1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

  1. stefigirl

    stefigirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2011
    Пораки:
    325
    Допаѓања:
    123
    ne ve razbiram Devojkii!! Shto ima tolku losho vo toaa!! A i vie malku preteruvate so toa deka kje go udrite a ne razmilsuvate deka mozhe doj da vi vozrtai treba da sedneete i ubavo da razgovarate pobarajte mislenje od nego razberete pa posle udirajte go shto sakate pravete mu no jas mislam deka i e najsigurno privn treaba da sedente da porazgovarate pa potoa da go udite ili sl!! ;) Pozzdrav <3
     
  2. Ivu4

    Ivu4 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 септември 2010
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    41
    Незнам како би изреагирала о тој момент ]:) |( :o :yawn: :D :lol: :P
     
  3. kika13

    kika13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    137
    Допаѓања:
    104
    Ќе му напраам еден тачдаун и ќе си отидам дома :@
     
  4. nicol

    nicol Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2011
    Пораки:
    169
    Допаѓања:
    139
    Море че га пука со пушката че га види он убаво мангуп еден :lol: :lol: :lol: Шала на страна ке има бушавење коси без ветер :rofl:
     
  5. gothchick

    gothchick Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.497
    Допаѓања:
    1.580
    Хахахахаахахах му се има десено И? Ништо. Само го погледнав ми се извини објасни и толку. За едно име карање ракинување итн -.- ГЛУПОСТИ
     
  6. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ајл кик хис фет ес! :devil:

    Појма немам, ми се нема случено. Веројатно ќе си останам со подзината уста. Поубаво за него ќе биде да ми даде некое убаво и логично објаснување, инаку.. црно му се пишува :D
     
  7. la.diva

    la.diva Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 октомври 2011
    Пораки:
    63
    Допаѓања:
    17
    Ако верувате ми се има случено. Да. На НГ зборевме нешто и он таков целиот за да ме умеди ми вика: Аа види Маре.. И јас :devil: Секако имаше мала кавга ама сватив дека така му излета а и бев сигурна дека нема друга Маре и ај му простив :angel: Срцка сум знам :angel:
     
  8. RiRii

    RiRii Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 август 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    45
    Пол:
    Женски
    На лице место :punch: еноставно и лесно ;)
     
  9. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    Најверојатно така :o :o
     
  10. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    Познавајќи се ќе направев една голема кавга и после ке му простев.
    Ама на секое карање ќе му го спомнував тоа :P
     
  11. drugarka

    drugarka Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    1.418
    Допаѓања:
    4.980
    Мене ми се случи летоска вакво нешто, со дечкото (X) се каравме и ме нарече по неговата поранешна. Секако бурно изреагирав се лутев се мрштев дури и си отидов дома и не попуштав, но го проголтав тоа и отидовме на одмор каде што се утепавме од играње карти. Кога се вратив од одмор раскинав, па се видов со друг мој поранешен (y) имав прилика и да играм со него карти (а него сеуште го обожавам ) Ми подели три дупли и му реков," аааа X мораш да делиш пак". сето тоа несвесно се случи што неможев да поверувам дека сега јас се наоѓам во таква ситуација да му го згрешам името и да го кажам X што воопшто не ни помислив на него вечерта. Него иако ја вртеше ситуацијата на шала, му беше многу незгодно но немаше право да ми се налути, сепак не бевме ништо! :) сепак Freudian slip е дел од класичната психоанализа, и многу често се случува! :)
     
  12. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    Ќе му се вртат ѕвезди .....
     
  13. padme1517

    padme1517 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    127
    Допаѓања:
    14
    И јас ќе го згрешам неговото, намерно :devil:
     
  14. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Се зависи од ситуацијата. Ако е поинтимен :( момент би го оставила, пауза :?: , да си размисли дали сака да биде со таа или со мене, па потоа и јас би размислила :?: не можам да речам однапред дека би прекинала .. зависи дали е од навика, дали расчистил со себе што сака и дали јас мислам дека заслужува она што го имаме за да му простам или не...
    А ако е насред разговор обичен или караница би го свртела тоа на шала како ( аааа таа те збори :D ) и би го баталила тоа иако е тешко можеби да заборавам ( за жал имам јака меморија ) ама не би си ја расипала врската ради тоа.. Не вреди, а и сите сакаме кога сме со некој да ни биде убаво ... Уууфф не сакам кавги без потреба и бегам од такви личности ... сакам се да е розово и насмевки околку мене :) :inlove: :) :inlove: :)
     
  15. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Ќе му го искорнам секој дел од телото што виси , почнувајќи од патлакот , капиш?(акцентот на и) ]:) :D
     
    На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
  16. aprokovic

    aprokovic Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    45
    Ништо, се случува..
     
  17. s.a.n.y.a

    s.a.n.y.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 август 2011
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    16
    Ке го нашамарам-тоа обавезно.
    Потоа ке му ја мислам ]:) :devil:
     
  18. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    До сега не ми се случило... а и не би сакала :)
    Инаку ако се деси тоа нема да го оставам така, ке барам оправдание :D, но се надевам дека нема да дојде до тоа :)
     
  19. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Тоа е знак дека некој друга мисли и дека сака да е со неа ..........а реакцијата да не си кажувам .......
     
  20. kikicat

    kikicat Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 март 2011
    Пораки:
    53
    Допаѓања:
    26
    Пол:
    Женски
    Ништо. Се случува. Тоа не значи дека ме изневерува и сл. Можеби во моментот баш помислил на нешто па му излетало само онака . Многупати ми се има случено да наречам некого со друго име. Тоа не е показател за ништо.