babylove кашички

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. stefigirl

  stefigirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2011
  Пораки:
  325
  Допаѓања:
  123
  ne ve razbiram Devojkii!! Shto ima tolku losho vo toaa!! A i vie malku preteruvate so toa deka kje go udrite a ne razmilsuvate deka mozhe doj da vi vozrtai treba da sedneete i ubavo da razgovarate pobarajte mislenje od nego razberete pa posle udirajte go shto sakate pravete mu no jas mislam deka i e najsigurno privn treaba da sedente da porazgovarate pa potoa da go udite ili sl!! ;) Pozzdrav <3
   
 2. Ivu4

  Ivu4 Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2010
  Пораки:
  234
  Допаѓања:
  41
  Незнам како би изреагирала о тој момент ]:) |( :o :yawn: :D :lol: :P
   
 3. kika13

  kika13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2011
  Пораки:
  137
  Допаѓања:
  104
  Ќе му напраам еден тачдаун и ќе си отидам дома :@
   
 4. nicol

  nicol Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 февруари 2011
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  139
  Море че га пука со пушката че га види он убаво мангуп еден :lol: :lol: :lol: Шала на страна ке има бушавење коси без ветер :rofl:
   
 5. gothchick

  gothchick Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2011
  Пораки:
  938
  Допаѓања:
  766
  Хахахахаахахах му се има десено И? Ништо. Само го погледнав ми се извини објасни и толку. За едно име карање ракинување итн -.- ГЛУПОСТИ
   
 6. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.672
  Допаѓања:
  1.880
  Ајл кик хис фет ес! :devil:

  Појма немам, ми се нема случено. Веројатно ќе си останам со подзината уста. Поубаво за него ќе биде да ми даде некое убаво и логично објаснување, инаку.. црно му се пишува :D
   
 7. la.diva

  la.diva Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 октомври 2011
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  15
  Ако верувате ми се има случено. Да. На НГ зборевме нешто и он таков целиот за да ме умеди ми вика: Аа види Маре.. И јас :devil: Секако имаше мала кавга ама сватив дека така му излета а и бев сигурна дека нема друга Маре и ај му простив :angel: Срцка сум знам :angel:
   
 8. RiRii

  RiRii Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 август 2011
  Пораки:
  209
  Допаѓања:
  45
  Пол:
  Женски
  На лице место :punch: еноставно и лесно ;)
   
 9. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  477
  Најверојатно така :o :o
   
 10. Karol.Ina

  Karol.Ina Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  263
  Допаѓања:
  73
  Познавајќи се ќе направев една голема кавга и после ке му простев.
  Ама на секое карање ќе му го спомнував тоа :P
   
 11. drugarka

  drugarka Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.236
  Допаѓања:
  4.375
  Мене ми се случи летоска вакво нешто, со дечкото (X) се каравме и ме нарече по неговата поранешна. Секако бурно изреагирав се лутев се мрштев дури и си отидов дома и не попуштав, но го проголтав тоа и отидовме на одмор каде што се утепавме од играње карти. Кога се вратив од одмор раскинав, па се видов со друг мој поранешен (y) имав прилика и да играм со него карти (а него сеуште го обожавам ) Ми подели три дупли и му реков," аааа X мораш да делиш пак". сето тоа несвесно се случи што неможев да поверувам дека сега јас се наоѓам во таква ситуација да му го згрешам името и да го кажам X што воопшто не ни помислив на него вечерта. Него иако ја вртеше ситуацијата на шала, му беше многу незгодно но немаше право да ми се налути, сепак не бевме ништо! :) сепак Freudian slip е дел од класичната психоанализа, и многу често се случува! :)
   
 12. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.762
  Ќе му се вртат ѕвезди .....
   
 13. padme1517

  padme1517 Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  127
  Допаѓања:
  14
  И јас ќе го згрешам неговото, намерно :devil:
   
 14. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  314
  Се зависи од ситуацијата. Ако е поинтимен :( момент би го оставила, пауза :?: , да си размисли дали сака да биде со таа или со мене, па потоа и јас би размислила :?: не можам да речам однапред дека би прекинала .. зависи дали е од навика, дали расчистил со себе што сака и дали јас мислам дека заслужува она што го имаме за да му простам или не...
  А ако е насред разговор обичен или караница би го свртела тоа на шала како ( аааа таа те збори :D ) и би го баталила тоа иако е тешко можеби да заборавам ( за жал имам јака меморија ) ама не би си ја расипала врската ради тоа.. Не вреди, а и сите сакаме кога сме со некој да ни биде убаво ... Уууфф не сакам кавги без потреба и бегам од такви личности ... сакам се да е розово и насмевки околку мене :) :inlove: :) :inlove: :)
   
 15. HeelsLover

  HeelsLover Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2011
  Пораки:
  565
  Допаѓања:
  655
  Пол:
  Женски
  Ќе му го искорнам секој дел од телото што виси , почнувајќи од патлакот , капиш?(акцентот на и) ]:) :D
   
  На srcekrsacka му/ѝ се допаѓа ова.
 16. aprokovic

  aprokovic Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2010
  Пораки:
  73
  Допаѓања:
  43
  Ништо, се случува..
   
 17. s.a.n.y.a

  s.a.n.y.a Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 август 2011
  Пораки:
  64
  Допаѓања:
  16
  Ке го нашамарам-тоа обавезно.
  Потоа ке му ја мислам ]:) :devil:
   
 18. bekii

  bekii Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2010
  Пораки:
  205
  Допаѓања:
  49
  До сега не ми се случило... а и не би сакала :)
  Инаку ако се деси тоа нема да го оставам така, ке барам оправдание :D, но се надевам дека нема да дојде до тоа :)
   
 19. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  Тоа е знак дека некој друга мисли и дека сака да е со неа ..........а реакцијата да не си кажувам .......
   
 20. kikicat

  kikicat Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2011
  Пораки:
  53
  Допаѓања:
  26
  Пол:
  Женски
  Ништо. Се случува. Тоа не значи дека ме изневерува и сл. Можеби во моментот баш помислил на нешто па му излетало само онака . Многупати ми се има случено да наречам некого со друго име. Тоа не е показател за ништо.