Што би му кажале...

Дискусија во 'Врски' започната од Lilit, 13 декември 2009.

 1. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  3.849
  Допаѓања:
  44.678
  Пол:
  Женски
  И ете после толку многу години, се потсетив на денот кога те засакав, беше 1 септември, од тој ден со години и години едвај дишев и живеев, умирав од преголема љубов кон тебе....сега на моменти, се чудам сама со себеси како воопшто и успеав да те преболам бе???
  Сите се вљубуваат во убаво лице, или во карактер, само јас се вљубив во твојот убав глас:D
  Како сега да беше се сеќавам кога ти го слушнав проклето убавиот глас, а поминаа вели 15 години:tmi:
  Колку што си убав и имаш убав глас, толку многу проклето си суров и егоист, ти посакувам да најдеш некоја што ќе те сака барем половина од мојата љубов, ама нема да најдеш(fingers)
  Знам дека денешниот ден не ти значи баш ништо, јас глупава ете се сетив, од спомените нема да бегам и не можам да избегам, ама и по крајот ќе те паметам, така и заслужи:mm:
   
  На Love 83, Dadusicka, Shalitra и 25 други им се допаѓа ова.
 2. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.257
  Допаѓања:
  10.943
  Ти веќе ми изјави љубов, а јас само планирав да те легнам. Каде се мажите од филмовите кои сакаат врски без обврски и дали јас станав еден од нив? :?:
   
  На Afrodite¥, Dadusicka, christinnn и 16 други им се допаѓа ова.
 3. Ena05

  Ena05 Активен член

  Се зачлени на:
  16 мај 2019
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Абе не ти попуштам па последно да ми е, макар на ден по 100 пати да го проверувам телефонот! Патетично е од моја страна што кога и да ми светне/свирне мобилниот јас трчам,мислејќи дека си ти ама шо ми е гајле, ти не знаеш за тоа... Пред тебе битно пичка ипол, не ми чуе...
  Пиши ми бе вол!!! :punch::@На нос ќе ти истерам се....
   
  На piksooki, Ang_ela, Brinetka и 7 други им се допаѓа ова.
 4. KateKane

  KateKane Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2018
  Пораки:
  718
  Допаѓања:
  15.725
  Пол:
  Женски
  ;(;(;(
  Сузо моја сузана;(:D

  Онтопик... Премногу е рано за да ги споделам моите нехристијански мисли:devil:
   
  На Rama, Oxymoron и Hellobeautiful им се допаѓа ова.
 5. prominent

  prominent Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 март 2014
  Пораки:
  1.126
  Допаѓања:
  38.464
  Те сакам, те сакам, те сакам, те сакам.

  И уште безброј пати нема да е доволно.

  И уште безброј години со тебе нема да ми се доста.

  Нека трае ова со тебе, секој ден за мене е поубав од претходниот, кога знам дека си тука, тука до мене и уште поважно - во срцево.
   
  На Dadusicka, IM.TMKQ, Blue.Sky и 10 други им се допаѓа ова.
 6. Tokyo.

  Tokyo. Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 април 2019
  Пораки:
  84
  Допаѓања:
  1.965
  Пол:
  Машки
  Знам дека не си спремна и знам дека треба да чекам иако тоа ме убива што сакам баш сега да си тука до мене, сакам да знаеш дека си вредна чекање. Ке те чекам колку време и да ти е потребно. Сакам да знаеш дека кога ти кажувам дека те сакам дека стварно и го мислам тоа :wasntme:
  Влезе во мојот живот сосема спонтано и сега не сакам да си одиш. Сакам да останеш до крај. Ме правиш среќен и не сакам да бидам ниту секунда без тебе. Уживам во времето поминато со тебе и сум баш како ова емоџи :D
  А кога ти ен со тука :(
  Како и да е сакам да ти кажам дека се навикнав на тебе и дека премногу те сакам :l::hug:
   
  На Dadusicka, piksooki, Blue.Sky и 11 други им се допаѓа ова.
 7. joy1

  joy1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 август 2012
  Пораки:
  16.371
  Допаѓања:
  241.166
  Пол:
  Женски
  На моменти сакам да прашам а што ако....?? Ама знам нема да дозволиш до таму да дојде ..Ми вети а ти секогаш ги исполнуваш твоите ветувања :l:
   
  На Dadusicka, IM.TMKQ, galapce и 14 други им се допаѓа ова.
 8. blackpanter

  blackpanter Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2015
  Пораки:
  901
  Допаѓања:
  5.623
  Пол:
  Женски
  Ми фалиш кога не си до мене. Сакам секој слободен момент да си до мене. Може себично од моја страна, ама сакам со тебе да споделувам баш се. Многу те сакам. ❤
   
  На IM.TMKQ, Billy Idol, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.018
  Допаѓања:
  8.536
  Пол:
  Женски
  Некогаш, намерно те одбегнувам и велам да не излагаме за да се сетиш дека 3 дена се немаме видено и да кажеш дека ти фалам, а не да ми речеш "добро, така нека биде".
  Мочко.
   
  На IM.TMKQ, Billy Idol, christinnn и 16 други им се допаѓа ова.
 10. Sejfullai

  Sejfullai Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2019
  Пораки:
  524
  Допаѓања:
  8.065
  Пол:
  Женски
  Шо да ти кажам више... јебига... ја пијана, ти изнервиран, другари разочарани, ролеркостер од емоции...
  Различни сме, многу сме различни. Јас сум црно, ти си бело. Некако и на двајцата ни стануваат јасни срања. А и збунети сме.
  Ми викаш не можеш веќе да се трудиш. Ти се трудел. Не ме разбираш низ што се проаѓам. Не те разбирам зошто ме гледаш така.
  Нејќам да ти речам да идеш у три лепе, али нејќам и ова.
  Се молам дека е само период.
  Не знам веќе. Ми велиш дека стварно ме можеш веќе. Не знам како да ти помогнам. Заебана сум. Сите луѓе освен тебе ме прават да се осеќам осамено.
  Најмалку осамено се осеќам кога сум сама, колку иронично.
  Ако знам нешто за сигурно, тоа е дека те сакам. И ти мене. Знам.
  Ама не знам што се случува.
   
  На IM.TMKQ, Bruce10, popeto и 10 други им се допаѓа ова.
 11. Brinetka

  Brinetka Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2018
  Пораки:
  413
  Допаѓања:
  3.871
  Пол:
  Женски
  Се распрашуваш за мене и праќаш поздрав, ха многу храбро од твоја страна.
  После сите глупости шо ги направи и избега како кукавица мислиш ќе подлегнам, не злато многу се лажеш. И тоа стискање лајкови на мои слики нема да направи ништо.
  За жал среќо касно си сфатил шо си изгубил, јас ќе истрпам и трпам ама тебе не можам да ти помогнам.
   
  На IM.TMKQ, popeto, Hellobeautiful и 7 други им се допаѓа ова.
 12. mula

  mula Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 март 2016
  Пораки:
  261
  Допаѓања:
  1.803
  Пол:
  Женски
  Се исцрпив и физички и психички од оваа е***а далечина. Повеќе личам на закачалка отколку на човек. Дојди си веќе не можам.
  [​IMG]
   
  На Love 83, IM.TMKQ, popeto и 16 други им се допаѓа ова.
 13. Ang_ela

  Ang_ela Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 март 2019
  Пораки:
  71
  Допаѓања:
  871
  Пол:
  Женски
  Тага, колку многу тага.
  Не ни претпоставував дека ќе биде така кога се согласив да ти дадам уште една шанса да ме погледнеш во очи и кажеш се' она што не успеа 4 год.
  Свесни сме двајцата дека е готово одамна.
  Свесна сум кога ти велам дека доцна е за се', дека имам некој и никогаш нема да му го направам она што ти мене неколку пати.
  Свесен си и ти, иако велиш и да сум мажена, и било чија да сум, ќе се бориш за мене до последен здив.
  Никогаш не сфатив каква ти е таа борба.
  Никогаш не сфати колку бев твоја.
  Никогаш не сфати колку многу ти требаше да ме изгубиш.
  Тој сјај во очите, таа енергија, магична привлечност, човек полн со љубов, полн со разбирање....за момент ме врати години наназад. Тоа е човекот во кој се заљубив. Што се случи потоа, каде исчезна тој, не можам да си објаснам.
  Јас ли те направив ваков? Јас ли сум виновна? Не знам.
  И криво ми е. Криво што уништивме се'.
  Ама доцна е.
   
  На IM.TMKQ, popeto, Purplelilac и 8 други им се допаѓа ова.
 14. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.046
  Допаѓања:
  102.375
  Пол:
  Женски
  2недели не сум те видела и ненормално веќе ми фалиш...
  Го чекам со душа денов кога ќе речам конечно ја победивме оваа далечина во километри, конечно сме блиску...
  Но, знам дека нема тоа да биде брзо, најмалку 2г уште...
  Се надевам нема да не раздели истава проклета далечина. :doh:
   
  На IM.TMKQ, Shalitra, Moon.Girl и 10 други им се допаѓа ова.
 15. Kicky

  Kicky Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  73
  10 godini pominaa i uste si mi vo mislive, osobeno denovive. Ne znam dali uste te sakam il samo spomeni mi naviraat od edno vreme. Edno vreme koe posakuvam da se vrati. Gi slusam pesnite koi se uste me bolat kako togas. Kako da ne pominal ni den, a pominaa celi deset godini. Gledam srekjno ozenet si. Velat srekjen si. Go imas nejzinoto ime vo srceto i na ramoto. Taa go ima tvoeto prezime. Znam deka e gotovo za ovoj zivot, a mozebi i za slednite dva-tri koj znae. Zivees na eden kraj na svetot, a jas na drug. Si gi ostvaruvam sonistata sama, eden po eden.
  Osven eden koj zasekogas ke mi ostane neostvaren. Ne bev jas za tebe vo ovoj svet.

  Utre ti e godisnina od brak, so srekja neka ti e, a mene neka ovaa mi e posledna nokj sto pomisluvam na tebe i sto zalam za edno vreme koga mislev ke te imam zasekogas.

  Until we meet again!
   
  На IM.TMKQ, popeto, Shalitra и 10 други им се допаѓа ова.
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.712
  Допаѓања:
  89.963
  Пол:
  Женски
  Има нешто во допирот твој што мене ме пецка толку силно.
  А велиш дека за љубов не си...
  Е јас како да му кажам на срцево да не прави срцеви тахикардии кога тоа нема копче за командување.
  Се надевам допирам до тебе на некој начин.
   
  На Glossy-girl, Dadusicka, Ang_ela и 10 други им се допаѓа ова.
 17. A_star

  A_star Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2019
  Пораки:
  176
  Допаѓања:
  1.584
  Пол:
  Женски
  После тебе за секој нареден не ми е гајле.
  Уште болиш иако би требало да бидеш бледа слика.
   
  На hermosa, Glossy-girl, Ang_ela и 12 други им се допаѓа ова.
 18. Згодната

  Згодната Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2015
  Пораки:
  186
  Допаѓања:
  308
  Пол:
  Женски
  Курво неблагодарна!
   
  На Glossy-girl, LiliBoz, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
 19. sweet-cherry

  sweet-cherry Популарен член

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  15.199
  Пол:
  Женски
  Те сонував и се разбудив со липање. Зошто толку многу ми фалиш :( Дали и јас тебе ти фалам волку многу што боли? Неизвесноста ме убива. Моево чекање толку наивно изгледа од страна. Секој се осуди да ми каже како треба да те блокнам или никогаш да не те исконтактирам и дека заслужувам многу подобро. И заслужувам подобар однос, не дека не, ама како да се откажам така лесно од личност со која сум имала таква длабока конекција. Јас не сум јас ако не се борам до крај. И затоа чекам.
   
  На Glossy-girl, Rama, sparklie и 14 други им се допаѓа ова.
 20. MeAfterYou

  MeAfterYou Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2018
  Пораки:
  106
  Допаѓања:
  508
  Пол:
  Женски
  Се што не можев да ти кажам, се што преќутив, ќе го слушниш, некогаш..
  Добро е што дојде во мојот живот, добро е што ги помина тоа време семафорите, добро е што ме сакаш и што избра тоа да сум јас ❤
   
  На Glossy-girl, Rama, IM.TMKQ и 4 други им се допаѓа ова.