1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

  1. IJAE

    IJAE Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2010
    Пораки:
    476
    Допаѓања:
    798
    mene mi go ima zgreseno imeto i da me pomesa so negovata bivsa devojka koja navodno ne ne mu znacela nisto... sekako neznaev kako se vikala koga me narece po nejzino ime (se zbunil taka mu doslo) mi kaza. koga doznav deka taka se vikala negovata bivsa normalno i jas mu vrativ no ne odma pocekav da pomine nekoe vreme i toa dodeka bevme intimni! p.s. samo strogo treba ako on gresi jas ke gresam 2 pati poveke i mnogu poloso mu vrakam zosto ednostavo me boli koga toa se slucuva i den denes mislam na toa...
     
  2. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    па незнам колку е здраво за врската враќање... сум пробала на таков начин, но ми изгледа излишно, затоа што е направено намерно...
    во ред е ете, еднаш да му вратиш, чисто поради тоа за да те праша зошто така си направила и за да осети на своја кожа како е да се најди во таква ситуација. Но сепак, тоа зависи од човекот, колку е осетлив и сето тоа, затоа што доколку е свесен дека тоа што го направил боли, ќе престани да прави такви нешта (доколку целосно се има помирено со фактот дека бившата е минато и крај и доколку навистина сака да биде со тебе). А постои и варијанта, да се нема помирено со тој факт и потоа пак истото да се повтори - па во тој случај, сметам дека би требало да се заврши таквата врска.
    А за враќањето - ако му враќаш за се што направил, и ако тој не престани со враќање - каде е крајот?
    Цело време ќе постои некаква непријатност..
     
  3. slobodka

    slobodka Популарен член

    Се зачлени на:
    24 октомври 2010
    Пораки:
    2.114
    Допаѓања:
    2.705
    Пол:
    Женски
    Бившиот еднаш ми го згреши името, ме нарече по име на неговата бивша.Јас во тој момент не изреагирав, ама затоа послем неколку дена онака демек случајно го нареков со друго име.Е тогаш настана кавга!!Ама ич не му беше сеедно зошто сум му го утнала името.Нека види како е!!
     
  4. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Ќе згрешам и јас кога ќе го кастрирам. :swear: :$
     
  5. Nightwalker

    Nightwalker Популарен член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2011
    Пораки:
    1.124
    Допаѓања:
    4.447
    Пол:
    Машки
    Ми се случи еднаш, мада моево беше во „поблага“ верзија демек, не додека бевме во „запалена“ верзија, туку додека шетавме и разговаравме со девојката. И место нејзиното, на бившата името... И оп-цуп, цел ден пекол ми го направи; знам дека никогаш повеќе не би помешал име. :$
     
  6. aliciakeys3

    aliciakeys3 Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    78
    Допаѓања:
    21
    Вратот ќе му го свиткам!!!
     
  7. Blumarine

    Blumarine Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    178
    Допаѓања:
    188
    Луѓе сме, грешки правиме! Вакво нешто е можно да му се случи на секој, но, ако после тоа нема добро објаснување...
    Можеби се скарал со некоја колешка или со претпоставената на работа, па цел ден мисли на тоа...

    Досега не ми се случило да ме нарече со друго име, а јас неколку пати го имам наречено по името на брат ми :)) Реакцијата не беше страшна, знае дека единствено брат ми повеќе ме нервира од него :D
     
  8. The.Crab

    The.Crab Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 февруари 2011
    Пораки:
    629
    Допаѓања:
    370
    Пол:
    Женски
    Мојот е паметен, речиси секогаш ми се обраќа со некои слатки епитети од типот на: срценце, душичко, миличко, бело џигерче (се шегувам :P ) и сл., освен кога ми е лут :lol: :$. Така да шансите да ми го згреши името скоро и да не постојат. :D Шала на страна, би изреагирала во зависност од самата ситуација во која се наоѓаме и би проценила како да настапам на сцена, дали со боксови, дали со шлаканици и сл. :D

    P.S. Во секој случај, не сум толку лоша. Полоша сум! :devil:
     
  9. sanjchi

    sanjchi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Хмммм...не би сакала тоа да се случи.....Ќе го убијамммм!!!!!!!!!... :)
     
  10. ElleS

    ElleS Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    625
    Допаѓања:
    210
    Ми го има згрешено името, со името на мојата најдобра другарка. Тоа беше на почетокот на врската, а и брзо се запознавме... Слични ни се имињата и други не мешале. Не ми беше баш сеедно ама ај. Среќа што не ме нарече по името на бившата негова... :swear:
     
  11. nena2010

    nena2010 Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 декември 2010
    Пораки:
    15.312
    Допаѓања:
    101.486
    Пол:
    Женски
    Ми го згреши еднаш името и тоа ме нарече по една што го бркаше пред да биде со мене. И јас си преќутев. Ама не би била ја ако не вратам нели?? И така на сред галење мазење јас оп "случајно" го нареков со името на бившиот ми. Прво се налути ама кога му го втаив филмот малку си заќуте. Од тогаш веќе нема така глупост направено.
     
  12. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    последните три бивши му се викаат исто како мене па не може да ме погреше, а и ако мисли на некоја друга (од бившиве) пак моето име го изговара XD
     
  13. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Не ми се случило ова до сега. Би ми било многу непријатно и незнам дали воопшто би искоментирала нешто. Ако се случи на почетокот на врската можеби и не е толку страшно...
     
  14. miss.ella

    miss.ella Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2011
    Пораки:
    27
    Допаѓања:
    2
    Корекција: ќе го убијам и ќе си заминам :devil:
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  15. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    ќе реагирам бурно,особено ако тоа е име на некоја негова бивша..
    што до сега ми се нема воопшто случено ..
     
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ќе станам и ќе си отидам, па нека се помисли што напраил. Ако сме тазе во врска ајде де...ама ако сме подолго, никогаш нема више да ме види.
     
  17. SaskaBre

    SaskaBre Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Ако ми го згреши името ќе му ја искршам главата хахаха :):)
     
  18. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Ако му го згреши ќе го стисам силно за репродуктивните ќесиња има да му дојде памет.
     
  19. marince87

    marince87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2011
    Пораки:
    177
    Допаѓања:
    160
    И јас ќе му го згрешам па ќе почниме расправија, во секој случај никогаш не би му простила
     
  20. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Не бе не го тепам какво тепање ама ке го изреметам скроз.
    Прво едно убаво ке се изнасмеам а после наредните 100 дена ке му се обракам со тоа име. Ако е Ивана на пример ке му викам ’’Кај си Ивче’’ Таа Ивана умо ти го испила и слично.

    Девојки реално да збориме на секој може да му се сличи да извади така од ракав некое име. Мене ми се има случено на другар да викнам по име на бивши дечко кој веќе ми е одамна преболен. Не знам како ми дојде така, ама тоа не значи дека не ми е заборавен.

    За еднаш само со реметење ке помине ама втор пат ако го згреши нека ми ја мисли. Секоја буква од тоа име низ различни делови од телото ке му ја вадам.