babylove кашички

Што ако ви го згреши името?

Дискусија во 'Врски' започната од Unfaithful18, 23 јули 2010.

 1. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.537
  Пол:
  Женски
  Се трудам никому да не му го згрешам името и ретко ми се случува. Можно е да не се сетам на името ама многу добро паметам фаци. Би се навредила ако ме наречат со име што е скрос различно од моето и сите негови кратенки, бидејќи имам долго име ретко кој ми се обраќа со целосното име. Иначе имајте на ум дека на секој човек втор најважен збор после зборот ЈАС е неговото име.
   
 2. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  4.038
  Допаѓања:
  46.419
  Пол:
  Женски
  Ок де, не сме до толку строги ние што ни ги згрешиле имињата, ама логички е да признаеме дека не е во ред некој со кој делиш се, кој го сакаш да ти го греши името , баш како некои што го оправдуваат тоа. Прифаќам разноразни изрази како душа, срце , мила кој како сака , ама да ти греши име а сте заедно месеци, години е преку тоа не ми е јасно дека можат да поминат некои . Честото грешење докажува една работа само а тоа е дека личноста што е крај тебе , додека те гушка тебе мисли на другата личност по која те именува грешно , ете така, само не е секој спремен да СИ ГО ПРИЗНАЕ ТОА .
   
 3. honey...21

  honey...21 Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 март 2012
  Пораки:
  21
  Допаѓања:
  41
  Пол:
  Женски
  Pishi propalo za mene! samo toa ke mu kazam
   
 4. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.747
  Допаѓања:
  22.391
  Пол:
  Женски
  Во нормална комуникација, што знам и не е толку страшно.
  Расеаност, преокупација на мозкот со све и свашта, па често се дешава да утнеме име не само на партнерот туку на член на семејство.

  Meanwhile, за време на секс........тука ми е малку зезнато, без разлика дали е нова врска или се во брак...додуша второво е бетер, ама тука малку, малку повеќе е зезнато.
  Нема шанси да не се повредат чувствата и личноста со згрешеното име да биде навредена.
  Па макар и да го наречеш Бред Пит или он тебе Анџелина Џоли:rofl:
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 5. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.373
  Мене ми се деси еднаш, ама јас обично и не памтам добро имиња. Се мував со една девојка и уствари заборавив како се вика малце ми беше незгодно ама пројде :)
   
  На SwanMay му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Bah

  Bah Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 март 2014
  Пораки:
  257
  Допаѓања:
  1.184
  За време на секс да го извикуваш неговото име? Ова некој нов фетиш е или? Мислев тоа го има само на филм. Ајде она прлаво зборување ок, ама да му се обраќаш на име за време на секс? Као ако го извикуваш неговото име за време на секс ефектот ќе е поголем? А, замисли да има некое комплицирано име?
   
  На Daleron и SwanMay им се допаѓа ова.
 7. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.373
  Теодосије, Теодосије само напред :D
   
  На macovska, Luna91, marama и 3 други им се допаѓа ова.
 8. AziskaStrslenka

  AziskaStrslenka Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2014
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  3.502
  Пол:
  Женски
  АХХХ ЉУБОМИР УХ УХ
   
  На crimson, SwanMay, Bah и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  68.470
  Пол:
  Женски
  Ако се слични имиња можеби и ќе му пројде.

  Мене ми беше смешно на еден бивши мајка му постојано ме викаше како бившата негова. :D:D:D Кој знае што сакаше да ми каже :?:
   
  На kjukli, angelche16, Daleron и 2 други им се допаѓа ова.
 10. BoneMachine

  BoneMachine Популарен член

  Се зачлени на:
  6 декември 2014
  Пораки:
  857
  Допаѓања:
  3.373
  Сакала да каже дека бившата повеќе ѝ се допаѓала. :D
   
 11. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.808
  Допаѓања:
  68.470
  Пол:
  Женски
  Битно нагалено беше, со - че на крај :D:D
   
  На tessie и BoneMachine им се допаѓа ова.
 12. barbiegirl.24

  barbiegirl.24 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2014
  Пораки:
  804
  Допаѓања:
  4.445
  Пол:
  Женски
  Јас еднаш му го утнав името на еден дечко, ама кутриот не ни примети затоа што зборувам како навиена и нормално не може се да слушне и разбере.:lol:
   
 13. toxincitylies

  toxincitylies Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  44
  E TOGASH GO EBAL EZHOT! ]:)
   
 14. angelche16

  angelche16 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2014
  Пораки:
  1.856
  Допаѓања:
  7.655
  Пол:
  Женски
  Не му го имам згрешено фала богу :rofl::rofl::rofl:
   
 15. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  8.943
  Допаѓања:
  52.577
  Пол:
  Женски
  Ако му е тука умот нема да го згреши :P Не се случило.
   
 16. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.116
  Пол:
  Женски
  Nikogas mi go nema zgreseno imeto ni mm ni pak nekoj bivsi.
   
 17. nat17

  nat17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  138
  Пол:
  Женски
  ќе биди многу интересно :punch: