1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што ако партнерот се осмели да ви залепи шамар?

Дискусија во 'Врски' започната од lady19, 30 март 2013.

  1. Puflice

    Puflice Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    146
    Допаѓања:
    120
    Ќе го убијам на спиење :devil:
     
  2. sadangel

    sadangel Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2010
    Пораки:
    983
    Допаѓања:
    781
    Не ја оправдувам постапката на девојката но дечкото во случајов излегол тежок сељак. Далеку од тоа дека ако си женско треба тоа да го користиш за да го шамариш партнерот под изговор дека си лута, изнервирана и сл но типот несмеел да си дозволи да крене рака на девојка. :fubar:
    Можел поштено да си замине и да даде до знаење дека не е тој боксерска вреќа за истурање нервоза.
    Јас никогаш не би преминала преку ова.
    Нека бега подалеку од вакви "мажишта" и нека си ја контролира нервозата друг пат...
    И да, помалку нека гледа филмови каде девојката го шамари момакот а овој ја сака двојно повеќе после тоа... :|
     
  3. mimiiiii

    mimiiiii Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јули 2012
    Пораки:
    2.873
    Допаѓања:
    11.269
    Пол:
    Женски
    А афектот на дечкото не го броите овде , не бил тој нервозен во караницата ? Па и шамар добил реакцијата може не можел да си ја контролира , да добијам шамар без разлика дали боли или не понижувањето останува ...

    И во караница ги бирам зборовите , не да се осмелувам да удирам шамар на некој ...
    Најпаметно и двајцата да си фатат свој пат , очигледно не функционираат заедно ...
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Незнам за вас ама и ја му имам врзано шамар ама не толку јак и само ме погледна зш знае дека не можеме еден без друг (а тој ден многу ме изнервира) ама си се смиривме одма,многу се изгушкавме и уште сме си заедно :inlove:
    Знае дека го сакам,ама тој ден не можев да се контролирам ме погледна како тажно ма4е и ја го погледнав и го гушнав и ми вети дека нема да ми прави повеке така
     
  5. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.400
    Допаѓања:
    5.849
    не е дожевеал да ме удира . Мене како мала од дома не ме тепале не пак тој. Ке биде к р а ј.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  6. lady19

    lady19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2010
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    12
    Не изигравам јас портпарол, туку другарка ми нема акаунт на фемина и јас пишувам во нејзино име да барам совети. Впрочем и за тоа е форумот, за дискусии, не?? "Нека не бара потврда за исправноста на своите постапки од тука." А што правиме сите на форумов ако не споделуваме искуства, бараме и даваме совети, а? Ако не ти се коментира не мораш, ама не се понашај неубаво.
     
  7. cvetce93

    cvetce93 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2011
    Пораки:
    1.434
    Допаѓања:
    575
    Малце и сфаќам како му било на дечкото, да му удри шамар, и баш и не ја оправдувам таа постапка, ама :!: кога веќе биднало тој во НИКОЈ случај не требал така да враќа! Во никој значи, тоа ми е постапка на типични сељаци, ама баш сељак тежок незнам како да ви опишам.
    Среќа не ми се десило тоа, ( не верувам и дека ќе се деси ) инаку :punch:
     
  8. anichka94

    anichka94 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 мај 2012
    Пораки:
    1.822
    Допаѓања:
    7.045
    Си имам ветено.
    Ако некогаш и некаде дојде до тој чин,типацот го отпишувам засекогаш од животот.
    Ни сенката да не му ја видам.
    Кој кренал рака еднаш,ќе крени и по втор пат.
    Такви луѓе ги дефинирам како селани-во метафорична смисла.
     
  9. Tanjamm

    Tanjamm Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    8.090
    Допаѓања:
    11.257
    Не го оправдувам дечкото „ако имаш дете јас ќе ти го земам“.Сељак, прост, кој речник, не сака да преземе одговорност,епа да заслужил шамар.
     
  10. HollyWoodGirl

    HollyWoodGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2013
    Пораки:
    665
    Допаѓања:
    316
    Ако се осмели на такво нешто, се докажува неговата машкост!
    Тој што удира жена, не е маж, педер е!
    Истовремено е и слабак, човек без карактер, без свои ставови и цели.
    Вистинскиот маж, не удира жена.
     
  11. Barbie07

    Barbie07 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2013
    Пораки:
    353
    Допаѓања:
    590
    Пол:
    Женски
    Шамар и крај е.. ЗАСЕКОГАШ!!
     
    На tessie и Elena69221 им се допаѓа ова.
  12. slavica999

    slavica999 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 декември 2009
    Пораки:
    4.327
    Допаѓања:
    5.333
    Ќе го завртам и вториот образ да ме удри а потоа ќе завртам грб и ќе си заминам.
     
    На anichka94, tessie и Sweetheart87 им се допаѓа ова.
  13. ang246

    ang246 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2012
    Пораки:
    660
    Допаѓања:
    145
    Да ми удри шамар дури не сме во брак... ами што потоа? како ќе ни биди во бракот кога ќе си мисли дека можи да прави што сака ?
    никогаш не би му простила...ќеможи после тоа само во неговите соништа да ме бара... :rofl:
     
  14. Blondy.92

    Blondy.92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2012
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    63
    Јас и дечко ми - од сега бившиот :| имаше некои моменти кога за нешто ќе се скараме, на пример ќе дознаам јас нешто што ме излажал и ќе се караме и јас ќе изгубам контрола од што ми е тешко и ќе почнам да го мавам силно силнооо и он секогаш е мирен пошо сфаќа дека го правам тоа од болка, ама кога скроз ќе изгубам контрола и тогаш почнувавме да се тепаме :tmi:
    А еве вчера кога дознав уште нешто од што силно го мавав и без контрола (буквално како лудачка некоја :tmi: ) си ја преметнав жилата на раката и сега си ставам ациди борици, а он не ме удри ни еднаш пошо знаеше дека он е крив.. и ете раскинавме (не ради тепање туку од други причини).. Си почнав да си пишувам баш и несоодветно за темава. Извинете :)
     
  15. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Ако немало кој да му каже дека жена не се удира ,не се може ништо тука...
    Ке му залепам еден ама онака колку ме држи сила..и ке си завртам грбо и си одам...
     
  16. psychic

    psychic Популарен член

    Се зачлени на:
    23 септември 2012
    Пораки:
    2.360
    Допаѓања:
    1.252
    Пол:
    Женски
    и јас би му влепила една со сета сила, ќе си се свртам и ќе си заминам
     
    На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. axl-babe

    axl-babe Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2013
    Пораки:
    450
    Допаѓања:
    577
    Ќе му залепам и јас, ќе ја треснам вратата, и повеќе нема да ме види. ]:)
     
  18. leighton23

    leighton23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2013
    Пораки:
    738
    Допаѓања:
    1.681
    Ќе си заминам, нема да ме види никогаш повеќе.
     
    На kaRRma му/ѝ се допаѓа ова.
  19. L-a-r-a22

    L-a-r-a22 Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2013
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    10.769
    Пол:
    Женски
    Сум му кажала и на дечко ми, само нека се осмели да ја крене раката, ќе зажали што се родил... Па мене татко ми што ме израснал ме нема допрено, па да дозволам некое г*мно да ме удри - нема шанси.
    Ако тој во врска крева рака на мене, па тогаш ако дојде време за брак значи можно е да не можам да излезам до надвор од срам да не ми се гледаат модриците...
    Тие машки што се осудиле да удрат девојче, не се машки за мене... Баш на таквите нека им даде Господ мноооогу ќерки, па да видат како е кога нивните ќерки ќе дојдат дома тепани од своите дечковци...
     
    На S.J.Parker и tessie им се допаѓа ова.
  20. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.007
    Пол:
    Женски
    Сега да ми залепи шамар додека сме во врска, а што би било понатаму :?: И јас би му вратила со шамар и би си заминала