1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    Bi mu kazala deka go sakam mn mn mn mn premn i jas sama neznam kolku deka se kaam sekogas od kako ke go iznerviram ama deka pak si go sakam neizmerno.Sakam koga me mazi i me pazi ,go sakam toa dole i sakam Ic ma IC da ne se karame drugava godina.
     
    На kate.sweet2 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. zkjb

    zkjb Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    96
    Допаѓања:
    53
    Baska na strana se sto imam kazano do sega od ovoj moment bi mu kazala gospod da go cuva ,deka mislam na nego i go sakam
     
    На kate.sweet2 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.516
    Оди си, едноставно остави ме. :!:
     
  4. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.178
    Пол:
    Женски
    Bi mu kazala deka mi nedostiga ,uzivam koga sum so nego,gi sakam site onie mali nesta so koi mi dokazuva deka me saka...ednostavno bi mu kazala deka go obozavam :)
     
  5. Magnolija

    Magnolija Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    1.674
    Допаѓања:
    7.645
    Зошто мораш пред мене да ја бакнуваш таа џукелата (се извинувам на изразот)? Зарем не мораш да се воздржиш или сакаш мене да ме нервираш? Сменет си и здебелен, кога беше со мене беше поубав. Гледам си ги откажал цигарите, демек ти смета димот. Ах, само да знаеш мене колку ми сметаа таа до тебе. Ми смета и оваа љубов што сеуше ме гуши и сеуште ме притиска на дното. Не си ме препознал, ако имам шишки, јас сум иста. Па и намерно ми праќаш знаци и ме провоцираш. Самиот ми имаш кажано дека кругот се врти, па зарем ти стварно мислеш дека јас ќе чекам нашиот да се сврти? Сакам да најдам нов, но никој не ме сакал како тебе. Знам дека нема никогаш повторно да бидеме зедно, ама мора ли да постои огромна неправда? Секогаш да ме гледаш сама.
     
    На popovich, Anthem и vendiii им се допаѓа ова.
  6. Marge

    Marge Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    739
    Допаѓања:
    2.746
    Deka pocnuvam da se zaljubuvam najludo vo nego,a toa me plasi...deka mi fali premnogu,sakam sekoja sekunda da ja pominam so nego...deka e prekrasen...i uste mnogu,mnogu raboti...koga samo bi imala hrabrost :(
     
  7. Katja.efremova

    Katja.efremova Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    89
    Vo momentot bi mu kazala deka nemozam da si go zamislam zivoto bez nego...deka mrazam koga se inate..mrazam koga e podnapien i pijan :D ...mrazam koga go mene raspolozenieto na dve sekundi..mrazam koga mi kazuva zborovi so me terat da placam od sreka :D ..mrazam koga vika deka sum sovrsena....da mu kazam deka i pokraj site raboti so gi mrzam u vrska so nego...ne go mrazam ni najmalkuuuuuuuuu ....i deka site raboti so gi prave me pravat mene najsreknata licnost na sveto....i toa :)
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Би ти сплескала пет-шест плескавици,за возврат барам масажа ,се друго е споредно!
    Се зезам!
    Сакам да си ги испреплетеме ноџињата,да се допреме со носињата,да ми дишеш во коса,јас тебе во врат (не за друго,така носот ќе си го одзатнам брзо хахахаха),па да си јадеме тиква,да си пиеме чајче,ти од хибискус,јас од јаболко и цимет,да се тегнеме во тесниов свет,претесен затоа што мразиме и двајцата навики,вообичаености кои ни ја гаснат имагинацијата,па да си сонуваме за лето.Да те чешкам по вратот,а ти тоа го мразиш,па да ми скокнеш за да ми вратиш со иста мера,а јас пак го обожавам тоа.Да ме бакнеш во внатрешната страна од рачниот зглоб,а јас да те гледам заљубено ко вчера да сме се запознале.Да ти го читам Неруда,да ми читаш нешто неразбирливо за вселената,да се тегнеме како мачки пред камин,да ти предам,да ме галиш,да ме гушкаш,да ме чуваш и нозете да ми топлиш! :D

    Ееех...ама ти сега си спиеш сам,а јас те жалам што треба да станеш во рани зори да одиш на печалба,а јас нешто тро покасно да се посветам совесно на науката.Ама утре вечер...се ќе биде полесно!
    Те бакнувам! :oops:
     
    На popovich и lilybeth им се допаѓа ова.
  9. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Оди си, изчезни од мојот живот како никогаш да не си ни постоел... А утре...
    Утре повторно врати се, да биде како некогаш...
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  10. male4ka16

    male4ka16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    0
    Bi ti kazala deka TE SAKAM do bolka tolku mnogu sto ne mozes ni da pretpostavis.Znam deka nasata vrska mozebi se oladi,znam deka ne mi veruvas kako sto ne ti veruvam ni jas tebe,znam deka bez doverba ne se moze napred no da znaes deka sepak te sakam.Mnogu me povredi koga go prekrsi toa sto so godini se trudev da ti go objasnam za da ni bide ubavo na dvajcata.Mnogu mi zgresi,prosti mi no toj ne mi zna4i mene,so nego nemav nisto bidejki sakav samo da ti vratam za toa sto mi napravi,znam deka ti e tesko no veruvaj i mene taka mi bese.Veruvam vo BOG i se nadevam deka se ke se sredi.Se prasuvam samo edna rabota.Sto ponatamu?Kako da se prodolzi bez doverba,kako da se gradi edno isto nesto koga vejke bese gradeno so godini no ti go srusi?Kako da ti veruvam?Kako da bidam i ostanam mirna znaejki deka poleka gledam deka gi povtoruvas istite greski od nekogas?Kako?TE MOLAM KAZI MI ??? TE SAKAAAAAAM
     
  11. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Мило, во моментов ми треба само едно мало парче земја на планетава, каде што ќе бидеме сосема сами јас и ти. Имам потреба од мир, мир што го имам само во твојата прегратка... Те сакам повеќе од се, повеќе од животов...
     
  12. PoisonGirl

    PoisonGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    1.424
    Пол:
    Женски
    MI bu kazala deka edvaj cekam da go vidam i deka sakam da go izguskam, da go izbacam i da mu se zablagodaram za sinoka mojata naljubava vecer dosega.
     
  13. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    307
    Ne znam zosto te sakam ... mozebi deka si edinstveniot koj pobudi nekoi cuvstva vo mene...ti si sekogas tuka za mene...mozebi na kratko vreme,no bitno si tuka.
    Fala ti sto postois.

    Ne znam sto najmnogu sakam kaj tebe,tvojot pogled koga me fiksiras so tie sini oci, tvojata polna usta koja povikuva na ljubenje...ili ne znam mozebi samo tvoeto odnesuvanje koe za mnogu e iritantno,a za mene sovrseno.Ti ...ti sovrseno dobro ja razbiras mojata potreba da bidam sakana i se obiduvas da mi vozvratis na slicen, lazen nacin... Ti znaes deka te sakam bezuslovno, bezrezervno...Ti si mojata vecna muza...me oddrzuvas vo zivot,mi davas zivost, me polnis so energija samo koga ke pomislam na tebe....a ti ne si tuka. Ne si prisuten vo mojot zivot, ti ne si so mene bidejki me ljubis lazno...lazno, no prokleto dobro go pravis toa. Me prasuvas dali te sakam,ti vikam NE dobro znaes deka te lazam, ke se nasmees samo i ke mi reces dobro...A Ti mene? Ke te zaprasam Jas ...
    Xex, se podnasmevnuvas, dojdi samo da te gusnam...i me guskas silno,silno,najsilno ... i dokazuvas deka me ljubis, me ljubis lazno ama, prokleto dobro go pravis toa... 8)
     
  14. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Море враќај се шо побрзо дома затоа шо имам ужасна потреба од тебе :P :P
     
  15. Victorya

    Victorya Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.398
    Допаѓања:
    508
    Се радувам за твојот успех и среќна сум што одиш ниво погоре и што ние заедно одиме наколку чекори напред. Но, ужасно ме боли самата помисла дека некогаш нема да те гледам и по цел месец.
    Ми недостигаш уште сега... Проклето ќе ме боли твоето отсуство-уште од сега го чувствувам тоа...
    Те сакам злато! И верувај ми дека ќе го исполнам ветеното-јас ќе бидам таа што ќе те чека и иако понекогаш знам да бидам напорна и полна со недоверба, длабоко во себе верувам дека се ќе испадни според нашите планови. И знаеш што? Повеќе верувам во тебе, отколку во себе-отсегогаш сум била слабак кога си далеку од мене, а тебе пак тоа ти давало мотивација за да се избориш и успееш.
    Барем ќе те носам во душава, во срцево и во мисливе секој миг-без разлика на патот кој ќе биде помеѓу нас.
     
    На okcenzi му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Janalicious

    Janalicious Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    14
    мило многу ми е убаво со тебе, сакам да се фатиме ^^
     
  17. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Deka go sakam ..deka sakam da sme pobogati i DEKASAKAM BEBE (uste edno) :lol:
     
  18. Ariel

    Ariel Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    7.787
    Допаѓања:
    131.403
    Јас на мојот му кажувам дека сакам уште едно бебе веќе 2 години, ама никако да попушти... ај млада сум, има време ... :D
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Леле човек ти мене еден ден ќе ме полудиш! Кажи веќе еднаш шо сакаш!!! :x
     
  20. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    ARIEL tuka sme nekade so godinite!
    A sto vikas nie zenite da prezememe akcija!
    Jas sum 100% sigurna deka nema da ne odbijat :lol: :lol: :lol: