babylove кашички

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. IJAE

  IJAE Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2010
  Пораки:
  309
  Допаѓања:
  530
  mene mi go ima zgreseno imeto i da me pomesa so negovata bivsa devojka koja navodno ne ne mu znacela nisto... sekako neznaev kako se vikala koga me narece po nejzino ime (se zbunil taka mu doslo) mi kaza. koga doznav deka taka se vikala negovata bivsa normalno i jas mu vrativ no ne odma pocekav da pomine nekoe vreme i toa dodeka bevme intimni! p.s. samo strogo treba ako on gresi jas ke gresam 2 pati poveke i mnogu poloso mu vrakam zosto ednostavo me boli koga toa se slucuva i den denes mislam na toa...
   
 2. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  374
  Допаѓања:
  149
  па незнам колку е здраво за врската враќање... сум пробала на таков начин, но ми изгледа излишно, затоа што е направено намерно...
  во ред е ете, еднаш да му вратиш, чисто поради тоа за да те праша зошто така си направила и за да осети на своја кожа како е да се најди во таква ситуација. Но сепак, тоа зависи од човекот, колку е осетлив и сето тоа, затоа што доколку е свесен дека тоа што го направил боли, ќе престани да прави такви нешта (доколку целосно се има помирено со фактот дека бившата е минато и крај и доколку навистина сака да биде со тебе). А постои и варијанта, да се нема помирено со тој факт и потоа пак истото да се повтори - па во тој случај, сметам дека би требало да се заврши таквата врска.
  А за враќањето - ако му враќаш за се што направил, и ако тој не престани со враќање - каде е крајот?
  Цело време ќе постои некаква непријатност..
   
 3. slobodka

  slobodka Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.110
  Допаѓања:
  2.687
  Пол:
  Женски
  Бившиот еднаш ми го згреши името, ме нарече по име на неговата бивша.Јас во тој момент не изреагирав, ама затоа послем неколку дена онака демек случајно го нареков со друго име.Е тогаш настана кавга!!Ама ич не му беше сеедно зошто сум му го утнала името.Нека види како е!!
   
 4. Sephora

  Sephora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 декември 2010
  Пораки:
  2.690
  Допаѓања:
  4.470
  Ќе згрешам и јас кога ќе го кастрирам. :swear: :$
   
 5. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.113
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Машки
  Ми се случи еднаш, мада моево беше во „поблага“ верзија демек, не додека бевме во „запалена“ верзија, туку додека шетавме и разговаравме со девојката. И место нејзиното, на бившата името... И оп-цуп, цел ден пекол ми го направи; знам дека никогаш повеќе не би помешал име. :$
   
 6. aliciakeys3

  aliciakeys3 Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  78
  Допаѓања:
  21
  Вратот ќе му го свиткам!!!
   
 7. Blumarine

  Blumarine Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  178
  Допаѓања:
  187
  Луѓе сме, грешки правиме! Вакво нешто е можно да му се случи на секој, но, ако после тоа нема добро објаснување...
  Можеби се скарал со некоја колешка или со претпоставената на работа, па цел ден мисли на тоа...

  Досега не ми се случило да ме нарече со друго име, а јас неколку пати го имам наречено по името на брат ми :)) Реакцијата не беше страшна, знае дека единствено брат ми повеќе ме нервира од него :D
   
 8. The.Crab

  The.Crab Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2011
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  370
  Пол:
  Женски
  Мојот е паметен, речиси секогаш ми се обраќа со некои слатки епитети од типот на: срценце, душичко, миличко, бело џигерче (се шегувам :P ) и сл., освен кога ми е лут :lol: :$. Така да шансите да ми го згреши името скоро и да не постојат. :D Шала на страна, би изреагирала во зависност од самата ситуација во која се наоѓаме и би проценила како да настапам на сцена, дали со боксови, дали со шлаканици и сл. :D

  P.S. Во секој случај, не сум толку лоша. Полоша сум! :devil:
   
 9. sanjchi

  sanjchi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 мај 2011
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  6
  Хмммм...не би сакала тоа да се случи.....Ќе го убијамммм!!!!!!!!!... :)
   
 10. ElleS

  ElleS Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 мај 2011
  Пораки:
  625
  Допаѓања:
  209
  Ми го има згрешено името, со името на мојата најдобра другарка. Тоа беше на почетокот на врската, а и брзо се запознавме... Слични ни се имињата и други не мешале. Не ми беше баш сеедно ама ај. Среќа што не ме нарече по името на бившата негова... :swear:
   
 11. nena2010

  nena2010 Форумски идол

  Се зачлени на:
  21 декември 2010
  Пораки:
  5.054
  Допаѓања:
  35.644
  Пол:
  Женски
  Ми го згреши еднаш името и тоа ме нарече по една што го бркаше пред да биде со мене. И јас си преќутев. Ама не би била ја ако не вратам нели?? И така на сред галење мазење јас оп "случајно" го нареков со името на бившиот ми. Прво се налути ама кога му го втаив филмот малку си заќуте. Од тогаш веќе нема така глупост направено.
   
 12. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  последните три бивши му се викаат исто како мене па не може да ме погреше, а и ако мисли на некоја друга (од бившиве) пак моето име го изговара XD
   
 13. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.754
  Допаѓања:
  3.708
  Не ми се случило ова до сега. Би ми било многу непријатно и незнам дали воопшто би искоментирала нешто. Ако се случи на почетокот на врската можеби и не е толку страшно...
   
 14. miss.ella

  miss.ella Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 февруари 2011
  Пораки:
  27
  Допаѓања:
  2
  Корекција: ќе го убијам и ќе си заминам :devil:
   
  На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
 15. thelittle17

  thelittle17 Популарен член

  Се зачлени на:
  31 август 2010
  Пораки:
  2.991
  Допаѓања:
  6.133
  Пол:
  Женски
  ќе реагирам бурно,особено ако тоа е име на некоја негова бивша..
  што до сега ми се нема воопшто случено ..
   
 16. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  570
  Ќе станам и ќе си отидам, па нека се помисли што напраил. Ако сме тазе во врска ајде де...ама ако сме подолго, никогаш нема више да ме види.
   
 17. SaskaBre

  SaskaBre Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Ако ми го згреши името ќе му ја искршам главата хахаха :):)
   
 18. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  662
  Ако му го згреши ќе го стисам силно за репродуктивните ќесиња има да му дојде памет.
   
 19. marince87

  marince87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  177
  Допаѓања:
  159
  И јас ќе му го згрешам па ќе почниме расправија, во секој случај никогаш не би му простила
   
 20. kikikikirika

  kikikikirika Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2011
  Пораки:
  1.562
  Допаѓања:
  2.852
  Пол:
  Женски
  Не бе не го тепам какво тепање ама ке го изреметам скроз.
  Прво едно убаво ке се изнасмеам а после наредните 100 дена ке му се обракам со тоа име. Ако е Ивана на пример ке му викам ’’Кај си Ивче’’ Таа Ивана умо ти го испила и слично.

  Девојки реално да збориме на секој може да му се сличи да извади така од ракав некое име. Мене ми се има случено на другар да викнам по име на бивши дечко кој веќе ми е одамна преболен. Не знам како ми дојде така, ама тоа не значи дека не ми е заборавен.

  За еднаш само со реметење ке помине ама втор пат ако го згреши нека ми ја мисли. Секоја буква од тоа име низ различни делови од телото ке му ја вадам.