babylove кашички

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. mirko

  mirko Нов член

  Се зачлени на:
  27 јули 2010
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  mi se ima sluceno edns se vozam so motor i se pozdravuvam so 1 par na devojka i decko.....a si ziveam mnogu dobro i so 2cata i pokraj toa sto so nea go imav muabetot nekako povekje no ne e vazno.....si otidov jas i posle nekoe vreme mesto negovoto ime go viknala decko i so moeto ime ..... toa go znam zatoa sto ona mi go kaza toa a detali ne sum prasuval
   
 2. viki44e

  viki44e Популарен член

  Се зачлени на:
  17 мај 2010
  Пораки:
  1.988
  Допаѓања:
  1.084
  Ми се има слученоо!
  Го запознав преку моја добра другарка..Беа многу добри другари..нон стоп заедно..И кога беше со мене го кажа нејзиното име..И јас му викам''Aхаа!Сега штоо??'' :D :D И како демек вика нон стоп сме заедно вака така..И стварно така испадна..Немало ниту пак после тоа имаше нешто меѓу нив..Али во моментот не ми беше убаво иако и дечкото не ми значеше многу..
  Кога би ми се случило со некој што ми значи..би ми било стварно тешко и би баралa објаснување! :!:
   
 3. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.523
  ... ќе му речам - Собирај парталите и оди си кај неа! :devil:
  А за некој ден, и јас "случајно" ќе го згрешам неговото име. :P
  Иако, ми се случило од премногу работа и умор, да му го погрешам неговото име, и да го изговорам името на колегата, а немаше нормално ништо помеѓу нас. Се случуваат грешки... понекогаш :)
   
 4. Offspring

  Offspring Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 јуни 2010
  Пораки:
  7.164
  Допаѓања:
  26.900
  Епа Трендафилче ти немаш право да се буниш ако ти го згреши :lol: :lol:
   
 5. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  Јака тема, а уште појаки коментари! :clap: 8)

  иначе....Ќе го удрам! :rofl: и ќе си заминам! :hai:
   
 6. RedRose97

  RedRose97 Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 јули 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  158
  Па зависи дали сме на почеток на врската. Ако сме готов е :ninja: :D
  Ако не ќе го прашам која е таа и потоа ќе ја испрашам и неа убаво. Ако е бивша нека се смират сигурно а сака уште.
   
 7. N.E.87

  N.E.87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  12
  Абе ние жените сме опасна работа :D веднаш на кавга одиме.А што ако на нас ни се случи тоа, што ако од премора или од работа или од било што по грешка наместо со неговото име му се обратиме со името на брет ни или бартучет ни или некој колега? И на нив може да им се случи истата грешка,а што ако ве повика со името на неговата мајка? Веднаш ќе го пратите кај неа? :D хахаха.
  Мислам дека се зависи од ситуацијата ако си седиме и онака си правиме муабет општо тогаш ќе побарам објаснување,мегутоа ако тоа е некој интимен момент догаш ни да не правиме муабет,никогаш повеќе нема да ме види :rofl: .
  За среќа ми се нама случено ништо вакво до сега :)
   
 8. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.909
  Неколку пати место маче да ми каже или моето име , ми го има кажано на сестра му името .. Подобро нејзино него ли на некоја друга . Инаку , ств не знам што би напраила.. :^)
   
 9. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  Корекција :!: : Ќе го ИСТЕПАМ и ќе си заминам :D
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  16.680
  Допаѓања:
  145.116
  Пол:
  Женски
  Луѓе сме, грешиме... мене ми се случува во секојдневниот говор да погрешам нечие име, значи на некого да му се обратам со друго име. Најчесто со внуките и братучетките... многу женски сме бе :lol: па ги мешам некогаш, едноставно, не од што им ги заборавам имињата или ликовите, туку едноставно така ќе ми дојде. Па не се заморувам многу ако либето ми го згреши името во секојдневни ситуации. Ама за време на секс, милувања, и слично ..... еееее... тогаш ќе се замислам, ма што ќе се замислам, ќе се налутам. И тоа јако... знам да бидам малку повеќе темпераментна, и иако го контролирам успешно тој темперамент, ми се случува да имам испади. Ама ако се случи оваа ситуација со грешење на името... е тогаш, ураган!
   
 11. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  114
  Се сложувам со тебе во целост.
   
 12. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.064
  Допаѓања:
  8.636
  Мене за малку ќе ми се случеше да го викнам со името на бившиот,ама за среќа навремено реагирав, а зборовите од `пола пат` ги соправ :sweat: Не примети ништо,ама јас глупаво се чуствував. И долго после тоа размислував и милиоон пати си го вратив филмот за да дознаам зошто.Со бившиот расчистив одамна целосно и не сум помислила сто години на него. Ама ете така потсвесно ќе му го изговорев името. :worried:
   
 13. doktorka-an

  doktorka-an Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 мај 2010
  Пораки:
  1.078
  Допаѓања:
  337
  мене еднаш ми с еслучи интересна случка со дечко ми и бев многу лута.....тој цела ден работеше со неговата братучеда џаси и вечерта така изморен ние спиеме и додека се врте еднаш ми вика чекај џаси де сврти с емалку направи место за мене.и јас како попарена станав се смеев ама ми беше криво.станав и право дома бев дете и не сакав никакво објаснување......ама тоа само за негова братучеда а што е беше да беше некоја женска.....нема шанси другпат д а ме виде хахаха
   
 14. Iva-Mici

  Iva-Mici Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  231
  Само се вртам и ќе му кажам ај иди си кај неа.Ама ние до душа никогаш и не се викаме по име,така да минимални се шансите за утка :lol:
   
 15. mila89

  mila89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  748
  Допаѓања:
  720
  Пол:
  Женски
  Ми се нема случено да ми го згреши името ама ако се случи сигурно многу лошо ќе реагирам.Инаку еден негов пријател ме има еднаш наречено по име на бившата на дечко ми,а бевме заедно со дечко ми тогаш,мислам дека беше некоја веселба,сите бевме малку повеке расположени,дечко ми моментално го корегира,како и да е не замерив многу во тој момент,ама памтам дека се случи :!:
   
 16. Neytiri

  Neytiri Популарен член

  Се зачлени на:
  13 јануари 2010
  Пораки:
  1.289
  Допаѓања:
  2.450
  Станувам си заминувам :)
   
 17. ciribiribela

  ciribiribela Популарен член

  Се зачлени на:
  12 август 2010
  Пораки:
  1.272
  Допаѓања:
  631
  Пол:
  Женски
  Не се сеќавам да му се случило тоа, ама ако се случи следува детална истрага, која е таа. Не може некој да го изговара името на некоја, ако таа не му значи нешто или ако не е во постојан контакт со неа :!:
   
 18. artemis

  artemis Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јуни 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  321
  Пол:
  Женски
  Глупости, ретко кој одговорил искрено на прашањето. Ко божем сите ке ги откачите дечковците ако ви го згрешат името. Сите би простиле таква глупост по за 24 часа. Јас би се насмеала, би се распрашала што како и толку. Ако од се се прави драма, тешко нас
   
  На joelle му/ѝ се допаѓа ова.
 19. joelle

  joelle Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2010
  Пораки:
  1.117
  Допаѓања:
  2.351
  се изнасмеав на коментарите. де па вие што толку сериозно сте си го сватиле тоа. мене да ми се случи јас би го прашала која е таа доколку ми е непознато името а инаку мислам дека би се изнасмеала слатко и би го задевала за тоа. не значи дека ако го изговорил тоа име дека мисли дека се мази со неа. јас на вереникот секако ми се имам обратено и со тато и со мамо и со името на цимерот и не ни сме продолжиле да зборуваме што како така да ова за мене не е проблем.
   
 20. meruska

  meruska Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2010
  Пораки:
  472
  Допаѓања:
  102
  нисто страсно на јазикот немаме коски Човек греси :D може и ние ќе погресиме некад :D ненамерно
   
  На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.