Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. vivaldi

  vivaldi Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 август 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  :devil: :lol: Раскинувам одма.
   
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.815
  Пол:
  Женски
  Ми има речено и многу му се налутив потоа ми викаше извини срцеееее моееее немој да ми се лутиш, тоа траеше една вечер.... јас памти па врати ]:) ]:) ]:)
   
 3. enca.69

  enca.69 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  3.420
  Ќе лета како куфер од мојов живот... :devil:
   
 4. The-Queen

  The-Queen Популарен член

  Се зачлени на:
  10 јули 2010
  Пораки:
  2.139
  Допаѓања:
  2.422
  Ако ми го згреши :devil: ќе си добие клоца во меѓу ножјето, па ќе си заминам и ќе бидам лута, ден два зависи од расположение :)
   
 5. Ammy.Lee

  Ammy.Lee Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јули 2011
  Пораки:
  1.996
  Допаѓања:
  2.276
  Пол:
  Женски
  :lol: :lol: Че му влепам 94573489758439 шамари... :headbang: :lol: :punch: :punch:
   
 6. Gunshine

  Gunshine Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  818
  Допаѓања:
  662
  Нема да ме види повеќе.
   
  На Ammy.Lee му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vlubena

  vlubena Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2011
  Пораки:
  767
  Допаѓања:
  625
  Не знам искрено што би сторила никогаш не сум размислувала сигурно дека многу би се налутила и би го прашувала која е таа и би посумнала дека или ме изневеува или некоја друга сака 3 нема и кога ќе ми признае би го оствила ама пред тоа би го исплукала во фаца бидеќи такви лицомерни личности најмногу мразам ми се гади од такви :puke:
   
 8. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.320
  Ме има измешано со внука му и сестра му и секако дека не се налутив, цел ден беше со нив тој ден :)
  Е сега, ако ме измеша со некоја бивша или некое име што прв пат го слушам, секако дека ќе се замислам и ќе истражувам :D Нему ќе му се правам на мутава :)
   
 9. XxXxM

  XxXxM Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 август 2011
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  леле мене ми се има случено такво нештоо :^) ама беше почеток на врска и некако ме заболе ама не толку мн ,, збореше дечко ми со една моја другарка и наместо моето име го кажува името на негова бивша :devil: ауууу.. сеа ми доаѓа после 2 год да го убијам :D излегов од кола и си отидов дома, не му дигав на тел, и др ден цвекиња, чоколади , молење и некако ... :worried: преминав покрај тоа ..
   
 10. firequeenn

  firequeenn Популарен член

  Се зачлени на:
  15 декември 2010
  Пораки:
  1.468
  Допаѓања:
  3.074
  Досега ова ми се нема случено но ако некогаш ми се случи прво ќе сакам да верувам дека е рассеан , а кога ќе се вратам во реалноста би се запрашала дали тој е вистинскиот :)
   
 11. MarchelineAmaru

  MarchelineAmaru Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  2.255
  Допаѓања:
  1.332
  Отиде јабана!
  Нека ми го згреши еднаш па ќе се погрижам никогаш да не го заборави! :devil:
   
  На srcekrsacka и Breezy им се допаѓа ова.
 12. Saya

  Saya Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2011
  Пораки:
  1.190
  Допаѓања:
  5.538
  Оправдано е само ако глумиме во сапуница, он Диего, јас Долорес, па да ме згреши за чистачката Хуанита. Или ако има 90 години, ама тогаш и јас би имала отприлика толку па нема ни да го чујам дури ни со Супер Ухо.

  А вака за везден си наоѓам фраери со добра меморија.
   
  На srcekrsacka и ludoto19 им се допаѓа ова.
 13. princez

  princez Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 март 2010
  Пораки:
  13
  Допаѓања:
  0
  ц.ц.ц мене ми го има згрешено името со неговата бивша , јас не изреагирав никако он само се смееше а 2 год сме заедно но неговата бивша се омажи можеби затоа не изреагирав бурно .Уште тогаш можеби требаше да прекинам а не сега пред една недела да му дозволам пак да си поигра со мене , однемал чувства спрема мене и други ред работи шо ми искажа .Не знам како може и уште да го сакам и да ми недостига , ама кога ги читам вашите совети секогаш ми е подобро .Можеби самата треба да се срамам од тоа што го сакам сепак тие 2 год. ке ги преболам не е малку ама не можеш со сила никој да натераш да биде твој тешка е вистината кога ја дознаеш криво ми е што ја гледав иднината со него
   
 14. Marilyn-Monroe

  Marilyn-Monroe Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2010
  Пораки:
  1.805
  Допаѓања:
  5.878
  Сите слатко ќе се изнасмееме. :lol:
  |(
  Се греши де, кој ненадејно, кој надејно... јас од трапавост „Мамооу“ сум викнала по професорка на факултет, а не за дечко... мислам...?! :^) Не од толкава љубов, туку заради несреќен случај. :| Некој едноставно има потреба или е создаден за да се најде во лоша ситуација.
  Ако ми го згреши името - никому ништо. Сепак најважно е да се оѕвивам на неговото ословување. Нели? :wasntme:
  Па и да ме вика „крава“ не ќе згреши. ]:)
   
 15. srcekrsacka

  srcekrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  2.952
  Допаѓања:
  1.738
  има да добие еден :punch: у фаца и раскрварен нос, па нема да му текне да ми го заборави :D :rofl:
   
 16. sparkle.q

  sparkle.q Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  14
  Промаршувањето на името не можи да е чиста случајност или грешка како што многу машки би можеле да се оправдаат. Ако дечко ми би ми го промаршил името со друга девојка особено да е негова бивша значи дека се уште мисли на неа.Исто така има влијание и моментот кога се случило тоа.Ако сме правеле муабет за бивши или пак конкретно за неа би можела да ги разгледам можностите да му простам но ако сме на средина од некои романтични и интимни моменти може слободно да се прости од мене! :) Бајдавеј тоа чувал господ ми се нема случено! :D
   
  На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.
 17. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.755
  Тешко нему...И верувајте, не може да стане збор за грешка или случајност во никој поглед
  Бегајте од оние што не се трудат ни името да ви го запаметат, дека името на секој човек, е нему најслаткиот звук
   
  На sparkle.q му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Miss.Ricci

  Miss.Ricci Популарен член

  Се зачлени на:
  29 август 2011
  Пораки:
  945
  Допаѓања:
  5.743
  Пол:
  Женски
  Ќе го згреши ама после грешен ќе шета :devil:
   
  На miss.ella му/ѝ се допаѓа ова.
 19. lucky-girl

  lucky-girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2011
  Пораки:
  70
  Допаѓања:
  16
  ни под услов да сонува хахахаха...нема да ме види втор пат :devil:
   
 20. anastasijaki

  anastasijaki Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2011
  Пораки:
  4.320
  Допаѓања:
  31.874
  Пол:
  Женски
  И мене еден бивши ме нарече со името на неговата предходна девојка :devil: не обрнав внимание баш , бидејќи имињата ни беа слични, а он ме нарече со нејзиното име коа се каравме нешто, онака во брзање и нервоза :envy: ваљда :?: