1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако партнерот почине?

Дискусија во 'Врски' започната од MacaLove, 22 април 2011.

  1. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    71
    Незнам што би правела... ама не сакам да биде така, а имам размислувано на оваа тема многу пати и кај ја видов незнам, ми се поремети цела вечер... ;( :sweat:
     
  2. Lux

    Lux Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    7.094
    Допаѓања:
    6.348
    Пол:
    Женски
    Не ни сакам да размислувам на оваа тема, но човек треба да биде подготвен на се.
    Сигурно дека нема да ми биде сеисто и ќе треба многу време да го надминам.
    А ако сум во брак и имам деца никогаш нема да се премажам.
     
  3. Nenasitni

    Nenasitni Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 август 2011
    Пораки:
    204
    Допаѓања:
    36
    не посакувам ни на најлош непријател. :/
     
  4. Iva.T

    Iva.T Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2011
    Пораки:
    126
    Допаѓања:
    64
    .. една другарка го има доживеано ова, нејзиниот дечко со кој беше во врска година и неколку месеци го удри воз пред нејзините очи.. можеби некоја од вас слушнала за оваа вест, брзо беше сеа, имаше по вести, секаде.. ии таа случка ме натера да помислам што би се десило ако и мене НЕ ДАЈ БОЖЕ некогаш ми се деси ова, и ств незнам, после толку размислување.. неможев да најдам одговор.. туку да се доврзам за другаркава, до ден денес е под седативи.. греота!! мнгоу лошо, многууу!! :x ;(
     
    На sj *O* и emma2005 им се допаѓа ова.
  5. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Е па нека му е лесна земја! Ако почине незнам како ќе живеам, како ќе се чуствувам ужасно која болка ќе ја трпам во себеси :worried: тоа највеќе боли. Ама на почетокот така ќе биде, после се оладуваш и нормално дека ќе бидеш со друг нема сама да седам поради партнерот што ми скапува во гроб. |( Никогаш нема да го заборавам ама нема сигурно сама да седам и да тагувам да очајувам да паѓам во депресии да се уништувам...
     
  6. Ilusionist

    Ilusionist Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    752
    Допаѓања:
    1.912
    Жива би умрела.
    Можеби физички ќе постојам...но, духовно ќе бидам вечно закопана.
     
  7. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    Не сакам да размислувам за тоа, бидејќи ми доаѓаат солзи на очи од самата помисла.
    Со дечко ми имам разговарано на оваа тема. Тој ми кажа дека би бил најсреќен доколку би била со нашиот најдобар другар, зошто во него има најголема доверба и знае дека никогаш не би ме извисил.
    И јас би била доколку тој е со мојата најдобра другарка, но и со било која друга која би го правела среќен, макар некоја што не би ја поднесувала, само тогаш да е среќен.
     
  8. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    iako sum na rabot na raskinuvanjeto(bar jas taa mislam) me boli samata pomislla a bi se molela i jas da umram samo za da bidam so nego i na drugiot svet.
     
  9. demilovato4ever

    demilovato4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    216
    Допаѓања:
    220
    Не сум во врска со него, ама ако му се случи нешто ќе умрам со него :(
    Иначе и јас имам многу пати помислено на ова.
     
  10. lattie

    lattie Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јуни 2011
    Пораки:
    504
    Допаѓања:
    203
    Пол:
    Женски
    Искрено немам размислувано на темава дури несакам ни да помислам сигурно би ми било многу тешко и незнам како би се вратила во нормала,физички ќе постојам но психички сигурно ќе биднам некаде далеку,некаде покрај него најверојатно ќе ми се вртат сите случки со него ќе ми се премотува филмот со моментите со него мислам дека никогаш солзите нема да ми престанат по некои мои претпоставки ќе западнам во некоја тешка депресија, ќе бидам изолирано од целиот свет па можеби во такви ситуации да посегнам и по мојот живот бидејќи сум премногу поврзана за него
     
  11. owl-ribbon

    owl-ribbon Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2012
    Пораки:
    545
    Допаѓања:
    678
    неам размислувано на оваа тема , сеа ме растаживте ептен :| јас мислам дека би се пореметила дефинитивно да се случи такво нешто не дај боже :x
     
  12. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.991
    Пол:
    Женски
    Дел од душата не мора да ди со оние кои ги сакаме.Ако тогаш го сочуваме делот кој нив им припаѓа,и покрај болката која разбива,тие секогаш ќе бидат тука.во секоја наша насмевка,во секој успех,во секој нов ден.
    Сето она што со денови го вградувале во нас љубов,топлина,насмевка,знаење,нежност...и понатаму е тука во нас.Мораме да тргнеме напред,не е природно да застанеме,враќаме.Да се помине потполно низ тагата,болката,брановите емоции.Мораме да пуштиме времето да ги зацели раните.И да се даде на себе доволно време.Задржете во себе ни малку огорченост,повреденост,чувството на вина,неправда ,жал за она што би можело да биде.И тогаш кога ќе прифатиме дека тие се дел од нас,имаме причина да бидеме радосни,храбри.Да бидеме тоа за нив.
     
    На baby-star и imelda им се допаѓа ова.
  13. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.799
    Навистина жална тема, ама и ова се случува....

    Е, сега има разлика дали починал пред свадба, после свадба, на старост...итн.

    Познавам многу случаеви од околината, и навистина е тешко закрепнувањето после ваква ситуација, ама времето лечи се. Мора да се продолжи напред. :|
     
  14. Nana19

    Nana19 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    2.141
    Допаѓања:
    2.753
    неможам ни да го замислам тоа..... само ке се помолам на господ нека ме земе мене пред него бидејки јас би умрела од болка по него...вака ако отидам пред него нема ништо да ме боли и да осетам а на него да му се случи нешто јас мислам дека ке спобудалам...му се случи една несрека скоро незнам како да ја нарчам дали мала или голема но мн беше опасно јас бев полу жива...затоа секој ден му се молам на господ да ми гу чува моето ангелче така и мене ме чува господ..кога тој ми е жив и здрав јас сум пресреќна поголема срека од тоа за мене нема . :)
     
  15. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Неможам да го замислам тоа...едноставно не би можела понатамуу без него :(
     
  16. bekii

    bekii Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    205
    Допаѓања:
    52
    Недај боже, несакам да знам како е :( :( ;( ;( ;( ;(
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  17. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    секако дека би биле тешко но живото мора да продолжи, би било убаво кога би умирале сите на старост но за жал не е така, јас партнерот не го изгубив но изгубив многу драги и млади личности :(
     
  18. angela.bebe

    angela.bebe Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2013
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    3
    неодамна сонував еден сон и во него ми кажаја дека имам рак незнам на сшо беше ама и ми кажаја дата демек до тогаш ке умрам ...јас ништо се си функционирам нормално....после ден два ми кажува дека мојот тест и тестот од мажот ми се помешани односно дека јас сум здравата а тој болен и него деноите му се изброени....неможам да се помирам со ова зошто тој зошто не јас помислата дека би го изгубила би била многу тешка за мене...неколку дена не функционирав како што треба од самиот сон а не па на јаве да ми се случи мислам дека пред него че ме закопат....
     
  19. luvena

    luvena Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    136
    Многу е тешка загубата на сакана линост што многу ни значи, но животот е таков, секој што се родил и ќе умре, и ужасно боли кога тоа се случува непредвидливо, а не во длабока старост. Јас останав сама со моето дете и што сега , да се предадам ли? Морам да гледам напред и да одам напред заради моето дете и заради мојата вера во Бога која не ја изгубив, А БОЛКАТА, СПОМЕНИТЕ И СКРИШНИТЕ СОЛЗИ ОСТАНУВААТ ДОДЕКА ЌЕ ДИШАМ.
     
    На sj *O*, crazylady, eva11 и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Anne15

    Anne15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 февруари 2012
    Пораки:
    762
    Допаѓања:
    244
    Пол:
    Машки
    Многу болно нешто.
    И колку и да сакаш да заборавиш,тоа многу тешко би одело.
    Си замислувал дека со таа личност ќе бидеш цел живот и оп одеднаш исчезнува.
    Не знаеш дали е на сон дали е на јаве.Повеќе би сакал некој да те штипне,да те разбуди од кошмарот,но сепак си свесен дека си буден и дека сето тоа е вистина.
    Не можам и не сакам да замислам како е.Како ни е пишано така.Само Господ знае што и како.
    После губењето на саканата личност закрепнувањето нема никогаш да го дочекате.
    Колку и да мислите дека полека заборавате и дека научивте да живеете и без таа личност,сепак тука се спомените и солзата ќе остане вечна во вашето срце. :worried: ;( ;(
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.