1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

  1. MucenceS

    MucenceS Активен член

    Се зачлени на:
    11 март 2014
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    7
    mi se ima sluceno ..ja i on idevme mn dolgo pa raskinavme i on imase devojka a imeto i pocnuvase so istata bukva kako mojata ..i od koa se smirivme edna vecer si lezime neso si se galevme se smeevme i on opp.. pocna da go kazuva nejzinoto ime i se prekina .. i ja go dokazav.. i veruvajte ne e ubava se ubiv od placenje ama sreka so znaev deka me saka :))
     
  2. nene88

    nene88 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2012
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    501
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено. И тоа со сегашниот сопруг! Пред мене имаше дооолга врска, а ние бевме тазе. една вечер се успавме кај мене. одеднаш срипа во 3 сабаје да си оди касно, ова-она и јас го натерав да преспие кај мене. Арно ама кога се јави кај сестра му да и каже да не го чекаат, по грешка место Нене си кажа друго име. Скроз несвесно. Јас му залепив шамарчина една и сирот само бледо ме погледна и ме праша зашто сум го удрила. кога му кажав готов беше да се расплаче од мака. Сакаше да си оди одма, ама го натерав да остане и да се извади за грешката :lol:
     
  3. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    А тоа не се десилооо.Ако се десии и ја му ]:) :D лепам шамар :D
     
  4. eloves

    eloves Популарен член

    Се зачлени на:
    6 февруари 2013
    Пораки:
    2.669
    Допаѓања:
    7.606
    Пол:
    Женски
    Досега мис е нема случено да го згреши името, ама сепак доколку се случи мислам дека тоа неможе да се занемари туку така. Еднаш додека зборував на телефон со еден (кој ми тврдеше дека многу ем сакал а јас бев скарана со дечко ми) по грешка му реков .. името на дечко ми, по навика, бев замислена и така. Затоа неможе да биде случајност ако ви се обрати со друго име тоа значи дека сеуште мисли на некоја друга и дека само физички е таму а не и психички.
     
  5. KalaV

    KalaV Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    600
    Допаѓања:
    301
    Мене лично не ми се случило, ама на два дечковци/муватори на моја најдобра другарка им се случи да го кажат моето име. Сепак, мислам дека не е нешто сериозно доколку се случи еднаш. Постојано бевме заедно со другарка ми, па ете се случи.
    Но, доколку се повтори...е тогаш ќе биде големата.
    Јас во принцип сум љубоморна личност, така да мислам дека сепак бурно би изреагирала. :D
     
    На One.Day.One.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  6. QweenSM

    QweenSM Форумски идол

    Се зачлени на:
    18 декември 2013
    Пораки:
    3.933
    Допаѓања:
    30.767
    Пол:
    Женски
    Не се случило тоа до сега,но ако се случи ќе има голем ќотек! :devil: :punch:
     
    На One.Day.One.Girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. kolovoz

    kolovoz Популарен член

    Се зачлени на:
    9 мај 2011
    Пораки:
    1.648
    Допаѓања:
    6.152
    ми се има случено,на многу смешен начин :rofl:
    мојот бивши дечко делумно разбираше македонски (неговите се од македонија но живеат во Германија и тој е роден таму но разбира македонски)
    Се запознавме во дискотека, и како и секоја двојка пред да стане двојка почнавме по кафенца да се гледаме почесто и после цела една недела во која ме викаше постојано злато , злато, ...
    И вели на сестрами....Па Јас и Биле бевме ....
    слушам во муабетот деке зборува за некоја Биле а знам дека бевме јас он и братучед му ....па му велам А коа е Биле :^)
    А овој цел така збунет ми вели па ТИИИ
    Цела недела неговите заеа дека се гледа со Биле :rofl: ...незнам зошто продолживме да одиме две години кога од старт се гледаше дека има misunderstanding
     
    На t-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  8. UltrasGirlMKD

    UltrasGirlMKD Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 март 2014
    Пораки:
    103
    Допаѓања:
    28
    Хаха..Сигурно би го закопала на лице место :lol:
     
  9. missfortuna

    missfortuna Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2014
    Пораки:
    404
    Допаѓања:
    171
    Мене ми се има случено, само јас го згрешив името на дечко ми. Бевме во дискотека, пред 3-4 год некаде, знам дека бев изморена, доцна беше, ми се спиеше, можи се имав малку напиено, не се сеќавам, али знам дека праевме муабет за нешто и бев сконцентрирана на тој муабет и одненадеж упс ми излета имато на едно машко што го сакав пред дечко ми. Ама не знам од каде, не знам ни зошто се случи тоа. Беше сосема случајно и не размислував на него за да речам, дека ете го мислев па затоа го згрешив. Беше нешто вака си прајме муабет и јас Симе сакаш да...и си продолжувам да си зборувам и после ми текна. Ептен ми стана незгодно, ме фати срам. Али грешки се прават и ова е ситница, не треба да се скараш со некој за ваква непромислена работа. После тоа си напрајвме муабет, се извинив и до сега ми нема речено ништо за тоа. После ко си почнав да викам срце на мајка ми , на сестра ми, на свекрва ми!! :D сонце на татко ми или на некој си трет. Леле ова нема контрола беее :D :D :D шо ми е :lol:
     
  10. One.Day.One.Girl

    One.Day.One.Girl Активен член

    Се зачлени на:
    4 декември 2013
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    40
    Досега му се нема случено...Али недај боже да му се случии :devil: лелее тогаш... :lol:
     
    На Princess.12 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. BeautyAndTheBeast

    BeautyAndTheBeast Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2014
    Пораки:
    391
    Допаѓања:
    162
    Не му се има случено,барем не до сега.
    Ама еднаш јас на зафркнција му викам брее Гоце -мислев на Гоце Делчев зашто не беше бричен и имаше малку бркчиња ама незнам зашто реков само Гоце без Делчев,и он кога ми даде еден вознемирен поглед неможев да му објаснам уствари што мислев.. :D
     
  12. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено, му го згрешив името на бившиот со името на сегашниот дечко.

    Го сакав сегашниот дечко ама тогаш беше невозможно да бидам со него па имав друг дечко, кој знаеше дека сакам друг а го знаеше и неговото име.
    Една вечер седевме кај мене на улица и нешто се расправавме и јас во лутина го изговорив името на сегашниот дечко :tmi:
    Кога ми текна што реков, веќе беше доцна, само што сакав да се извинам, тој стана и си замина, после ми пиша порака дека е не може да се бори против моите чувста после тоа не го видов повеќе.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ми го згреши само еднаш, јас бев во шок но не му покажав тогаш ништо ионака врската ни беше при крај, после тој ден ништо не беше исто и не траеше долго :tmi:
     
  14. Daydream

    Daydream Популарен член

    Се зачлени на:
    31 мај 2013
    Пораки:
    1.682
    Допаѓања:
    6.469
    Пол:
    Женски
    За долгите врски како мојата ми е незамисливо ова. Се ежам и од самата помисла. А за врските кои се на почеток до некаде и не е толку трагично, зашто се' уште се нема навикнато на вас и вашето име. Да му се случело тоа на дечко ми на почеток, само ќе сум се насмеала и денеска ќе го зафркавав за тоа. :D

    Неверство, вербална навреда, физички удар, заборавање на роденден и грешење на име се тие пет работи кои се показател дека нема љубов, нема почит и преку кои за ништо на светот не би преминала.

    Не ни разговарам, нема што да се разговара, автоматски ставам крај во моментот. Нема што да се разговара за ова кога нема што да се објаснува. Секоја девојка заслужува да биде единствена во очите и срцето на својот партнер кој таа го одбрала и да и' се посветува максимално внимание само на неа, не само физички туку и умствено. Не признавам оправдувања, доколку ви го згреши името значи дека мисли на друга и мислите не му се со вас во моментот, туку лета негде на друго место, толку. Една од најголемите навреди за една девојка и жена. И да простите тоа ќе биде само почеток на крајот.
     
    На HoneyBun и LaraSolare им се допаѓа ова.
  15. Rawr

    Rawr Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2014
    Пораки:
    186
    Допаѓања:
    38
    Ќе барам објаснување обавезно нема шанса на така да го оставам има се да ми објасни инаку ќе го задавам :@
     
  16. The-fallen-one

    The-fallen-one Активен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2014
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    40
    Ако му се деси тоа,никад више нема да ме види. Ќе го отерам таму кај што не треба
     
  17. mmaar

    mmaar Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2012
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    23
    Пол:
    Женски
    Ми се има случено. Си лежевме гушнати и јас го зезав нешто и тој ми рече престани ма Ивана (Ивана е неговата бивша со која 6 години бил во врска) и јас само се потргнав и го погледнав остро и пробав да станам ама тој ме гушна цврсто и почана да се извинува. Го прашав дали сака да си одам а тој ми рече дека сака да е со мене и не ме пушташе да си одам и цела вечер ме гушкаше и се извинуваше и не ме пушти сама ни до WC да одам немој да сум му избегала и ме молеше да му се развикам да го удрам само да не молчам (јас па и не сум по молчењето освен кога сум повредена). Цела ноќ се извинуваше и едвај во 7 сабајле ме пушти да си одам а јас му ветив дека нема никогаш да прозборам за случката. И еве сега една година подоцна уште сме заедно и му немам спомнато ниту еднаш за тоа а тој еднаш спомна дека тогаш било единствено кога некогаш се извинил на некој за нешто затоа што сум му значела многу.
     
  18. Rama

    Rama Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2011
    Пораки:
    5.419
    Допаѓања:
    54.708
    Пол:
    Женски
    Ми го има згрешено само еднаш тоа беше на почеток на врската, не изреагирав никако се воздржав, а само да згрешеше уште еднаш толку ќе беше од врската секундарно ставав крај, значи штом некој ти го греши името тоа е бидејќи е расеан и мисли на некоја друга или има сопствени проблеми, не дозволувајте да потрае тоа и типот да ве именува како сака :devil:
     
  19. Cka

    Cka Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 септември 2010
    Пораки:
    10.214
    Допаѓања:
    124.185
    Јас ко што сум расеана и мислам на 20 работи истовремено, на сите им го имам згрешено името. На мајка ми и реков, бабо, на тетка ми мамо, на сегашниот му реков по име на бившиот, на еден друг не можев да му го запаметам името и му кажав дека ке го викам со друго име, на работа на сите им викам - дете, колешке, оти заборавам име, на бившиот откако раскинавме му реков магаре, несакајќи, ама така го викавме со другарките, и наместо ------ ај оди си, јас реков, магаре, ај оди си, на наставнокот му имам речено вујче, на брат ми ми имам викано друго име....хаос. И никој не ми се лути, па ни јас ако ми го згреши името, дури и денеска да го утне, ке се насмеам.

    Не знам оти толку сериозно го сфаќате ова?
     
  20. SwanMay

    SwanMay Популарен член

    Се зачлени на:
    28 април 2011
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.674
    Пол:
    Женски
    Ми го нема згрешено името. Напротив, јас нему сум му го погрешила на неколку наврати кога сме се допишувале, па наместо правилно, сум го искуцала со некоја ситна грешка. Се убив од извинување, а тој наместо да се налути почна да се зеза и на моја и на негова сметка. :whew: Прекрасен е. :l: Сепак, сега пред да пратам порака двапати проверувам, затоа што навистина е непријатно. :nod: