   
 3. girl12

  girl12 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  651
  Допаѓања:
  43
  Па не знам како би реагирала но сигурно некако би .. хахаха :lol: :lol:
  Иначе ова никогаш не ми се случило и се надевам дека нема да ми се случи :)
   
 4. katakomba24

  katakomba24 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  614
  Допаѓања:
  533
  Името не ми го имат згрешено само кога ќе му пратев поздрав по некој прашуваше која е таа. И секако дека реагирав на то. :D
   
 5. SummerGirl

  SummerGirl Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  15.588
  Допаѓања:
  31.663
  Пол:
  Женски
  Ќе го направам лом ако се случи тоа.
   
 6. Lolipop23

  Lolipop23 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 март 2010
  Пораки:
  5.514
  Допаѓања:
  27.295
  Пол:
  Женски
  Леле па ако ме нарече по некоја бивша, леле тогаш :@
   
  На faye му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Lina24

  Lina24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2010
  Пораки:
  2.230
  Допаѓања:
  438
  како бе да ми го згреши името, маа нема шанси има некој напад да имам ќе го направам лом :devil: тоа е знак дека на некоја друга мисли па што му се испуштило. има еден пример на една другарка дечко и ја именувал со името на бившата и тоа преку телефон додека се расправале и овој а бе .... не ме нервирај сега уште толку
   
 8. aNy-to

  aNy-to Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2010
  Пораки:
  1.047
  Допаѓања:
  394
  лелеее ќе се направам лом,ќе барам објаснување,нема шанси тоа така да помине............. :@
   
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.068
  Допаѓања:
  87.713
  Пол:
  Женски
  очи нема веќе да ми види :@
   
  На bastet му/ѝ се допаѓа ова.
 10. chicka

  chicka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 мај 2010
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  97
  ќе го убијам на лице место :punch:
   
  На bastet му/ѝ се допаѓа ова.
 11. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  хмммммммммммммм...ќе биде интересно :lol: :lol:
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  имат лом да го напрам :devil: фала богу досега никој не ми го згресил името :D
   
 13. Ferhunde-L

  Ferhunde-L Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јули 2010
  Пораки:
  163
  Допаѓања:
  14
  Јас му го имам згрешено името на дечко ми со еден школски, бидејќи ме задеваше и секој одмор го викав неговото име и ми се испушти. му кажав на дечко ми зошто му го згрешив името и потоа тој го направи пепел школскиот(и требаше) и од тогаш повеќе не ме задева. Ама многу бурно реагираше. да бев на негово место би му раскинала!
   
 14. anneyy

  anneyy Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јули 2010
  Пораки:
  1.280
  Допаѓања:
  1.420
  1.Ако сте на почетокот на врската и тогаш ви го згрреши името значи не ве познава доволно
  2. Ако сте во подолга врска мислам дека тоа не е во ред
  можно е да мисли на друга
  или веке ја има :D :D :D
   
 15. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Ќе го плеснам и ќе си плачам. И нема да му верувам повеќе :o :(
  :lol: Тоа е страшно бе :o
   
 16. annnni

  annnni Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2010
  Пораки:
  3.025
  Допаѓања:
  645
  :D :D :D :D :D МЕ ИЗНАСМЕА
   
 17. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.166
  Допаѓања:
  26.994
  Јас имам бујна фантазија. И секогаш си замислувам Што ако... Си го имам и ова размислувано. Само незнам, некако многу ми е шпанска серија, таму обично во сон довикуваат други. А ако ми го згреши името веднаш ќе го пратам кај таа што ја помешал со мене :lol:
   
 18. Victorya

  Victorya Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.398
  Допаѓања:
  508
  Ќе реагирам бурно и не знам дали после тоа ќе можам да бидам со него, а ако бидам сигурно нема да можам да му верувам.
   
 19. Scarlet88

  Scarlet88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 март 2010
  Пораки:
  753
  Допаѓања:
  328
  Има да го откачам на лице место.........никогаш нема повеќе да му верувам! :swear:
   
 20. skygirl

  skygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  153
  Ќе го испратам кај таа со другото име...
  Ама пред тоа ќе си добие шамар сигурно, да се освести со која е :lol: