1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако партнерот почине?

Дискусија во 'Врски' започната од MacaLove, 22 април 2011.

  1. sanjchi

    sanjchi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    26
    Допаѓања:
    6
    Дефинитивно одам со него..... не би можела да живеам без негоо... :(
     
  2. ladymilion

    ladymilion Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    90
    Допаѓања:
    27
    Јас имав такво искуство ми требаа месеци за да се вратам у нормала
    пиев апчиња за смирување идев на доктор
    трауми преживеав
    ама живот иде даље ;(
     
  3. Megan21

    Megan21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    3
    Луге мои во градот немаше струја а дечко ми само што ме остави и си замина дома....му звонев утредента но тој не беше достапен....и по неколку дена отидов кај него дома кога отидов што ке видам тој имал сообраќајка накај дома и ногата и раката му биле скршени потрес на мозокот и триста др повреди...Во тој момент ми се идеше да се онесвестам....од таму викнав такси и во болницата со него бев се додека не се опорави и до ден денеска кога ке го прашам што ке правев без тебе..тој само ми вели ке продолжеш да живееш..Не гледај Утре Гледај Денес ;) ;) :)
     
    На sj *O* и Shana им се допаѓа ова.
  4. MoreNa-22

    MoreNa-22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    386
    Допаѓања:
    76
    ааа не сакам да размислувам за вакви страшни работии.... не сакам ни да помислам на такво нешто
     
  5. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.831
    Пол:
    Женски
    Ќе умрам од болка од жал, гнев, бес дека го изгубив некој кој ми значел повеќе од животот. Ќе се чувствувам осамено и тажно и никогаш повеќе нема да верувам во љубов зошто сум ја имала со тој што сега не е повеќе со мене ;(
     
  6. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Не дај Боже! Уууф темава бе! Не знам што би правела, ама „животот продолжува понатаму“ сигурно нема да биде утеха!
     
  7. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.665
    Пол:
    Женски
    нема да го преживеам ова .. тоа ќе биде огромна и преголема болка за мене.. само не дај боже да го осетам на своја кожа .. НИКОГАШ! поубаво мене да ме нема отколку него!
     
  8. Karol.Ina

    Karol.Ina Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    263
    Допаѓања:
    73
    не сакам ни да помислам на ова :sweat:
    Не дај Боже некогаш да ми се случи, не само мене, на било кој
     
  9. creshicka

    creshicka Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2011
    Пораки:
    2.152
    Допаѓања:
    5.708
    Пол:
    Женски
    Само што отворив на темава да напишам мислење и веднаш ми најдојдоа солзи. Инаку, сериозно и озбилно, нема да останам тука сама, ке одам со него.
     
    На Muchacha му/ѝ се допаѓа ова.
  10. vlubena

    vlubena Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    767
    Допаѓања:
    627
    леле темава уф морници ми пролазија незнам не би издржала не дај боже тоа мене да ми се случи не знам што би направила НИКОГАШ не сакам тоа да го осетам на своја кожа подобро јас да умрам отколку мојата љубов. Ни на непријателот не би му посакакала вакво нешто премногу е болно :(
     
  11. Viiiiip

    Viiiiip Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    399
    Ова ми е најголем страв во животот, се би можела да издржам, но ова... Аххх недај боже да ми се случи... и на никого да не му се случи, да си доживееме длабока старост покрај нашите сакани ни партнери... :D
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. ivana685

    ivana685 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    jas go doziveav toa ama pomina ne bese nekoja vrska poveke mi znacese vremeto pominato so nego i momentite zaednicki.eve denes se cudam koga letnaa 4godini a mislam vcera bese
    [mod-kirilica:117ktxst][/mod-kirilica:117ktxst]
     
  13. danichap

    danichap Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    26 јуни 2011
    Пораки:
    15.941
    Допаѓања:
    278.461
    би залела, би тазела, би плаЧела и секогас би го имала него со своето срце...али зивотот мора да иде далје.
    во најтеските моменти Човек мора да остане црвст. секој сто има изгубено татко ја знае и ја видел таа болка во оЧите на својот најблизок, мегутоа кога едниот партнер би поЧинал, другиот мора да презеде поголема одогорност за сите обврски во куката и семејството...
    теска тема стварно....сега ке станам да си го гуснам срценцето мое и да му казам дека го сакам најмногу на цел свет :inlove:
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  14. zaljubena93

    zaljubena93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2011
    Пораки:
    56
    Допаѓања:
    9
    Женски нема да се потрудам да мислам на тоа. Бидејќи сум мислела неколку пати и се вознемирив многу, а замисли тек ако се случи тоа. Не неее нема да размислувам :( Бидејќи во рок од 5 месеци изгубив две многу битни личности во мојот живот, мојата надобра другарка и бабами. Затоа повеќе од доволно ми е таа помисла... Извинетее ама на ова прашање не сум способна да одговорам :(
     
  15. girlinlove

    girlinlove Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    68
    Допаѓања:
    10
    го нема него-Ме нема мене!
    кратко и јасно!
     
  16. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.461
    Допаѓања:
    39.664
    Пол:
    Женски
    Неможам ни да го замислам ова, не би можела да издржам такво нешто.
    Он ми е се во животов па и него да го нема...баш и мене ќе ме нема.
     
  17. Irreplaceable.xD

    Irreplaceable.xD Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    341
    Допаѓања:
    67
    уууу, немојте вакви морничави теми !
    не сум размислувала, некам ни да размислувам!
    Сигурно не би поминала лесно преку тоа, но не е крај на животот нели?!
    ке се најде некој и после тоа кој ке не почитува, а ние ке останеме со спомените до крајот на животот!
    Сега ако е дечко, нема да биде поминувањето околу тоа толку тешко, сепак излегувања ова-она.. ке се најде некој..
    али ако е маж, е тогаш друга прича, малку потешко !
     
  18. mecheto

    mecheto Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 август 2011
    Пораки:
    23
    Допаѓања:
    4
    Сум размислувала за ова и си викам со ако нешто му се случи не би можела да го поднесам тоа он ми е најголемата подршка во животот секогаш е покрај мене и му дава сила за понатаму ако таа подршка некогаш (не дај боже) згасне ке зганам и јас...
     
  19. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Ова ми е најголем страв. Смрт на блиско лице!
    Знам дека сум млада и цел живот е без мене, ама НЕДАЈБОЖЕ да се случи нешто такво не би издржала. Премногу го сакам, ми фали само еден ден да не го видам а не цел живот! Незнам како би го поднела тоа навистина, он е секогаш покрај мене во се и не ни сакам да помислам на загуба. Не би го поднела тоа дефинитивно..
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  20. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28
    Ако се случи такво нешто скраја да е нема да можам да го поднесам тоа..ДОсега имам изгубено една важна личност во мојот живот и тоа тешко го поднесив.Според тоа како го поднесив и колку тешко ми беше мислам дека нема да можам да го издржам тоа да се случии