1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

  1. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    What is this strange situation?
     
    На Someonespecial, Rama, IM.TMKQ и 5 други им се допаѓа ова.
  2. VictoriaSan

    VictoriaSan Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2014
    Пораки:
    296
    Допаѓања:
    943
    Пол:
    Женски
    Ми недостига да го гледам секој ден твоето насмеано лице :sun:
     
    На Purplelilac, senjorita-v, Rama и 5 други им се допаѓа ова.
  3. КикиМаус

    КикиМаус Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2016
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    17.710
    Како поминува времето, чувствата кон тебе ми се се посилни а ти се посаден... :x
     
    На Purplelilac, VictoriaSan, Rama и 9 други им се допаѓа ова.
  4. Stark

    Stark Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    4.737
    Допаѓања:
    15.247
    Пол:
    Машки
    На денешен ден ќе добиеше ружа, како знак на внимателност и дека ми значиш многу. Утре ти е именден, знаеш дека те сакам и почитувам премногу, па нема потреба од честитање.
     
    На Rama, Hellobeautiful, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  5. Harper

    Harper Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2018
    Пораки:
    619
    Допаѓања:
    7.395
    Пол:
    Женски
    Не знам кои зборови да ги употребам, не знам како да опишам колку сум благодарна што те сретнав и колку сум среќна што те имам покрај мене :l:.
    Ти си мојот свет, ти си мојата среќа, ти си моја љубов, ти си мое се.
    Што повеќе да посакам? Освен да си покрај мене до последниот здив. Сакам да го гледам твојот лик, сакам да ти заспивам на гради и да ти го слушам срцето, сакам да ја чуствувам оваа љубов, се дури дишам!

    My sun & stars, the moon of my life!!11!!1! :P :l:
     
    На VictoriaSan, Anabelle.Amorette, senjorita-v и 8 други им се допаѓа ова.
  6. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Веќе е после полноќ, почна нов ден, останав конечно сама за да можам да размислам за вчера. Не очекував, но ме преплавија емоции. Имам солзи во очите, ти не си виновен за тие мои солзи, виновна е далечината. Се воздржувам, не дозволувам да течат солзите.
    Размислувам, колку што тебе ти беше мило што го доби тој мој телефонски повик, толку и мене ми е мило што ги слушнав некои твои зборови.
    Се прашувам каков ќе биде крајот, дали далечината може да направи чудо? Дали далечината поради која имам солзи, може да нè зближи? Многу прашања...
     
    Последна измена: 8 јули 2018
    На Purplelilac, crazylady, Hellobeautiful и 9 други им се допаѓа ова.
  7. senjorita-v

    senjorita-v Популарен член

    Се зачлени на:
    12 мај 2011
    Пораки:
    1.509
    Допаѓања:
    8.331
    Пол:
    Женски
    FB_IMG_1531038455616.jpg
     
    На Hellobeautiful, ceca-1, Someonespecial и 7 други им се допаѓа ова.
  8. Unique__

    Unique__ Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 мај 2018
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    1.918
    Пол:
    Женски
    До една љубов -

    Ме боли кога знам дека си скршен, без желба за живот талкаш некаде а не можам да ти помогнам бидејќи ме отстрани од твојот живот. Жал ми е што не успеав да допрам до тебе, до твоето срце и душа.
    Јас имам нова личност во мојот живот, убаво ми е, но понекогаш знам да помислам на тебе, на сето она што го имавме, и покрај твојата себичност не успеав да те мразам иако заслужуваше.
    Не знам дали знаеш за него, не верувам, по нашиот последен разговор немав смелост и храброст да ти кажам, не дека не го сакам, не дека не ми е убаво, но гледам дека животот почна да ти враќа за сето она што го направи.
    Наместо да ти биде убаво како што сакаше, тебе ти е сосема спротивно од тоа, па и уште јас да ти кажувам за мојот нов партнер ќе биде врв. Не верувам дека ќе те интересираше бидејќи ти си сеуште оној себичниот дечко кој ме напушти поради глупави причини, и покрај она што го дознав за тебе, не се згрозив, ми остана мил.
    Навистина сакам да успееш, да ги исполниш соновите, и да најдеш некоја што мислиш дека ќе те заслужува, само те молам, немој да биде од оние какви што сакаш ти - лесни девојки кои трчаат по пари зошто дополнително ќе ме разочараш.
    Знаеш, јас само ти мислам најдобро.
     
    На КикиМаус, Rama, carangigia и 3 други им се допаѓа ова.
  9. Medicine25

    Medicine25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2016
    Пораки:
    278
    Допаѓања:
    1.540
    Пол:
    Женски
    Судбино моја..кај и да си еден ден заедно ќе читаме што се ти кажувам уште пред да те запознаам.
    Знаеш што?Нека оди се по ѓаволите, од личности па до места и преку предмети преку градови,држави.Ќе останам и ќе си го вратам стариот живот,старата јас.Ќе ги оставам другите да зборуваат што сакаат.Немам никаква поддршка сама сум.Ама сите ќе гледаат дека сум многу подобра и дека не сум ГЛУПАВА.Ќе ги прошетаме овие улици заедно еден ден.Ти ќе бидеш мојата среќа затоа јас ќе ти ја дадам целата љубов на овој свет.Ти нема да бидеш ни сличен на другите, сигурно затоа и нема да те пуштам.
     
    На christinnn, КикиМаус, Rama и 2 други им се допаѓа ова.
  10. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Знаеш што сакам да ти кажам? Многу добро ги знаеш моите чувства кон тебе кои ги имав пред неколку години, но не ги дозна од мене, туку од ,,другарките" на кои им се доверив, никогаш немав храброст лично јас да ти кажам колку многу, а колку тивко те сакам. Сигурно веќе мислиш дека тие ,,детски" чувства ми исчезнале, бидејќи никогаш конкретно не ти кажав и покажав колку те сакам.
    Но, моите чувства никогаш не избледија.
    Предолго те сакам, но никогаш немав храброст тоа на дело да ти го покажам. Таа моја срамежливост секогаш ме кочеше, срамежливоста ме уништи. Долга е приказната за причината за мојата срамежливост.
    Но, веќе пораснав, веќе не сум дете, конечно созреав, ако можам така да кажам. Сфатив што е љубов и дека нема ништо да ми падне само од небо, ако јас не се потрудам. Сфатив дека ништо не можам да постигнам со мојата срамежливост, сфатив дека за тебе морам да се борам со дела. И сега иако со зборови не сум ти кажала дека сè уште те сакам и после толкууу години, но сигурна сум дека во последниве месеци преку дела ја чувствуваш мојата љубов и среќна сум кога ми кажуваш дека многу ти е мило. Искрено се надевам дека со дела ќе можам да допрам до твоето срце, кое го чуваш во заштитен оклоп. Се надевам дека само така ќе можам да предизвикам љубов кон мене. Трпелива сум и цврсто решена да се борам за тебе и твојата љубов, бидејќи вреди, ти си посебен. Те сакам :hug: :l: :sun:
     
    На КикиМаус, Purplelilac, Elisabeth и 8 други им се допаѓа ова.
  11. GrevMk

    GrevMk Популарен член

    Се зачлени на:
    7 септември 2017
    Пораки:
    567
    Допаѓања:
    2.723
    We were meant to be together
    Now die and fucking love me
    We were meant to hurt each other
    Now die and fucking love me
    Die and fucking love me
    Die and fucking love me
    Die and fucking love me
     
    На Hellobeautiful, simonka93 и Scott Weiland им се допаѓа ова.
  12. Scott Weiland

    Scott Weiland Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2018
    Пораки:
    2.695
    Допаѓања:
    11.237
    Пол:
    Машки
    I know you saved me too
     
    На Rama, dayla, Someonespecial и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. dayla

    dayla Популарен член

    Се зачлени на:
    21 април 2017
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    5.604
    Пол:
    Женски
    Сакам подобро да можеше да ме разбереш.
    Растени сме во различни светови, ти со сé а јас со малку.

    Знам дека сакаш да помогнеш, ама не ја чепкај мојата болна независност, кога точно знаеш каква сум, и кога сум уморна, и кога скоро се распаѓам а не застанувам, поддржи ме најмногу.

    Доволно ми е само да ме гушнеш.
     
    На Herrera, Quuen, КикиМаус и 8 други им се допаѓа ова.
  14. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.368
    Допаѓања:
    317.530
    Пол:
    Женски
    не очекуваше нели? :lol:
     
    На kikkki, Dadusicka, Scott Weiland и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Jas!

    Jas! Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2016
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    6.313
    Пол:
    Женски
    Мислам дека е вистинско време сега да ти се јавам и да прашам како си...само уште да соберам храброст.
     
    На fallenangel, Quuen, BB Clasic и 3 други им се допаѓа ова.
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    Ми требаш страшно...проклето...многу...никој друг освен тебе...абе ако треба цел свет ќе го оставам само за тебе, е до толку...жими се ми олесна ова што го пишав вака.
     
    На Quuen, КикиМаус, Rama и 3 други им се допаѓа ова.
  17. simonka93

    simonka93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    3.243
    Допаѓања:
    72.624
    Screenshot_20180708-213833_Instagram.jpg
     
    На КикиМаус, RoseRain, Purplelilac и 6 други им се допаѓа ова.
  18. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.293
    Допаѓања:
    20.767
    Пол:
    Женски
    Не е возможно да си толку очигледен, соземи се. Криво ти е сега? Тоа твое его никогаш нема да попушти пред мене и ако, така нека биде навикнав веќе. Убаво ми е мене ти кажав, се надевам дека и ти уживаш во твоето. Се најдобро.
     
    На kikkki, КикиМаус, carangigia и 3 други им се допаѓа ова.
  19. СуперДевојка

    СуперДевојка Популарен член

    Се зачлени на:
    28 март 2017
    Пораки:
    2.849
    Допаѓања:
    17.189
    Пол:
    Женски
    Минатава недела имав преубави денови со тебе. Особено вчера. Ги обожавам утрата кога се будам со тебе, кога се гушкаме и јадеме заедно. Нека се повторуваат почесто. Тоа е се што ми треба за среќа. Ти. Ти си ми среќа.
     
    На КикиМаус, joy1, Hellobeautiful и 5 други им се допаѓа ова.
  20. Elisabeth

    Elisabeth Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2016
    Пораки:
    1.783
    Допаѓања:
    5.259
    Пол:
    Женски
    :inlove::music:(poolparty):music::inlove:
     
    На Rama и cresa-jagoda им се допаѓа ова.