babylove кашички

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. Ilusionist

  Ilusionist Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јуни 2012
  Пораки:
  752
  Допаѓања:
  1.907
  Не знам...
  Не би сакала да дојде никогаш до нешто такво. :)
   
 2. Blondydevil

  Blondydevil Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 мај 2011
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  44
  Ми се случи на мене да му го погрешам името :D :D
  Добро ајде, бев малку поднапиена, и си го сакав уште бившиот, и тој знаеше за тоа :)
  Среќа, помина без инциденти :rofl:
   
 3. NoellePage

  NoellePage Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јуни 2011
  Пораки:
  910
  Допаѓања:
  1.755
  Молим лепо чао и пријатно до наредно НЕвидување
   
 4. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.475
  Допаѓања:
  30.699
  Пол:
  Женски
  Ние ретко се викавме по име ( повеке маче, злато, срце ) , но доколку тоа ми се случи некогаш ( а да не правам муабет во интимни моменти ) , ке станам ке си заминам ( објаснување не ми треба, бидејки со самото тоа веке го имам ) и нема никогаш повеке да бидам со него
   
 5. Greeen

  Greeen Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 септември 2012
  Пораки:
  729
  Допаѓања:
  567
  Не ми се случило до сега ова-фала богу.
  Па стварно е непријатно да се најдеш у таква ситуација.И во секој случај би се налутила и би била многу навредена,посебно ако се работи за подолга врска.
   
 6. Angie.Angie

  Angie.Angie Активен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2012
  Пораки:
  96
  Допаѓања:
  9
  Kill that bastard! :D :devil:
   
 7. ocila

  ocila Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2012
  Пораки:
  5.513
  Допаѓања:
  1.894
  одма една така по образ да се освести ако ми се случи некогаш...
   
 8. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.283
  Пол:
  Женски
  Aко ''случајно'' или пак не ми го згреши името тогаш парталите со него и ај со здравје :D
   
 9. Kathlin

  Kathlin Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  232
  ооо па појма неам не сум се нашла во таква ситуација до сеа :)
   
 10. Addicted

  Addicted Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  125
  Допаѓања:
  35
  Пол:
  Женски
  Не би му простила никогаш. Се надевам дека нема никогаш да се најдам во таква ситуација.
   
 11. emily90

  emily90 Активен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  54
  Допаѓања:
  8
  Никогаш нема да му простааааааааааааам
   
 12. MerlinMonro8

  MerlinMonro8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 септември 2012
  Пораки:
  360
  Допаѓања:
  206
  Еднаш ќе насмеам, а вториот пат ќе му раскинам пред да му биде јасно што се случува.
  Но сепак, треба да процени женскиот ум, дали е само грешка, или започнал да размисулва на глас за некоја друга.
   
 13. moni-00

  moni-00 Активен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2013
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  1
  хмммм.. сигурно нема лесно да си помине, :D
   
 14. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.342
  Допаѓања:
  6.285
  Пол:
  Женски
  Еднаш би прогледала низ прсти, но ако се случи уште еднаш...тогаш дефинитивно нешто не е во ред, би се размислила :)
   
 15. donna.17

  donna.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  1.705
  Допаѓања:
  4.986
  Пол:
  Женски
  Јазикот ќе му го пресечам :devil: :devil: :devil:

  Се шалам за јазиков, но секако дека ќе има кавга и тоа голема.
   
 16. Jenniffer

  Jenniffer Популарен член

  Се зачлени на:
  27 март 2013
  Пораки:
  2.375
  Допаѓања:
  7.412
  Пол:
  Женски
  Ќе има кавги. Како тоа да ми згреши име? :o
   
 17. Catherinee

  Catherinee Активен член

  Се зачлени на:
  22 февруари 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  уфф нејќам да замислам што ќе се случи, останува само да се надевам дека нема
   
 18. Insatiable13

  Insatiable13 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 јануари 2014
  Пораки:
  258
  Допаѓања:
  367
  Ќе му го згрешиме чајот ]:)
   
  На Decapitated.Hanna му/ѝ се допаѓа ова.
 19. marija1907

  marija1907 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2013
  Пораки:
  801
  Допаѓања:
  2.838
  Пол:
  Женски
  лошо му се пишува :devil: ама кога ќе подзаборави сигурно ќе му го направам истото ]:)
   
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  18.198
  Допаѓања:
  118.810
  Пол:
  Женски
  Крај ќе биде, без кавги без ништо.
  Си одам и готово.