1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако партнерот се осмели да ви залепи шамар?

Дискусија во 'Врски' започната од lady19, 30 март 2013.

  1. lady19

    lady19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    12
    Ми треба совет за мојата најдобра другарка. Одат со дечкото многу време, ама во последно време многу се караат така што во една кавга таа му удрила шамар прва но не многу силно, а тој за возврат и ја врзал квалитетно. Јас и велам дека не смее да помине преку тоа и да го остави, ама таа не ме слуша, го оправдува затоа што таа прва кренала рака на него. Совет? Дали вие би поминале преку тоа?
     
    На Micheleljubov му/ѝ се допаѓа ова.
  2. JoxyTheFreak

    JoxyTheFreak Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2011
    Пораки:
    833
    Допаѓања:
    5.566
    Ако не е од дома воспитан дека на жена не се удира,неможе таа ништо против тоа.
    Не и треба таков кретен. Ако ја удрил еднаш ќе ја удри пак.
     
    На Nightwish11 и srci им се допаѓа ова.
  3. moonchild1

    moonchild1 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2013
    Пораки:
    17
    Допаѓања:
    8
    Не требало и таа да крене рака, ама штом ја ошамарил саглам, како што велиш, не е на арно. Можел и тој да ја почеша само.
    Јас ова не би го толерирала. Ако тој е добар и размислува, кога веќе таа го удрила не ни требало да и врати. Штом ја удирл еднаш, ќе ја удри пак.
     
    На Nightwish11 и srci им се допаѓа ова.
  4. tessi

    tessi Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2012
    Пораки:
    544
    Допаѓања:
    517
    Само луда девојка може да пројде преку нешто такво.Кој нормален дечко што пред се те почитува,а после тоа и сака би се осмелил да крене рака на девојка?Прво се гледа какво му е воспитувањето и културата,а за манири не ни треба да зборам.Кажи и на другарка ти што е можно побрзо да се тргне од него зошто сама ќе си ги стави проблемите на глава.Штом тој еднаш се осудил да го направи тоа без никаков проблем,сигурно нема да се мисли дали пак да ја удри,поготово ако таа му прости сега.
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    Добро бе луѓе, а тој од улица е собран за да таа му врзува шамар? Подеднакво лошо како и неговиот шамар.
    Да, сум против насилство, ако тој ја малтретира без причина, ама ова е обострано.
     
    На Mileivanov, Nightwish11, drasko и 3 други им се допаѓа ова.
  6. hrcace

    hrcace Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2012
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    160
    нека го удри со стол
    незнам што им е на луѓево дебилни :swear: тој ко кокошка некоја се испонашал со женски се тепа, знам повеќе вакви случаи кај што се тепаат на излегување навечер па и нашколо, не прават разлика машки женски :^) ова не е тема за партнер и врски, ова веќе е за немање ни култура ни понашање зошто на секој чекор се случува
     
  7. lady19

    lady19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    12
    Првично тој ја извадил од такт, за знам добро дека не би се осмелила да направи такво нешто,ама ги поиминал границите... дури и доцнеше тогаш кога се скараа, тој идиотот и рекол немај гајле ако имаш дете ќе ти го земам јас.. и тогаш таа се изнервирала и му ја врзала...ама тој ни помалку ни повеќе и вратил многу убаво..после тоа испаничил-ама јас ништо не ти направив, ја бркал таа се расплакала и му рекла дека не сака да го види повеќе, а сега се кае. Јас мислам дека постапила правилно, зашто и да не е тој шамар тие збориви се многу лоши да излезат од устата на партнерот.
     
  8. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека постапила правилно. Не требало и таа да му врзе шамар, но ако тој бил нешто поарен од неа немало да се спушти на нејзино ниво.
    Нека се префрли на фаза преболување.
     
  9. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    страшно :x .нека го откачи додека не почне и да ја тепа,најсериозно.
    и нека е среќна ако не останала бремена од таков идиот
     
  10. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Па му залепила шамар и он и вратил, неможе ти да го удираш а он да молчи и да наведнува глава јас не го оправдувам не се удира девојче ама на ова денешно време такви се машките ги удриш и ќе ти вратат а не како на филмовине си маваат жениве он наведнува глава и се извинува тоа го има само на филмовите со удирање шамари ништо не се постигнува, ај ќе се шамараме до бесконечност додека едниот не заплаче не е решение тоа само удри шамар. Друго е веќе ако ме удри он прв сред караница е тоа мислам не би го простила. :shake:
     
    На Mileivanov, Nightwish11, Lea000 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    никогаш :shake: :shake: :shake: , никогаш не би му простила, всушност уште веднаш би го удрила со некој стол,вазна или сл. :@ :swear:
    не поднесувам такви уличари |(
     
  12. imelda

    imelda Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    10.343
    Си одговараат |(
     
    На Unique12 и Li0ness им се допаѓа ова.
  13. Spidy

    Spidy Популарен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    4.198
    Допаѓања:
    10.838
    Пол:
    Женски
    Ако она прва го удрила, значи ни она не се замара за него (или уште полошо сакала фаца да му се направи, па он демек ќе си наведнел глава |( ), и истото важи и за него без разлика дали ја удрил прв или бил испровоциран. И онака сите мажи што удриле жена се вадат дека она прва почнала, она прва ја почнала расправијата и тој се изнервирал... :fubar:
    Со било кој во животот да се најдеш во ситуација со физичко пресметување нема никогаш да бидеш на чисто, дали било другар/ка или некој од фамилија, а не со некој со кого треба да имаш најголема љубов и почитување. Дури и само девојката да го удри, сосема го оправдувам и дечкото да не сака да биде со неа. Ако он е момче на место, што има она да го удира?
    Поентата ми е : не прави на други што не сакаш тебе да ти прават... :)
     
  14. lady19

    lady19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    12
    Уште нешто дознав вчера дека и кога ке карале "плукал" по нејзе многху одвартно се понашал за таа да се осмели да му врзе шамар.
     
  15. thinkerbell

    thinkerbell Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.834
    Допаѓања:
    11.102
    Пол:
    Женски
    А мора тука да изигруваш портпарол на другарка ти? Ама тој вака направил, затоа таа му удрила шамар. Ама тој прво така направил, па дошло до шамар.
    И двајцата се криви. Ако сака да раскине, нека раскине. Подобро така, отколку да се тепаат и малтретираат. Нека не бара потврда за исправноста на своите постапки од тука.
     
    На babyblond и Li0ness им се допаѓа ова.
  16. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Било какво физичко напаѓање дали е шамар или кубење или што и да било би го завршила во моментот без збор. Значи само ќе ја види вратата позади мене и толку ќе биде. Бидејќи оној што еднаш дигнал рака ќе дигне и пак, а јас животов многу си го сакам за да го потрошам на некој злоставувач.
     
  17. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Шамар, јак, слаб, мал, голем е шамар, а шамар=насилство. Не е болката на образот, туку целото емотивно расположение после тој шамар тоа што го прави ист како сите останати посилни удари.
    Не можеш да очекуваш да не добиеш за возврат нешто самиот што го правиш. И дечкото и девојката се приказна за себе, ко шо вика имелда си одговараат.

    Никогаш. Најдоброто што може да добие од мене после тој чин е да се моли уште еднаш да ме види во животот.

    Ама, од друга страна, пак, ниту јас не би си дозволила да го направам истото и не очекувам да ми биде простено...
     
    На imelda, Anon и feminium им се допаѓа ова.
  18. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Не таа нему, тој нејзе треба да и раскине.
    Да беше обратна ситуацијата, да дигнеше рака прво машкото сите ќе бевте против него. Сега женската е таа што почнала со насилството и сите барате изговори. Лута била, тој и рекол нешто што ја испровоцирало... Ќе важеа овие изговори да беше обратна ситуацијата? Ако женска ми ми јаде бурек многу и ме провоцира ја имам право да ја шамарам?

    Не знам од каде ви е оваа идеја дека женско не се тепа. Се тепа и те како. Ако таа прва те нападне, и те како се тепа. Ако таа ти извади пиштол и сака да те убие, човек треба да се понаша како џентлмен и да не биде насилен?
    Не оправдувам кога било кој се дрзнува да крене рака на партнерот, без разлика дали е тоа машко или женско, без разлика од провокации и сл. Ама кога ќе те удрат, имаш право да вратиш.

    Девојката го добила тоа што го заслужила. Ако тепаш, ќе бидеш тепан. Имала среќа што поминала само со шамар.
     
    На mh23, hermosa, Spidy и 2 други им се допаѓа ова.
  19. babyblond

    babyblond Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2011
    Пораки:
    1.168
    Допаѓања:
    1.546
    Пол:
    Женски
    Немала право да ја злоупотребува привилегијата дека е женско па не смеј да ја удри. Уште поарно што и вратил. Ако таа не знае да е цивилизирана оти тој да е цивилизиран. Не за нешто друго ако не и врати ќе биди повредено неговото его и целиот тој гнев ќе се наталожи во него , па во иднина можи да се случат и пострашни работи.
     
    На Mileivanov и tessie им се допаѓа ова.
  20. Abeja

    Abeja Популарен член

    Се зачлени на:
    24 март 2011
    Пораки:
    4.319
    Допаѓања:
    17.315
    Пол:
    Женски
    Шамар си е шамар, дали залепен дали одлепен....но не решава ништо.
    [​IMG]
     
    На tessie и imelda им се допаѓа ова.