1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

  1. mirko

    mirko Нов член

    Се зачлени на:
    27 јули 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    mi se ima sluceno edns se vozam so motor i se pozdravuvam so 1 par na devojka i decko.....a si ziveam mnogu dobro i so 2cata i pokraj toa sto so nea go imav muabetot nekako povekje no ne e vazno.....si otidov jas i posle nekoe vreme mesto negovoto ime go viknala decko i so moeto ime ..... toa go znam zatoa sto ona mi go kaza toa a detali ne sum prasuval
     
  2. viki44e

    viki44e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    1.988
    Допаѓања:
    1.087
    Ми се има слученоо!
    Го запознав преку моја добра другарка..Беа многу добри другари..нон стоп заедно..И кога беше со мене го кажа нејзиното име..И јас му викам''Aхаа!Сега штоо??'' :D :D И како демек вика нон стоп сме заедно вака така..И стварно така испадна..Немало ниту пак после тоа имаше нешто меѓу нив..Али во моментот не ми беше убаво иако и дечкото не ми значеше многу..
    Кога би ми се случило со некој што ми значи..би ми било стварно тешко и би баралa објаснување! :!:
     
  3. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.596
    ... ќе му речам - Собирај парталите и оди си кај неа! :devil:
    А за некој ден, и јас "случајно" ќе го згрешам неговото име. :P
    Иако, ми се случило од премногу работа и умор, да му го погрешам неговото име, и да го изговорам името на колегата, а немаше нормално ништо помеѓу нас. Се случуваат грешки... понекогаш :)
     
  4. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Епа Трендафилче ти немаш право да се буниш ако ти го згреши :lol: :lol:
     
  5. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Јака тема, а уште појаки коментари! :clap: 8)

    иначе....Ќе го удрам! :rofl: и ќе си заминам! :hai:
     
  6. RedRose97

    RedRose97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јули 2010
    Пораки:
    357
    Допаѓања:
    158
    Па зависи дали сме на почеток на врската. Ако сме готов е :ninja: :D
    Ако не ќе го прашам која е таа и потоа ќе ја испрашам и неа убаво. Ако е бивша нека се смират сигурно а сака уште.
     
  7. N.E.87

    N.E.87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    270
    Допаѓања:
    12
    Абе ние жените сме опасна работа :D веднаш на кавга одиме.А што ако на нас ни се случи тоа, што ако од премора или од работа или од било што по грешка наместо со неговото име му се обратиме со името на брет ни или бартучет ни или некој колега? И на нив може да им се случи истата грешка,а што ако ве повика со името на неговата мајка? Веднаш ќе го пратите кај неа? :D хахаха.
    Мислам дека се зависи од ситуацијата ако си седиме и онака си правиме муабет општо тогаш ќе побарам објаснување,мегутоа ако тоа е некој интимен момент догаш ни да не правиме муабет,никогаш повеќе нема да ме види :rofl: .
    За среќа ми се нама случено ништо вакво до сега :)
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Неколку пати место маче да ми каже или моето име , ми го има кажано на сестра му името .. Подобро нејзино него ли на некоја друга . Инаку , ств не знам што би напраила.. :^)
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Корекција :!: : Ќе го ИСТЕПАМ и ќе си заминам :D
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.025
    Допаѓања:
    199.000
    Пол:
    Женски
    Луѓе сме, грешиме... мене ми се случува во секојдневниот говор да погрешам нечие име, значи на некого да му се обратам со друго име. Најчесто со внуките и братучетките... многу женски сме бе :lol: па ги мешам некогаш, едноставно, не од што им ги заборавам имињата или ликовите, туку едноставно така ќе ми дојде. Па не се заморувам многу ако либето ми го згреши името во секојдневни ситуации. Ама за време на секс, милувања, и слично ..... еееее... тогаш ќе се замислам, ма што ќе се замислам, ќе се налутам. И тоа јако... знам да бидам малку повеќе темпераментна, и иако го контролирам успешно тој темперамент, ми се случува да имам испади. Ама ако се случи оваа ситуација со грешење на името... е тогаш, ураган!
     
  11. Iki.Olsen

    Iki.Olsen Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2010
    Пораки:
    434
    Допаѓања:
    115
    Се сложувам со тебе во целост.
     
  12. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Мене за малку ќе ми се случеше да го викнам со името на бившиот,ама за среќа навремено реагирав, а зборовите од `пола пат` ги соправ :sweat: Не примети ништо,ама јас глупаво се чуствував. И долго после тоа размислував и милиоон пати си го вратив филмот за да дознаам зошто.Со бившиот расчистив одамна целосно и не сум помислила сто години на него. Ама ете така потсвесно ќе му го изговорев името. :worried:
     
  13. doktorka-an

    doktorka-an Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 мај 2010
    Пораки:
    1.078
    Допаѓања:
    344
    мене еднаш ми с еслучи интересна случка со дечко ми и бев многу лута.....тој цела ден работеше со неговата братучеда џаси и вечерта така изморен ние спиеме и додека се врте еднаш ми вика чекај џаси де сврти с емалку направи место за мене.и јас како попарена станав се смеев ама ми беше криво.станав и право дома бев дете и не сакав никакво објаснување......ама тоа само за негова братучеда а што е беше да беше некоја женска.....нема шанси другпат д а ме виде хахаха
     
  14. Iva-Mici

    Iva-Mici Популарен член

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    237
    Само се вртам и ќе му кажам ај иди си кај неа.Ама ние до душа никогаш и не се викаме по име,така да минимални се шансите за утка :lol:
     
  15. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    Ми се нема случено да ми го згреши името ама ако се случи сигурно многу лошо ќе реагирам.Инаку еден негов пријател ме има еднаш наречено по име на бившата на дечко ми,а бевме заедно со дечко ми тогаш,мислам дека беше некоја веселба,сите бевме малку повеке расположени,дечко ми моментално го корегира,како и да е не замерив многу во тој момент,ама памтам дека се случи :!:
     
  16. Neytiri

    Neytiri Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    1.289
    Допаѓања:
    2.457
    Станувам си заминувам :)
     
  17. ciribiribela

    ciribiribela Популарен член

    Се зачлени на:
    12 август 2010
    Пораки:
    1.272
    Допаѓања:
    651
    Пол:
    Женски
    Не се сеќавам да му се случило тоа, ама ако се случи следува детална истрага, која е таа. Не може некој да го изговара името на некоја, ако таа не му значи нешто или ако не е во постојан контакт со неа :!:
     
  18. artemis

    artemis Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јуни 2010
    Пораки:
    358
    Допаѓања:
    324
    Пол:
    Женски
    Глупости, ретко кој одговорил искрено на прашањето. Ко божем сите ке ги откачите дечковците ако ви го згрешат името. Сите би простиле таква глупост по за 24 часа. Јас би се насмеала, би се распрашала што како и толку. Ако од се се прави драма, тешко нас
     
    На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
  19. joelle

    joelle Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2010
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.366
    се изнасмеав на коментарите. де па вие што толку сериозно сте си го сватиле тоа. мене да ми се случи јас би го прашала која е таа доколку ми е непознато името а инаку мислам дека би се изнасмеала слатко и би го задевала за тоа. не значи дека ако го изговорил тоа име дека мисли дека се мази со неа. јас на вереникот секако ми се имам обратено и со тато и со мамо и со името на цимерот и не ни сме продолжиле да зборуваме што како така да ова за мене не е проблем.
     
  20. meruska

    meruska Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2010
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    103
    нисто страсно на јазикот немаме коски Човек греси :D може и ние ќе погресиме некад :D ненамерно
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.