Што би ве направило среќни?

Дискусија во 'Врски' започната од Celebrity033, 11 декември 2014.

 1. Celebrity033

  Celebrity033 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2014
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Пол:
  Женски
  Мене најсреќна ме направи дечкото кој ми направи изненадување за роденден..До тогаш незнаев и дека е толку романтичен ^^
  А вас? :D
   
 2. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  9.751
  Допаѓања:
  54.219
  Пол:
  Женски
  Љубовта на дечко ми и положени испити на факултет. :D
   
 3. Aleksandar1212

  Aleksandar1212 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 август 2016
  Пораки:
  1.105
  Допаѓања:
  7.674
  Пол:
  Машки
  За мене е среќа да се пробудам наутро и да ги отворам очите.
  Чувството да ги гледам драгите особи околу мене, и да се допишувам со другите драги особи кои не се околу мене.Секој осмех, радост или тага.Секој паднат лист, дожд или снег.Секој непознат поздрав добиен од некој странец на улица или било каде, да разговарам на разни теми со истиот за животот.
  Среќен и исполнет на начин на кој ниедна скапа кола нити телефон можат да ме усреќат.
   
  На Crna Dama, Dust, Lilianna и 2 други им се допаѓа ова.
 4. Seli20

  Seli20 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 јуни 2016
  Пораки:
  356
  Допаѓања:
  344
  Пол:
  Женски
  Vnimanie, patuvanje, decko, nova obleka, 10ki
   
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.887
  Динеро, мучо динеро :D
   
  На Ketchup и Someonespecial им се допаѓа ова.
 6. Мариаа.

  Мариаа. Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2016
  Пораки:
  2.347
  Допаѓања:
  18.897
  Пол:
  Женски
  Дечко ми да ме запроси конечно!
  :rock::D:D
   
 7. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.286
  Допаѓања:
  86.808
  Да зборувам во сегашно време кога се самоанализирам, без -ШЕ и -ЌЕ
   
 8. OhSarcasm

  OhSarcasm Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2016
  Пораки:
  63
  Допаѓања:
  180
  Пол:
  Женски
  Рано наутро,дождлив ден,топло кафе,тетратката до мене гледам низ прозор и пишувам,мир и тишина,ништо појќе... :D
   
 9. larrachi

  larrachi Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2015
  Пораки:
  462
  Допаѓања:
  919
  Пол:
  Женски
  Ако се мисли на некој гест од дечко ми што би ме направила најсреќна, не сакам изненадувања, поклони, чоколади.
  Сакам искреност. Љубов неизмерна, сакам почит, внимание, доверба. Најскапоцени подароци се тоа. Сакам милион прегратки и бакнежи. Сакам да се будиме заедно, да легнуваме заедно. Сакам сигурност, сакам заштита. :l:  Е сега настрана сакам едно изненадувачко патување :lol:
   
  На Crna Dama му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Crna Dama

  Crna Dama Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 октомври 2015
  Пораки:
  2.767
  Допаѓања:
  21.740
  Пол:
  Женски
  Моите најмили да ми се живи и здрави друго ништо несакам :hug::hug::hug:
   
  На Summerlover му/ѝ се допаѓа ова.
 11. CuteSugar

  CuteSugar Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2016
  Пораки:
  118
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Машки
  Среќен ме прави кога луѓето околу мене се среќни и доколку јас придонесувам за таа нивна среќа тогаш сум пресреќен.
   
  На Lilianna и Someonespecial им се допаѓа ова.
 12. kim.k

  kim.k Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  1.711
  Допаѓања:
  14.417
  Пол:
  Женски
  Би ме направило среќна секое сабајле да се будам до него и да го гушкам највеќе што може, цел ден и цела ноќ да не се одвоиме.
  Секогаш да ми биде љубов најголема :l:
   
  На Lilianna, buba4e89 и Summerlover им се допаѓа ова.
 13. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.746
  Пол:
  Машки
  Да има околу мене среќни луѓе.
   
  На Lilianna и buba4e89 им се допаѓа ова.
 14. elimkd

  elimkd Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 октомври 2012
  Пораки:
  3.752
  Допаѓања:
  31.307
  Пол:
  Женски
  Да се разбудам во сопствен дом и да си го погледнам збрчканото лице пред огледало без чувство на каење за минатото
   
  На Dust и mula им се допаѓа ова.
 15. dzeliii

  dzeliii Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2016
  Пораки:
  134
  Допаѓања:
  441
  Da uspeam da gi pobedam mislive i da se izziveam
   
 16. s1a1n1d1r1a1

  s1a1n1d1r1a1 Популарен член

  Се зачлени на:
  10 октомври 2010
  Пораки:
  1.685
  Допаѓања:
  14.336
  Пол:
  Женски
  Општо во животот само здравје и среќа за сите мои блиски и за мене.

  А во овај период да не ми паѓа косата, и брат ми да ја добие работата.
   
  На mula и buba4e89 им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  19.534
  Допаѓања:
  126.107
  Пол:
  Женски
  Најмилите да се живи и здрави пред се. :inlove:
   
  На mula, dzeliii и MiloMalo им се допаѓа ова.