Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би било кога би било?

Дискусија во 'Форумски игри' започната од The.Princess, 15 декември 2012.

 1. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Значи играва е ваква:
  Еден член поставува прашање со што би било кога би било? И следниот му одговара и поставува ново прашање.. Да започнеме:

  Што би било ако станеш маче?? :)
   
 2. the-girl1

  the-girl1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  1.297
  Допаѓања:
  664
  Ќе трчкам глувци.:D
  Што би било ако станеш птица?
   
 3. simpaticnaa

  simpaticnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2012
  Пораки:
  1.012
  Допаѓања:
  681
  Ќе ме изедат :D
  Што би било ако освоиш голема сума пари??
   
 4. Rna

  Rna Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 јуни 2012
  Пораки:
  190
  Допаѓања:
  60
  Ке му дадам на сиромашните и ке си купам многу алишта :P
  Што би било ако дојде крајот на свето ?
   
 5. feminium

  feminium Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 август 2012
  Пораки:
  1.709
  Допаѓања:
  1.739
  Ке се остварат предвидувањата на НАСА :)
  Што би било ако сите бевме ескими??
   
 6. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  Храната ќе ја стававме во фрижидер за да не замрзне.
  Што ако светот беше во форма на коцка?
   
 7. DeepBlue

  DeepBlue Популарен член

  Се зачлени на:
  21 мај 2011
  Пораки:
  758
  Допаѓања:
  1.095
  во тој случај немаше ти да бидеш округлеста ;)
  што би било кога би немало машки :devil:
   
 8. erica

  erica Популарен член

  Се зачлени на:
  21 август 2011
  Пораки:
  1.312
  Допаѓања:
  2.037
  Пол:
  Женски
  Ке немаше љубов!
  Што би било ако нема компјутер
   
 9. Didi-13

  Didi-13 Активен член

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  41
  Допаѓања:
  12
  Ќе скокавме на јаже по цел ден надвор
  Што би било кога би немало светлина?
   
 10. Lahaliva

  Lahaliva Нов член

  Се зачлени на:
  29 ноември 2012
  Пораки:
  225
  Допаѓања:
  317
  немаше да носиме наочари за сонце
  Што ако на форумов немаше смајлиња?
   
 11. Oleeenka

  Oleeenka Популарен член

  Се зачлени на:
  11 октомври 2012
  Пораки:
  345
  Допаѓања:
  523
  Ќе ги пишувавме како вакви ;D
  Што ќе беше ако мажите не постоеја? :D :D
   
 12. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Ќе бевме само женски.. :D
  Што би било кога ке ја снема Фемина? :(
   
 13. The.Princess

  The.Princess Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јуни 2012
  Пораки:
  281
  Допаѓања:
  146
  Заглави играваа. :( :(
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Ќе ни биде ненормално здодевно ;(
  Што ако ја победиме данска на светско?? :muscle: :muscle:
   
 15. MissMary

  MissMary Активен член

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  19
  Ќе имавме повеќе поени и ќе се изнарадувавме :doh:
  Што ќе биде ако победиме со Русија?
   
 16. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.937
  Допаѓања:
  26.853
  Пол:
  Женски
  Русијаа?? :?:

  Што би било кога треба да се селиме на нова планета??
   
 17. Dala

  Dala Популарен член

  Се зачлени на:
  17 септември 2012
  Пораки:
  1.512
  Допаѓања:
  1.889
  Ќе ни беше тешко да селиме се.
  Што ако на светот нема сонце/
   
 18. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Би ни било мноу,многу темно .. :sweat:
  Што ако е крај на светот?
   
 19. Minareli

  Minareli Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  19
  Ќе си го доживеам животов најдобро што можам! :D
  Што ако зимскиов распуст трае колку и малечката невеста?! :D :D
   
 20. tea4e

  tea4e Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јули 2012
  Пораки:
  3.410
  Допаѓања:
  3.147
  Ќе се изнауживаме...Живот бе.. :lol:
  Што ако се затвори четот на Фемина? :D