1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако партнерот почине?

Дискусија во 'Врски' започната од MacaLove, 22 април 2011.

  1. Cvetetto

    Cvetetto Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2011
    Пораки:
    2.834
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    НЕ ДАЈ БОЖЕ јас по него би умрела :(
     
  2. natemila

    natemila Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.533
    Допаѓања:
    8.442
    Пол:
    Женски
    Секоја чест за твојата храброст и верба.
     
  3. Veki4kaa

    Veki4kaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 јануари 2012
    Пораки:
    5.072
    Допаѓања:
    17.213
    Пол:
    Женски
    Кога ќе ја видам темава ми навираат солзи, недај боже да се случи такво нешто, нема да можам да издржам ДЕФИНИТИВНО. еднаш изгубив другарка која ми беше како сестра,и сеуште ме боли кога ќе се сетам на неа, многу сум емотивна, НЕ ДАЈ БОЖЕ ДА се случи такво нешто. Нема да можам да преживеам! :(
     
    На SimonaTino му/ѝ се допаѓа ова.
  4. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Единствената работа во која рацете ни се врзани - смртта.
    Никад не би сакала да размислувам за вакво нешто и не дај боже да ми се случи нити некому да му се случи. Многу е тешко дури и претешко, за животот по тоа.
     
    На Veki4kaa му/ѝ се допаѓа ова.
  5. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Шок! :o :o :o
    Леле ќутам не коментирам ништо ама мислењево како да е пишано во тема: Што ако дечко ви отиде до продавница без вас? Скапува во гроб?! Иако е ова тема шта би било кад би било како може некој да каже вакво нешто за било кого а не па за партнер еј. Скапува во гроб? Омг :o :o :o

    Добро и јас па се чудам, свашта има...

    Не дај боже, јас година дена не можев да се оправам кога почина моја многу блиска личност, вакво нешто да се деси, не знам стварно.
     
    На sj *O*, candy.cane, sweet-star и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. SimonaTino

    SimonaTino Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.735
    Допаѓања:
    1.575
    хаххахаха ,ова виц е или што?
    Стварно свашта ќе прочиташ
    Под хитно, форумов над 18 год да биде,ПОД ХИТНОООО :x
     
    На sj *O* и beauty007 им се допаѓа ова.
  7. lolanomnom

    lolanomnom Популарен член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    2.324
    Ама страшно е што и да го стаиш над 18 они ке си лупаат дека имаат 18 и ке се зачленуваат. А уште пострашно е што има и луѓе што имаат далеку поише од 18 години али немаат мозок, а ни душа... :?:
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  8. MaCa-Swiss

    MaCa-Swiss Популарен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2013
    Пораки:
    253
    Допаѓања:
    961
    Многу ми е мило кога ќе видам вака дека некој успева, секоја чест жено, ти спуштам капа за твојата храброст :bow:

    А јас ?
    Во моја кожа да не влезе никоја, на најголемиот душман не му го поскаувам ова.

    Морав да се искажам, морав. Не можам повеќе да се стегам, не разговарам со никој, во темница сум.
    Беше тој грозен 21 Ноември. Утрото станав рано и подготвив појадок, па отидов да го разбудам. За инает не стануваше. Мојот спанко секогаш ми правеше проблеми наутро кога го будев, го обожаваше тоа. Само се заврте насмеан и ме повлече крај него, па почна да ме скокотка.
    Дојде 13 часот, кога тој отиде на тренинг (беше фудбалер). Во меѓувреме ја средив собата и си слушав музика. Тој се врати во 16 часот и рече дека во 19 часот имале утакмица, па легна да се одмори. Така дојде и 18 часот, тој излезе од дома. За последен пат ме бакна, и ја затвори вратата.
    Дојде 21 часот, па 22, а него го немаше. Му звонев, но беше недостапен. Тогаш загрижена му се јавив на негов другар. Се обидуваше нешто да ми каже, липаше, ништо не го разбирав. Разбрав само како ми рече да појдам во болницата ***** ****** ******. Бев во паника, се тресев, знаев дека се случило нешто. За конец избегнав сообраќајка, ете Бог ме чувал. Кога стигнав во болницата на најбрз можен начин се качив на вториот спрат. Каде глетката беше ужасна.
    Ги видов неговите соиграчи и тренерот. Некои беа седнати, некои стоеја, а некои се гушкаа за утеха. Плачеа, липаа, викаа дека тоа не е можно. Нозеве ми се пресекоа, срцево ми застана. ги прашав што се случило, почнав да викам, да плачам. Како одговор добив само: Бог да го прости!. Доживеав шок. Паднав на коленици и почнав толку силно да плачам, толку болно.. Не ме утешија ниту прегратките, ниту зборовите, не ме интересираше како се случило, сакав само да го видам мојот ангел, сакав тоа да биде само скриена камера. Ама следниот момент ја влоши мојата ситуација.
    Го извадија мојот најмил во кревет-количка, покриен со бел чаршав од глава до пети. Се здрвив, почнав да викам „Деки, разбуди се! Ова не е вистина, ти си жив!“ Ми дадоа да го видам, го открија само лицето. Тоа бледо лице, невино, ладно. Понатаму не се сеќавам. Знам само дека ми дадоа апче за спиење.

    Следното утро се разбудив во мојот кревет. Немав сила да станам, со очи го барав мојот ангел, ама го немаше. Кога се освестив го повикав неговиот тренер за да ми раскаже што се случило. После 15 минути тој дојде, и почна со најгорчливи зборови да објаснува : „Рече... Рече дека му е лошо.. Му реков да не игра ако не може, ама не ме послуша. Цело време играше како пијан. А знаев, имав претчувство дека ќе се случи нешто лошо. Во еден момент, тој почна да се тетерави. Падна. Многумина мислеа дека се сопнал, и дека ќе стане. Ама не стана... Со Брза Помош го однесовме на болница. А таму докторот го кажа тоа што никој не сакаше да го слушне- „Примете сочувство, Бог нека го прости!“. Потоа се јави ти, баш во тој момент.. Натаму знаеш.“
    Не можев повеќе да издржам, повторно заплакав. Му реков да си оди, сакав да останам сама.
    Дојдоа неговите родители и роднини, па и моите. Отидовме заедно во капела. Најгрозно чувство, кога ја гледаш мајката како пати за своето чедо, како сите плачат, го молат да стане. Натаму не можам да објаснам.
    Дојде утрешниот ден. Ден кога засекогаш се збогувавме со него.
    Додека другите беа крај неговото тело, јас бев сама во соба, и плачев. Си викав во себе „Толку беше. Повеќе го нема. Нема да се смее, да плаче, да се радува, да се нервира, да се кара, да лаже, да ме гушка, да ме бакнува, да ме скокотка. Го нема веќе. Умре.“
    Дојде попот, ја испеа молитвата, отидовме во црква. И таму следеше молитва. Чувството кога го гушкаш за последен пат и се збогуваш со него не е толку болно како чувството кога гледаш како неговото тело го ставаат во таа црна, мрачна дупка. И го покриваат со капак. Во тој момент и јас умрев со него, се уништив. Овој филм секој ден ми се повторува.

    Не можам, сеуште сум под шок, не можам вака да живеам. Спијам во неговите пижами, а под перницата ги чувам нашите заеднички слики.
    Тој сега мирно почива во својот гроб, додека ветрот нежно го милува. Тој е сега меѓу Ангелите, ме гледа од горе, и ми се смее.
     
    На mal.ecka, sj *O* и korcula1 им се допаѓа ова.
  9. Lovely93

    Lovely93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2013
    Пораки:
    2.637
    Допаѓања:
    2.017
    Пол:
    Женски
    Ме расплака, навистина ми е жал. Знам дека секогаш ќе имаш празнина во срцето, дури и повторно да се заљубиш. Лоша судбина.... Тој сега живее во тебе. Нека му е лесна земја. :(
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  10. hello-kitty.90

    hello-kitty.90 Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 октомври 2013
    Пораки:
    2.952
    Допаѓања:
    20.825
    Маца-Свисс навистина ми е жал за твојата загуба. Колку потресно е ова што си го напишала,читам и плачам ,такво нешто на никого да не му се случи.За жал животот продолжува,а болката и празнината засекогаш остануваат.Се надевам дека со тек на време ке научиш да живееш со таа болка
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  11. srcence1607

    srcence1607 Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2012
    Пораки:
    2.364
    Допаѓања:
    2.470
    Пол:
    Женски

    Не можам да престанам да плачам... ;( ;( само едно нешто ќе ти кажам- никогаш не го заборавај и отсакувај, само така ќе продолжи да живее споменот за него во тебе и за тебе. ;( јас да го доживеам ова (да не даде Бог никому и никогаш) не знам дали ќе се опоравам.. никогаш нема да бидам истата :x ;(
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Majli.15

    Majli.15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2013
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    237
    Пол:
    Женски
    Maca-Swiss ме расплака со твојот пост и навистина ми е многу жал можам да те разберам многу добро бидејќи и јас си го изгубив саканиот кој што бевме заедно од 14 год до 17 потоа почина но никогаш не го заборавам и не можам да го преболам и кога и да помислам на него ми се насолзуваат очите но ете сега сум омажена и така животот иде понатаму со починатиот не се почива и грев е многу да жалиш бидејќи му се лутиш на Господ што ти го зел
     
  13. Roxana

    Roxana Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2013
    Пораки:
    166
    Допаѓања:
    71
    Мацо што и да кажеме ние, џабе е. Само ти си знаеш како ти е :(
    Истрај, биди јака и продолжи со животот, твојот Деки би го сакал тоа.
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Marossa

    Marossa Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    2.398
    Допаѓања:
    6.870
    Пол:
    Женски
    Маца,знам дека ти е тешко,ама земи си период колку што ти треба,плачи,викај,крши,истури ја болката,не ја собирај во себе.Времето ќе ти ги исцели раните,дел по дел,никогаш нема да го заборавиш,ама пак ќе бидеш среќна..
     
    На sj *O*, LittlePinky, Elennaa и 4 други им се допаѓа ова.
  15. lana.del-rey

    lana.del-rey Популарен член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2013
    Пораки:
    690
    Допаѓања:
    1.300
    Маца,незнам што да ти кажам освен едно,дај му време на времето,се ќе помине..
     
    На sj *O*, LittlePinky, Anouk и 4 други им се допаѓа ова.
  16. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.490
    Допаѓања:
    8.288
    Пол:
    Женски
    Mаца ,ме расплака душо ,што и да речам малку е да те утешам :hug:
     
    На sj *O* и lana.del-rey им се допаѓа ова.
  17. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Маца, мене ми е многу криво, исто како што ми е криво и за сите останати слични случаеви, убаво некој напиша погоре, смртта е дел од животот кога ни се врзани рацете, али буквално ни се врзани, тогаш сме најограничени, ограничени колку што би можеле да бидеме за сиот наш живот, за жал.

    Ти посакувам од се срце успешно надминување(колку што се може, нели...) на тој настан...
    Потребна ти е добра мисла и добра волја само, и се повторно ќе биде во ред, затоа што едноставно мора да биде. Таков е животот, глупав и непредвидлив често...

    Гушкам!
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Bile15

    Bile15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2013
    Пораки:
    115
    Допаѓања:
    38
    MaCa-Swiss Неколку пати го прочитав твојот пост и се расплакав.Мене ми беше тешко што воопшто не те ни познавам,а не пак тебе.Знам дека ти е тешко.Ама не си сама.Ние сме со тебе.За жал тоа е животот,никогаш не знаеме утре што ке се случи.Размислувај позитивно.Твојот е горе на небото,сега тој е ангел и верувај многу сака да си ти среќна.Плачи,викај за да ти олесни,не собирај ништо во себе,бидејки ако се собираш во себе ке ти биде потешко.
    Пред се биди при себе.Размислувај позтивно.Поради него.Тој те чува,тој е со тебе иако повеке не е на овој свет.И не ја губи вербата во Бог.Верувај,тој ке ти даде сила да продолжиш понатаму.
    Доколку ти е потребно да разговараш со него,пиши ми.
    Те гушкам и ти посакувам се најубаво. :hug: :)
     
    На sj *O* му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Anouk

    Anouk Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    806
    Допаѓања:
    1.380
    Маца, немам коментар навистина, немам збор, постапка што би те утешил...
    Некогаш животот не е фер и праведен....

    Убаво кажа Лана, дај му време на времето....

    Те гушкам мила :hug: :hug: :hug:
     
  20. Be-yO-nCe

    Be-yO-nCe Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    1.399
    Допаѓања:
    6.907
    Пол:
    Женски
    Иако незнам што се случува со нас моментално,плачам додека пишувам.Не би можела да го издржам тоа!
    Душата моја би заминала со него 2 метри под земја.Нема да сакам да станам доколку знам дека го нема.
    Незнам како би издржала знаејќи дека повеќе нема да го видам,нема да му чујам глас,јас да излегувам,да живеам а тој да трули под земја оуу не не не ;( Тој ако оди скраја да е,јас по него!
    Леле не можам да се смирам леејјј!Утре го барам да му кажам дека го сакам покрај мене,цел живот ;(